Šių metų rugpjūčio 22 dieną Nyderlandų Nacionaliniam visuomenės sveikatos ir aplinkos institutui (RIVM) buvo pranešta apie įvežtinį pasiutligės atvejį.
Šias metais, liepos pradžioje, moteriai iš Nyderlandų viešint Indijoje įkando šuo. Nukentėjusiajai nebuvo skirta prieš ekspozicinė pasiutligės imunoprofilaktika. Pasiutligei būdingi neurologiniai simptomai ir patologiška vandens baimė pasireiškė rugpjūčio 17 dieną. Pacientė buvo hospitalizuota rugpjūčio 21 dieną ir šiuo metu yra kritinės būklės. Pasiutligės diagnozė patvirtinta laboratoriniais tyrimais. Pradėta po ekspozicinė profilaktika asmenims, turėjusiems sąlytį su ligone.
Nyderlanduose nuo 1987 m. nebuvo registruota nė vieno žmonių užsikrėtimo pasiutlige atvejo, o nuo 1996 m. pasiutligės viruso neaptikta ir laukinių gyvūnų tarpe.
Per pastaruosius 10 m. (2003-2012 m.) Lietuvoje nuo pasiutligės mirė 2 žmonės. Šalyje paskutinis mirties atvejis nuo pasiutligės užregistruotas 2007 m., kuomet 42 metų vyrui keliaujant po Indiją įkando nežinomas šuo. Lietuvoje kasmet nuo laukinių ir naminių gyvūnų nukenčia apie 6-7 tūkst. žmonių, iš kurių 50-60 proc. tenka skiepyti nuo pasiutligės.
Iki šiol vienintelis būdas išgelbėti pasiutlige užkrėsta žmogų - laiku įskiepyti pasiutligės vakciną.
Pasiutligės profilaktikai skiepijamos penkios vakcinos dozės po 0,5 ml 0, 3, 7, 14 ir 28- ą dieną nuo skiepijimo pradžios. Asmuo gali būti neskiepijamas tuo atveju, jei žinoma, kad apkandžiojęs gyvūnas ne seniau nei prieš metus buvo skiepytas nuo šios ligos ir jei tokį gyvūną galima stebėti. Apkandžiotajam asmeniui pavojaus susirgti pasiutlige nėra jei gyvūnas 10 dieną po apkandžiojimo – sveikas.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija