Trečiadienis, 2024.12.04
Reklama

Moterų higiena: apie ką praneša nemalonus kvapas?

delfi.lt | 2015-10-17 16:49:26

Parduotuvių lentynos lūžta nuo priemonių, sukurtų palaikyti intymių vietų švarą ir gaivų kvapą. Reklamos nuolat mums primena, kokios mes būname nešvarios, ir ragina mus kuo dažniau praustis ir nuo jaunų dienų naudoti kuo daugiau kvepiančių produktų.

Tačiau tiesa ta, kad natūralus daugumos moterų kvapas yra normalus. Makštis neturi kvepėti kaip gėlių pieva ar purškiamas moteriškas dezodorantas, rašoma blogs.webmd.com.

Kodėl makštis skleidžia kvapą?

Makšties terpė yra tobulai subalansuota ekosistema, kurią sudaro skystis (išskyros) ir bakterijos, palaikančios sveiką 4,5 PH lygį. Būtent šis skysčių ir bakterijų derinys, kuris sudaro makšties išskyras, kartais gali skleisti tam tikrus kvapus. Dažniausiai šie kvapai yra natūralūs ir normalūs, bet kartais jie signalizuoja apie tam tikrą problemą.

Tad koks kvapas yra normalus? Pasak ginekologų, normalios makšties kvapą galima užuosti už 30 cm. Jei kvapas stipresnis, ir jį lydi skausmas, deginimas ar niežulys, rekomenduojame kreiptis į gydytoją.

Pagrindinės priežastys, sukeliančios nemalonų makšties kvapą:

Bakterinė vaginozė. Makštyje paprastai gyvena „gerosios“ bakterijos, bet jei kažkas pažeidžia ekosistemą, joje įsikuria „blogosios“ bakterijos. Bakterinę vaginozę dažniausiai sukelia išaugusi bakterijų Gardnerella vaginalis kolonija. Šios ligos simptomai – skystos pilkšvos tekančios išskyros ir stiprus žuvies kvapas. Dvokas dar labiau sustiprėja sumišęs su sperma, tad dažnai moterys visų pirma jį pajunta po sekso. Bakterinė vaginozė yra nemaloni liga ir didina kitų infekcijų riziką, bet ji lengvai išgydoma antibiotikais.

Mityba. Senas priežodis „Esame tai, ką valgome“ nemeluoja. Maisto produktai iš tiesų turi įtakos mūsų organizmui ir jo išskiriamam kvapui. Ypač kūno (taip pat ir makšties) kvapas sustiprėja suvalgius česnakų, svogūnų, smidrų ir kario.

Vaistai, maisto papildai. Vaistai, tokie kaip antibiotikai, gali pakeisti bakterijų pusiausvyrą makštyje, todėl gali pasikeisti išskyrų pobūdis ir kvapas. Antihistamininiai vaistai gali sukelti makšties sausumą, išskyrų gali sumažėti, o tai taip pat gali turėti įtakos kvapui. Taip pat kvapas gali pasikeisti nuo žolelių terapijos ir eterinių aliejų.

Prakaitas. Sritis aplink išorinius lytinius organus linkusi gausiai prakaituoti, kaip ir pažastys. Su makšties išskyromis sumišęs prakaitas gali skleisti labai nemalonų kvapą. Nors šis kvapas ne visada malonus, jis yra natūralus. Norėdami jo išvengti, keiskite apatinius drabužius po sporto, dėvėkite drabužius, pasiūtus iš kvėpuojančio audinio.

Hormoniniai pokyčiai. Išskyrų kiekis skiriasi priklausomai nuo menstruacijų ciklo. Hormonų terapija, kontraceptiniai vaistai ir makšties kremai gali turėti įtakos makšties PH, taip pat ir kvapui. Per menopauzę taip pat būdingi pokyčiai, nes mažėjant estrogeno lygiui organizme, gali padažnėti grybelinės infekcijos ir bakterinė vaginozė.

 Paliktas tamponas. Kartais kvapas būna toks stiprus, kad sunku patikėti, jog jis sklinda iš mūsų kūno. Nuo tokio kvapo supykina net ginekologus. Taip dvokia tik viduje pamirštas tamponas. Moterys, kurioms taip yra nutikę, šį kvapą apibūdina taip: „Dvokia taip, lyg kažkas būtų įropojęs man į vidų ir nudvėsęs“. Vis dėlto, nors kvapas ir labai nemalonus, jo labai lengva atsikratyti – tereikia ištraukti tamponą. Retais atvejais paliktas tamponas gali sukelti rimtą infekciją, tad svarbu laiku kreiptis į gydytoją (simptomai – rudos išskyros ir nemalonus kvapas).

Jokiu būdu nepatariama švirkšti vandens į makšties vidų. Tai nepadės panaikinti nemalonaus kvapo, o tik dar labiau pakeis bakterijų pusiausvyrą ir infekcija gali išplisti toliau. Makšties nereikia iš vidaus plauti nei vandeniu, nei eteriniais aliejais, nei muilu, nei „Listerin“ skalavimo skysčiu (taip, visais šiais dalykais, pasak ginekologų, jų pacientės yra bandžiusios „plautis“ makštį). Tiesiog žinokite, kad makštis yra tarsi „savaime išsiplaunanti orkaitė“. Jei jums kelia nerimą makšties kvapas, bet kitų simptomų nepastebite, visų pirma galite pamėginti gerti daugiau vandens ir atsisakyti aitraus kvapo produktų. Taip pat galite vartoti probiotikų, kad atstatytumėte normalų bakterijų balansą.

Palaikykite išorinių lytinių organų švarą – švelniu prausikliu ar muilu reguliariai apiplaukite makštį ir lytines lūpas. O jei nepaisant šių priemonių kvapas išlieka, kreipkitės į gydytoją.

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Atšalus orams suskaudo dantį? Gydytoja odontologė atskleidė, kaip to išvengti
Temperatūros stulpeliui krentant žemyn, dažnas susiduria ne tik su susilpnėjusiu imunitetu ir dėl to padažnėjusiomis lig...
Kodėl narkozės metu žmogus nejaučia skausmo?
Chirurginės operacijos ir medicininės procedūros gali būti atliekamos tiek su nejautra, tiek be jos. Kai nejautra reikal...
 Klausos negalia: kokią pagalbą garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?
Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šį kartą ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms...
Trys dažniausios nelaimės namuose: kaip turėtume elgtis kiekvienos jų atveju?
Nors namai įprastai siejasi su saugumo jausmu, maždaug trečdalis nelaimingų atsitikimų įvyksta būtent namuose. Dažniausi...
Imuniteto stiprinimas be vaistų: kasdieniai patarimai
Natūralus imuniteto stiprinimas be vaistų tampa vienu efektyviausių būdų palaikyti gerą sveikatą kasdien. Šiame straipsn...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų