Šeštadienis, 2025.01.25
Reklama

Netvarkingai atliekamos pedikiūro paslaugos gali atnešti ligą

2012-07-12 09:47:50

Vasarą vis daugiau moterų lankosi grožio salonuose ir naudojasi pedikiūro paslaugomis. Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai ragina neužmiršti, kad grožio salone nehigieniškai suteiktos paslaugos gali turėti neigiamos įtakos Jūsų sveikatai.

Pedikiūro paslaugos turi atitikti higienos reikalavimus
Pedikiūro paslaugos teikimo patalpoje turi būti speciali vonelė kojoms mirkyti, praustuvė ir spintelė, lentynos darbo priemonėms susidėti ir švariems skalbiniams laikyti, kėdės darbuotojui, teikiančiam paslaugas, ir klientui sėdėti.

Dažnai pedikiūro paslaugomis besinaudojančios klientės turėtų žinoti, kad šią grožio paslaugą atliekanti darbuotoja privalo mūvėti vienkartines pirštines. Suteikus minėtą paslaugą, prieš išmetant, pirštinės turi būti šalinamos kaip buitinės atliekos.

„Jeigu procedūros metu bus pažeista klientės oda, atsiras didžiulė tikimybė užsikrėsti įvairiomis odos ligomis. Todėl mūvėdami vienkartines pirštines darbuotojai apsaugos ne tik klientą, bet ir save“, – teigia ŠVSC saugos kontrolės skyriaus vedėja Josana Motiejauskaitė.

Paslaugą atliekantis darbuotojas privalo turėti tiek įrankių komplektų, kad kiekvienam klientui paslauga būtų teikiama prieš tai kitam vartotojui nenaudotais vienkartiniais įrankiais bei dezinfekuotais ir sterilizuotais daugkartinio naudojimo įrankiais.

Pasak J. Motiejauskaitės, jeigu sterilizavimo metu įrankiai supakuojami į specialų popierių, jie turi būti išpakuojami matant klientui, prieš atliekant paslaugą.

„Tie įrankiai, kurie sterilizuojami nesupakuoti, turi būti naudojami tuoj pat po sterilizacijos. Jeigu paslauga atliekama naudojant vienkartinius įrankius, jie taip pat turi būti išpakuojami matant klientui. Klientės turi teisę gauti informaciją, kur ir kaip dezinfekuojami paruošiami instrumentai, kuriais atliekamas pedikiūras. Be to, po kiekvienos klientės apsilankymo privalo būti dezinfekuojama speciali kėdė, skirta pedikiūrui atlikti“, – informuoja visuomenės sveikatos specialistė.

Pedikiūro paslaugas teikiantys darbuotojai turi naudoti vienkartines pirštines, jei tenka atlikti procedūras, kurių metų yra bent mažiausia galimybė kontaktui su krauju (darbuotojo ar kliento). Vienkartines pirštines privaloma keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo.

Grožio paslaugas atliekantys darbuotojai negali pakartotinai naudoti kitiems asmenims tų pačių instrumentų, kuriais buvo daromos tatuiruotės, atliekamas permanentinis makiažas, veriami auskarai ar kitos procedūros, kurių metu galimi odos pažeidimai (plaukų skutimas ir pan.).

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad neatsakingai atliekant grožio paslaugas yra didžiulė tikimybė užsikrėsti hepatitu B, C, ŽIV.

Šiomis gyvybei pavojingomis ligomis užsikrečiama, kai tiesiogiai į kraują, pro gleivines ar pažeistą odą patenka užkrėsti organizmo skysčiai, kuriuose viruso koncentracija didžiausia, t. y. per nesaugiai atliktas procedūras (pavyzdžiui: naudojant nesterilius instrumentus, neparuoštus instrumentus naudojant pakartotinai ir t. t.).

Paslaugų vartotojai turi teisę reikalauti, kad grožio salono darbuotojas pateiktų informaciją apie instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus, papuošalus.

Pastebėjęs, kad darbuotojas pažeidžia higienos reikalavimus, klientas gali kreiptis į  bet kurį teritorinį visuomenės sveikatos centrą, kad būtų nustatyta, ar grožio salone paslaugos teikiamos tinkamai.

Šiaulių visuomenės sveikatos centras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Viduriavimo ir vidurių užkietėjimo atmintinė: kaip elgtis sutrikus tuštinimuisi?
Kiek kartų per dieną keliaujame į tualetą ir kiek laiko jame praleidžiame; kokia yra išmatų konsistencija bei spalva; ka...
Dr. V. Sidorovas: „Odos vėžį įveikti įmanoma ir sulaukus garbaus amžiaus"
Odos vėžį gydantys specialistai pastebi, kad daugelis žmonių bijo išgirsti vėžio diagnozę, ir tai dažnai tampa pagrindin...
Tėvai ir vaikai. Tarp kontrolės ir liberalumo
„Man tėvai neleidžia“, – sako pradinukas draugams ir taip paaiškina, kad jis šioje situacijoje niekuo...
Dietistė atsakė, ar produktai be gliuteno yra geresni, ir pasidalijo receptų idėjomis
Miltai, makaronai ir kruopos – vieni dažniausių produktų virtuvėje, be kurių neapsieinama ruošiant įvairius patiek...
Žąsies oda – liga, apie kurią ne visi drįsta šnekėti: kaip ją gydyti?
Keratosis pilaris, dar kitaip vadinama žąsies oda, yra lėtinė odos būklė, pasireiškianti mažais, šiurkščiais gumbeliais,...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų