Penktadienis, 2023.09.22
Reklama

Naujas vaistų kainynas: už morfijų tenka primokėti daugiau

Birutė Vyšniauskaitė | Šaltinis: lrt.lt | 2017-07-07 15:00:11

Įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui, onkologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis sergantys ligoniai, kurių kančias sumažinti jau tegali morfijus, nuo liepos 3 d. už šį vaistą privalo mokėti dvigubai didesnę priemoką. LRT.lt pabandė pasiaiškinti, kas tai lėmė ir ar tokia kompensuojamųjų vaistų įsigijimo tvarka dar galėtų keistis.

© Fotolia.com

Paskambinus į kai kurias Vilniaus ir Telšių vaistines, paaiškėjo, kad naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne bazinė morfijaus kaina nuo 4,75 Eur sumažėjo iki 2,01 Eur, todėl už dešimt ampulių dabar tenka primokėti 2,74 Eur.

Atrodytų, priemoka nedidelė, tačiau yra tokių ligonių, kuriems kartais morfijaus per parą tenka susileisti po keliolika ampulių.

Seimo narį sujaudino kraštiečio istorija

Prieš kelias dienas parlamentaras Valentinas Bukauskas, kuriam Seimo nario mandatas buvo patikėtas Telšiuose, sulaukė vieno savo kraštiečio skundo ir pagalbos prašymo.

Vaikinui jau diagnozuota paskutinė vėžio stadija. Onkologiniams ligoniams skiriama chemija jam nebepadeda, todėl nežmoniškus skausmus tenka malšinti morfijumi.

„Manęs pagalbos prašęs ligonis gauna tik 115 eurų socialinės šalpos išmoką, o per dieną jam kartais tenka susileisti ir po vienuolika morfijaus ampulių. Tai kaip jam toliau gyventi? Negi net ir tokie likimo pasmerkti žmonės negali savo gyvenimo baigti nors su šypsena, o ne kentėdami žvėriškus skausmus“, – piktinosi Seimo narys.

Neturėdamas pinigų susimokėti už morfijų V. Bukausko kraštietis šio vaisto vienoje Telšių vaistinėje gauna skolon.

Ko nepadarė ministerija?

Kas lėmė, kad Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė ligonių kasa, rengdamos naują kompensuojamųjų vaistų tvarką, nesugebėjo išsaugoti buvusios morfijaus bazinės kainos?

„Įsigaliojus naujajam kompensuojamųjų vaistų kainynui, atsitiko taip, kad priemoka už šį vaistą šiek tiek padidėjo, tačiau ši problema sprendžiama ir artimiausiomis dienomis bus išspręsta pacientų naudai. Bus sumažinta pacientų priemoka ir žmonės neturės primokėti daugiau už vaistą, nei iki šiol. Tai bus padaryta valstybės ir gamintojų sąskaita – dalį šio vaisto kainos mažins gamintojas, dalį dengs valstybė. Šis vaistas yra likęs vienintelis grupėje, tad vedamos tokios derybos su vaisto tiekėju“, – sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos paaiškinimą portalui LRT.lt perdavė jo atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto vadovė Agnė Širinskienė teigė taip pat turinti žinių, kad situacija dėl morfijaus kainų per kelias savaites turėtų pasikeisti.

Pasak komiteto pirmininkės, morfijaus ir kitų vaistų kainos pakilo dėl to, kad gamintojai Lietuvoje vaistus kažkodėl pardavinėja net keturiasdešimčia procentų brangiau nei aplinkinėse šalyse.

„Suprantu, kad Vyriausybė mūsų derybines galias padidino, pasakydama, jog mes netoleruojame tokios situacijos, kai Lietuvą vaistai pasiekia keturiasdešimčia procentų brangesni nei kaimyninėse valstybėse. Mes suprantame, kad ir rinka mūsų šalyje mažesnė, ir vaistų pakuotes [lietuvių kalba] privaloma pagaminti, bet vis tiek didesnė vaistų kainų riba turėtų būti brėžiama ties dešimčia procentų“, – įsitikinusi A. Širinskienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ko reikia gerai odos, kaulų bei sąnarių būklei palaikyti?
Nuo kolageno tiesiogiai priklauso nepriekaištinga žmogaus plaukų, nagų, odos, dantų, kaulų ir sąnarių būklė. Jo dėka vis...
Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų prale...
Kada dėl kūdikius kamuojančių pilvo dieglių reikėtų apsilankyti pas gydytoją?
Kiekvienas suaugęs žmogus yra susidūręs su pilvo skausmu ir žino, kokia tai gali būti nemaloni būklė, bet ar žinojote, j...
Eilė plyšusio menisko operacijai – dveji metai: kaip pas gydytoją patekti greičiau?
Pacientai piktinasi, jog didžiosiose Lietuvos ligoninėse dažnai plyšusio menisko gydymo operacijos tenka laukti net iki...
Dantų implantų, karūnėlių ir protezų priežiūra
Daugelis svajoja turėti gražią šypseną ir sveikus dantis. Deja, bet realybė dažnai yra kiek kitokia – Pasaulio sve...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų