Ketvirtadienis, 2024.12.12
Reklama

Maistas grožiui, sveikatai ir jaunystei: 10 naudingų patarimų

ji24.lt | 2015-11-16 14:45:23

Stebuklingo jaunystės ir grožio eliksyro dar niekas, deja, neišrado. Grožis prasideda iš vidaus, tereikia atkreipti dėmesį į tai, ką valgome. Sužinokime, ką reikėtų valgyti, kad oda būtų skaisti, nagai – stiprūs, o plaukai – žvilgantys.

Kiviai
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Jaunystei

Yra nemažai maisto produktų, kurie leidžia atrodyti jauniau ir gali pristabdyti senėjimo procesą. Migdoluose bei graikiniuose riešutuose yra daug vitamino E (jeigu pastebėjote, šis vitaminas dedamas į kremus nuo raukšlių), riebiųjų rūgščių, kurios suteikia odai elastingumo, bei seleno – puikaus antioksidanto. Antioksidantai padeda užtikrinti odos apsaugą nuo laisvųjų radikalų ir ankstyvo senėjimo. Žinoma, reikia atminti, kad riešutai yra kaloringi, todėl pakaktų saujelės šio skanėsto per dieną.

Žvilgantiems plaukams

Jeigu jūsų plaukai prarado gyvybingumą ir žvilgesį – jums trūksta vitamino B. Daug vitamino B yra kiaušiniuose, piene, žaliose daržovėse, ankštinėse kultūrose. Tam, kad plaukai būtų elastingi, spindintys ir sveiki, svarbus ir silicis. Šio mineralo gausu avižose, agurkų luobelėje, svogūnuose ir daigintuose grūduose.

Jeigu oda sausa

Jūsų oda sausa ir šerpetojanti? Valgykite daugiau žuvies. Joje gausu polinesočiųjų omega–3 riebalų rūgščių, kurios drėkina ir maitina odą iš vidaus. Ypač naudingos riebios žuvys – lašiša, tunas, silkė.

Kovojame su raukšlėmis

Vitaminas C stimulioja kolageno gamybą ir odos ląstelių regeneraciją. Būtent dėl kolageno mūsų oda yra elastinga ir stangri, o kai jo trūksa, oda sensta greičiau. Viename kivyje yra vitamino C paros norma. Jo taip pat gausu citrusiniuose vaisiuose, manguose, raugintuose kopūstuose.

Kovojame su spuogais

Su spuogais geriausiai kovoja cinkas ir kalcis. Švedų mokslininkai ištyrė, kad žmonių, papildomai vartojusių cinką, odos bėrimai sumažėjo 85 proc. Puikus cinko šaltinis – jūrų gėrybės, kalakutiena, kiaušiniai ir pienas. Kad oda būtų skaisti ir švari, svarbus kalcis – vartokite daugiau pieno, lieso jogurto ir sūrio.

Kovojame su maišeliais po akimis

Jeigu kenčiate nuo šios problemos, įtraukite į racioną daugiau vitamino C, geležies ir kalio. Jeigu organizmui trūksta geležies, jūsų ląstelės gauna nepakankamai deguonies, būtent dėl to po akimis atsiranda maišeliai ir tamsūs ratilai. Geležies gausu mėsoje, vitamino C – kiviuose, manguose, citrusiniuose vaisiuose, erškėtuogėse. Kalis palaiko normalų organizmo skysčių balansą. Jo daugiausia yra bananuose ir džiovintuose vaisiuose.

Baltiems dantims

Niekam ne paslaptis, kad kava, arbata ir gaivieji gėrimai suteikia dantims gelsvą atspalvį. Tačiau retas žino, kad yra produktų, veikiančių priešingai. Traškūs ir kieti maisto produktai, pavyzdžiui obuoliai ir žalios morkos, padeda išlaikyti dantų baltumą.

Stipriems nagams

Kad nagai būtų stiprūs ir sveiki, vartokite daugiau baltyminių produktų – mėsos, žuvies, pieno. Naudingiausi ir mažiausiai kalorijų turintys baltyminiai produktai, tai vištienos krūtinėlė, liesa kalakutiena, tunas ir pupelės.

Spindinčiai odai

Tam, kad odą būtų sveika ir spindinti, ją reikia drėkinti iš vidaus, t. y. gerti daugiau vandens. Be to, vanduo šalina iš organizmo toksinus. Jeigu jūsų inkstai sveiki, per dieną turėtumėte išgerti bent 1,5 litro vandens. Be to, sumažinkite išgeriamos kavos kiekį, nes ji šalina iš organizmo skysčius.

Sveikatai

Kai kurie maisto produktai padeda išvengti daugelio rimtų ligų. Apie žaliosios arbatos naudą, dėl joje esančių antioksidantų, žinoma jau seniai. Tačiau pravartu būtų į savo racioną įtraukti ir daugiau pomidorų. Juose yra trys labai svarbūs antioksidantai: betakarotenas, vitaminas C ir, svarbiausias – likopenas. Tam, kad likopenas geriau įsisavintų, pomidorus pagardinkite alyvuogių aliejumi.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatos apsaugos ministrės pareigas pradėjo eiti doc. dr. Marija Jakubauskienė
Davusi priesaiką Seime, sveikatos apsaugos ministrės pareigas ketvirtadienį pradėjo eiti Vilniaus universiteto (VU) Medi...
Šlapimo nelaikymas: nuo jo kenčia kas trečias vyresnio amžiaus gyventojas
Problema, pasireiškianti kas trečiam vyresnio amžiaus žmogui ir galinti pabloginti gyvenimo kokybę bei žmogaus psicholog...
Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas: „Lūžio taškų dar bus ne vienas“
Jau daugiau nei metai, kai Klaipėdos universiteto ligoninei, sukurtai sujungus tris Vakarų Lietuvos medicinos įstaigas,...
Valgymo sutrikimas ne tik alina kūną, bet gali vesti ir į savižudybę
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių. Išskirtin...
Epidemiologė atsakė, kiek užtruks įgyti kolektyvinį imunitetą rotavirusams
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų