Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Neverskite badauti mamos, jei vaikui pučia pilvą(1)

Giedrė Veličkienė | 2013-11-27 09:54:59

Neretai šeimos gydytojai ar pediatrai liepia mamoms laikytis gan asketiškos dietos vien siekdami išspręsti vaiko rėkimo naktimis, kai jam pučia pilvą, problemą.

Giedrė Veličkienė
Giedrė Veličkienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Mano ir kitų vaikų priežiūros ekspertų nuomone, problemos šaknys slypi kitur ir sprendimo būdai  kitokie. Vaiko pilvo skausmai ne visada priklauso tik nuo mamos mitybos.

Šeimos gydytojai pataria valgyti vienodą maistą, tai, kas nepūs pilvo. Labai paradoksalu, kad gimdymo namuose mums vis akcentavo nevalgyti to ir ano, kiaušinių, miežinių kruopų, tačiau pusryčiams gaudavome virtų kiaušinių ir miežinės košės. Kaip tai suprasti?..

Grįžus namo iš gimdymo namų valgiau tik vištieną ir grikius, nes maniau, kad kitaip vaikui pūs pilvą. Ir jam labai pūtė pilvą. Po kurio laiko neiškenčiau ir pradėjau valgyti viską, nes man norėjosi žalių daržovių ir vaisių. Buvau pripratusi prie tokios mitybos. Ir vaikui vis tiek pūtė pilvą nepaisant to, ar valgiau asketiškai, ar valgiau viską.

Mano vaikui nustojo pūsti pilvą 5 mėnesių, po mėnesio pradėjau jį primaitinti. Kai ėmiau valgyti viską, ėmiau komfortiškiau jaustis. Manau, nereikia riboti savęs, nes pilvo diegliai yra išaugami.

Tiesiog siūlau ieškoti kitų sprendimų, kaip palengvinti vaiko savijautą, kai jam pučia pilvą. Vienas iš tokių – šiluma ant vaiko pilvuko. Mūsų mamos ir močiutės šildydavo merliukus ir palas su lygintuvu bei dėdavo vaikams ant pilvuko. Dabar yra šiuolaikiškesnių priemonių – yra vyšnių kauliukų pagalvėlė, kuri gerai laiko šilumą. Ir puikiai matyti, kaip vaikui palengvėja ar iš viso neprasideda skausmai.

Kitas užbėgimo už akių scenarijus: jeigu žinom, kad vaikui kiekvieną vakarą, 19 valandą, ima skaudėti pilvą, reikia prieš tai atlikti mankštelę ant gimnastikos kamuolio. Paguldykite vaiką ant pilvo ir pasupkite kamuolį pirmyn atgal, paspyruokliuokite gulintį vaiką ant kamuolio. Kiekvieno seminaro metu, kai rodau mamoms šitą mankštelę ir naudoju kokį kūdikį, visos juokiasi, nes vaikutis čia pat ima gadinti orą. Tokios mankštelės puikiai pagerina skrandžio peristaltiką, jos tinka, kai vaikučiui kietėja viduriai.

Kai vaikučiui skauda pilvelį, galima panaudoti levandų eterinį aliejų. Eterinį aliejų sumaišykite su masažiniu aliejuku ir masažuokite pilvuką tada, kai jo dar neskauda. Jeigu labai skauda pilvelį, kaupiasi dujos, kietėja viduriai, sunku pasituštinti net ir motinos pienu maitinamam vaikui, galima masažuoti pilvuką su mandarinų aliejumi. Mandarinų aliejus tonizuoja žarnyną ir visą virškinimo traktą, gerina žarnų veiklą. Jeigu pilvą labai skauda, tiks ramunėlių eterinis aliejus. Tai geras analgetikas. Galima lašinti į vonią ir vaiką maudyti. Eteriniai aliejai patenka į kraujotaką per 7 minutes.

Manęs dažnai mamos klausia, ar normalu, kad vaikas savaitę laiko nesituština, kai mama maitina tik savo pienu. Normalu, bet jeigu vaiko pilvas kietas, negali miegoti, yra piktas, irzlus – padės mankšta ant kamuolio, šiluma, eteriniai aliejai.

Noriu pabrėžti, kad jeigu mamai ką nots uždraudi, ji patiria stresą ir jos jaučiamos blogos emocijos persiduoda vaikui. Jeigu mama buvo įpratusi valgyti įvairų maistą, tai tapimas mama ir žindymas neturi jos apriboti ir suvaržyti. Jeigu mama praras šitą malonumą, ji bus irzli ir nelaiminga. Mamos įtampa persiduoda vaikui, ir jam dėl to gali prasidėti nervinio pobūdžio pilvo skausmai ir dujų kaupimasis. Reikia atsipalaiduoti ir mėgautis motinyste. Motinystė turi teikti džiaugsmą, tai neturi būti nuolatinė kančia ir suvaržymas.

Giedrė Veličkienė,

vaikų priežiūros specialistė, „Sąmoningų mamų“ bendruomenės įkūrėja, aromaterapijos ir masažo specialistė

Užrašė Daiva Ausėnaitė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų