Oficialiai darbą pradėjusiame Nacionaliniame vėžio institute su klinika, nuo 1931 m. savo istoriją skaičiuojančioje vienintelėje specializuotoje onkologijos įstaigoje Lietuvoje, iki šiol dirbusioje kaip Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, darbinio vizito vakar lankėsi švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Pirmąją Nacionalinio vėžio instituto darbo dieną jame apsilankė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kurio vadovaujamai ministerijai Vyriausybė, liepos 2 d. nusprendusi pervadinti Vilniaus universiteto Onkologijos institutą į Nacionalinį vėžio institutą, pavedė vykdyti instituto steigėjo funkcijas.
Paskutinį kartą VU Onkologijos institute prieš trejus ketverius metus lankęsis ministras D. Pavalkis pripažino didžiulę pažangą. „Iš tiesų turime galvoti apie ateitį ir kalbėti apie tikrąsias investicijas ir deramą finansavimą, kuris būtinas ir medikų rezidentūros bazės plėtrai, ir šiuolaikinių gydymo paslaugų užtikrinimui“, – sakė ministras D. Pavalkis. Pasak ministro, įgyvendinamas sovietinių liftų modernizavimo projektas pagerins tik visišką nepatogumą pacientams ir darbuotojams.
Nacionalinio vėžio instituto direktorius prof. Narimantas Evaldas Samalavičius pasidžiaugęs, kad išspręsta pagrindinė problema – gautas Nacionalinio vėžio instituto statusas, pasakė: „Suprantama, jog dirbdami, taip pat kaip ir visi, susiduriame su įvairiomis problemomis: poliklinikos darbo gerinimo, dezokameros optimizavimo, elektros tinklų bei radioterapijos įrangos modernizavimo ir kitokiomis“. Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, tokiems klausimams spręsti tikimasi Švietimo ir mokslo ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos dalyvavimo, kadangi tai ir mokslo, ir gydymo įstaiga.
„Didžiosios instituto salės, kuri tiktų mokymo tikslams, renovavimas yra, be abejo, mūsų kompetencija, na, o poliklinikos, kurioje teikiama vis daugiau ambulatorinių gydymo paslaugų, problema – tai jau ir SAM sritis“, – sakė D. Pavalkis.
Susipažinęs su Nacionalinio vėžio instituto Mokslinių tyrimų centru, ministras net nesuabejojo, jog jo laboratorijose gimstančioms idėjoms realizuoti bus reikalingos ir rimtos investicijos, ir papildomai į Lietuvą ateisiantys pinigai, ir patentai.
Pasak D. Pavalkio, plėtojant bendrą gydymo bazę Santariškėse, svarbu užtikrinti, kad nebūtų formuojama priešprieša abiejose kelio pusėse, nedubliuojamos tos pačios tarnybos bei brangi aparatūra.
Vilniaus universiteto Onkologijos institutas