Sekmadienis, 2024.09.15
Reklama

Malonaus skonio, vertingesnės už medų

2012-03-23 23:56:46

Žiedadulkes  (lotyniškai pollen, sanskritu – maharanth)  bitės renka iš įvairių laukinių ir kultūrinių augalų. Jos yra gamtos paruoštas supermaistas. Žiedadulkės skanios, lengvai virškinamos, jas galima vartoti nuo mažens iki senatvės, tuolab kad jos yra  saldaus, malonaus skonio.

Žilvino Užkuraičio nuotr.

1-3 arbatiniai šaukšteliai prieš valgį papildys vitaminų atsargas organizme. Tačiau jei kenčiate nuo alergijos, žiedadulkės vartokite atsargiai. Iš pradžių suvalgykite  tik kelis grūdelius. Jei atsiranda bet kokie alerginiai simptomai, nedelsdami nutraukite vartojimą.

Visus maistinius ir gydomuosius elementus, esančius brangiausiuose vaistuose, galima rasti bičių surinktose žiedadulkėse. Jos  vertingesnės už medų. Mokslininkai įrodė, kad žiedadulkės slopina daugelio kenksmingų bakterijų vystymąsi.

Jos vertingiausios  2-3 mėn. nuo surinkimo. Po metų jos netenka beveik visų savybių, todėl patartina jas maišyti su medumi.

 Žiedadulkėse gausu provitaminų karotinoidų, B komplekso vitaminų ir folio rūgšties, vitamino C ir vitamino E, taip pat daugybę mineralų, fermentų, lecitino, angliavandenių, natūralių angliavandenių, ir riebalų rūgščių forma.

Sveikatinančios savybės

Ajurvedoje žiedadulkės naudojamos kaip energijos stipriklis ir atkuriamasis, atjauninantis organizmą tonikas. Jos didina gyvybingumą, ištvermę, padeda atsigauti po lėtinių ligų, reguliuoja žarnyno veikimą, atkuria kraują, stiprina imuninę sistemą.

Žiedadulkės - natūralus  antibiotikai, atkuria prarastą lytinę potenciją ir energiją, sumažina menstruacijų spazmus, skatina vaisingumą, sumažina depresiją ir nuovargį, palengvina migreninius galvos skausmus, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujuje ir sėkmingai taikomos priklausomybėms  gydyti.

Žiedadulkės gali padėti įveikti atsilikimą ir kitas vaikų vystymosi problemas, jos naudingos  po spindulinės terapijos, turi  priešvėžinių savybių.

Tyrimai rodo, kad, žiedadulkės skatina raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Jos gerokai padidina hemoglobino lygį tiems, kurie yra anemiški.

Žiedadulkės naudojamos, gydant lėtinį alkoholizmą (kada yra dar nedidelis kepenų pažeidimas be ryškių kepenų cirozės požymių), besivystantį kartu su depresija ir kitais nervų sistemos pažeidimais. Šiais atvejais žiedadulkės gydo ne tik kepenis, bet ir nervų sistemą, organizmą aprūpina vitaminais bei visavertėmis aminorūgštimis.

Žiedadulkės gerina nuotaiką, miegą, atkuria fizines ir psichines jėgas. Jos padeda greičiau atsigauti žmogui po sunkių infekcinių ligų ar operacijų.

Žiedadulkės labai naudingos ir sveikiems asmenims, ypač tiems, kurie dirba sunkų fizinį ar protinį darbą, taip pat sportininkams.

Patartina vartoti žiedadulkes profilaktiškai, po 15-20 g per dieną suaugusiesiems, vaikams po 5-10 g.

Pagyvenusiems žmonėms, sergantiems ateroskleroze, patartina mėnesį vartoti po arbatinį

šaukštelį du kartus per dieną prieš valgį grynų žiedadulkių arba 0,5-1 tabletę.

 Šio bičių produkto neturėtų vartoti tie, kurie kenčia nuo podagros, nes gali padidinti purino lygį.

 Parengė Žilvinas Užkuraitis

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų