Birželio 2 d. Europos Komisija patvirtino rekomendacijas šalims. Pateikiame ištrauką iš darbinio dokumento apie sveikatos priežiūros sektorių.
Lietuva susiduria su iššūkiais sveikatos priežiūros sektoriuje ir, palyginti su likusia ES, pasiekia prastų rezultatų gyventojų sveikatos būklės priemonių srityje.
Nepaisant gerėjimo, 2012 m. Lietuva ir toliau lieka paskutinė pagal tikėtiną viso gyvenimo trukmę (73,4 metų, palyginti su ES vidurkiu – 79,6), ir joje didžiausias atotrūkis tarp vyrų ir moterų tikėtinos viso gyvenimo trukmės (11,2 metų). Joje taip pat nustatytas mažiausias su visomis priežastimis susijęs mirtingumo sumažėjimas 2003–2010 m., o regioniniai skirtumai ir toliau lieka ryškūs. Jei gerėjimo tempas nesikeis, Lietuva veikiausiai ir toliau atsiliks nuo kitų Europos šalių pagal sveikatos rodiklius.
Pastaraisiais metais Lietuva įgyvendino keletą reformų, įskaitant vaistų politikos reformą ir ligoninių tinkle reorganizavimą. Sėkmingų priemonių imtasi siekiant sumažinti kūdikių mirtingumą ir kelių eismo įvykių aukų skaičių, nors pastarasis dar gerokai viršija ES vidurkį, ir būtų sveikintinos tolesnės pastangos.
Sveikatos priežiūros sistema atrodo pernelyg orientuota į medicininį gydymą ir gydymą ligoninėse; galėtų būti stiprinama su prevencija, pirmine priežiūra ir ambulatorinėmis paslaugomis susijusi politika. Reikia žengti tolesnius žingsnius, analizuojant sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumą, įskaitant pamatines priežastis ir veiksnius, dėl kurių susiklostė esama padėtis. Tai ypač aktualu rengiant geriau orientuotas sveikatos priežiūros paslaugų reformas, kad būtų sėkmingai šalinami teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų trūkumai.
Šaltinis
https://ec.europa.eu/europe2020/europe-2020-in-your-country/lietuva/country-specific-recommendations/index_en.htm