Pirmadienis, 2024.07.15
Reklama

Ligoninės vadovą klampina senos skolos

Inga Kontrimavičiūtė | 2017-11-03 12:38:22

Rimtų nemalonumų su teisėsauga turintis Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas klimpsta dar giliau.

Ivanas Dorošas. "Sekundės" archyvo nuotr.

Dėl galimo piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo teisiamą gydymo įstaigos vadovą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), gavusi informacijos apie jo galimai padarytą naują pažeidimą, mėnesiui nušalino nuo pareigų. I. Dorošas jį iš posto nors ir laikinai patraukusį ministro įsakymą nusiteikęs skųsti teismui.

Nuo 2013-ųjų ligoninei vadovaujantis I. Dorošas nuo pareigų nušalinamas jau nebe pirmą kartą.

Ministro patarėjos Linos Bušinskaitės-Šriubėnės teigimu, ministerija spalio 31-ąją pradėjo darbo drausmės pažeidimo tyrimą. Ligoninės vadovui nurodyta iki lapkričio 6-osios pateikti atsakymus į tyrimo komisijos, kurią sudaro ministerijos teisininkai ir korupcijos prevencijos specialistai, pateiktus klausimus.

Dėl kokio pažeidimo I. Dorošas laikinai neteko posto, ministerija nekomentuoja.

„Sekundės“ žiniomis, manoma, jog ligoninės vadovas galėjo manipuliuoti sąskaitomis faktūromis ir taip bandyti išvengti prokurorų jam pateikto solidaus civilinio ieškinio.

Dar praėjusių metų gruodį Panevėžio apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, pateikė teismui ieškinį dėl ligoninei padarytos 6670 Eur žalos išieškojimo iš I. Dorošo.

Bylos duomenimis, tiek Respublikinei Panevėžio ligoninei liko nesumokėjusios bendrovės „DG ir Ko“ bei „Modesta“ už savo darbininkų gyvenimą ir maitinimąsi Likėnų sanatorijoje, kurioje atliko biuvetės (statinio, iš kurio imamas mineralinis vanduo) remonto ir įrengimo darbus.

Prokurorai surinko įrodymus, kad abiem įmonėms Panevėžio ligoninė už statybininkų apgyvendinimą ir maitinimą dar 2013-aisiais, kaip ir priklauso, buvo išrašiusi sąskaitas 6670 Eur.

Tačiau netrukus I. Dorošas davė nurodymą sanatorijos administracijai anuliuoti išrašytus mokėjimo dokumentus. Įmonėms buvo pranešta sąskaitų neapmokėti.

Praėjusių metų pabaigoje prokurorams pareiškus, kad dėl to Panevėžio ligoninei buvo padaryta materialinė žala, ir teismo paprašius 6670 Eur priteisti iš paties I. Dorošo, šis nusprendė atsiimti iš verslininkų tai, ko, anot bylos, atsisakė prieš ketvertą metų.

Šių metų spalį I. Dorošo nurodymu Panevėžio ligoninė įmonėms „DG ir Ko“ vėl išrašė ir pateikė tas pačias sąskaitas.

Įtariama, kad už korupcinius nusikaltimus teisiamas I. Dorošas šitaip galėjo bandyti išvengti jam pateikto civilinio ieškinio.

Verslininkei – netikėta sąskaita

Apie iš Respublikinės Panevėžio ligoninės po ketverių metų gautas sąskaitas jos steigėjai Sveikatos apsaugos ministerijai teigia pranešę patys verslininkai.

Įmonės „Modesta“ direktorė Jūratė Oržekauskienė teigė spalio pradžioje iš Respublikinės Panevėžio ligoninės sulaukusi reikalavimo sumokėti maždaug 1800 Eur už 2013 m. sanatoriją remontavusių statybininkų apgyvendinimą ir maitinimą.

Įmonės vadovė tikina, kad gautoji sąskaita jai buvo absoliučiai netikėta. Juolab kad, anot jos, „Modesta“ jokios sąskaitos iš Panevėžio ligoninės nebuvo gavusi nei 2013-aisiais.

Anot jos, sanatorijoje „Modesta“ dirbo kaip įmonės „DG ir Ko“ subrangovė.

„DG ir Ko“ mums nėra pateikę jokių pretenzijų, jokių problemų nebuvo, o su Panevėžio ligonine iš viso nesame pasirašę jokių sutarčių ir neturime jai jokių įsipareigojimų. O dabar kaip perkūnas iš giedro dangaus gauname sąskaitą, kad esame skolingi“, – „Sekundei“ tvirtino J. Oržekauskienė.

Įmonės vadovė dėl ligoninės atsiųstos sąskaitos kreipėsi į advokatą ir apie tokius Panevėžio gydymo įstaigos veiksmus informavo jos steigėją SAM.

„Juokas pro ašaras, bet gal ir man, kai prireiks pinigų, kam nors išrašyti iš oro susigalvotas sąskaitas“, – sako direktorė.

Ką apie Respublikinės Panevėžio ligoninės reikalavimą sumokėti seną skolą mano „DG ir Ko“ atstovai, išgirsti nepavyko. Viešai įmonės skelbiamais telefonais niekas neatsiliepė.

Piktinasi neįtinkąs ministrui

I.Dorošas teisinasi dedantis pastangas, kad verslo įmonės atsiskaitytų su ligonine.

Anot jo, „DG ir Ko“ bei „Modesta“, Likėnų sanatorijoje rekonstravusios biuvetę ir atlikusios aplinkos tvarkymo darbus, kad nereiktų statybininkams gaišti laiko kelyje, pasiprašė juos apgyvendinti vietoje. Direktorius sako žodžiu įpareigojęs sanatorijos administraciją apgyvendinti darbininkus ir patvirtinęs, kad už tai bus sumokėta.

Ligoninės vadovas tikina, jog abiem įmonėms 2013-ųjų pabaigoje išsiųstos sąskaitos netrukus buvo anuliuotos neva dėl to, kad verslininkai užginčijo jose nurodytas sumas.

„Įmonės motyvavo, kad nori derėtis dėl per didelės mūsų nurodytos kainos. Derybos vyksta iki šios dienos“, – „Sekundei“ aiškino I. Dorošas.

Skolą prisiminęs po ketverių metų ir lyg tyčia, kai prokurorai spėjo pateikti ieškinį jam pačiam, direktorius tikina praradęs viltį su verslininkais susikalbėti.

„Kiek galima laukti? Kaip ir tada, taip ir dabar jos mokėti nenori ir atsikalbinėja. Apgyvendinimo faktas yra, o apmokėjimo – ne. Mano siekis – išieškoti skolą iš šitų įmonių. Dėl to joms buvo išrašytos sąskaitos faktūros ir 2013-aisiais, ir pakartotinai šįmet. Bet šituose mano veiksmuose ministras įžvelgė pažeidimą, nušalino nuo pareigų. Man neaiški ministro pozicija, ar jis dirba verslininkų, ar ligoninės naudai“, – piktinosi I. Dorošas.

Nuo pareigų mėnesiui nušalintas ligoninės vadovas tvirtina tokį sveikatos apsaugos ministro įsakymą skųsiantis teismui. Tyrimą pradėjusią ministeriją direktorius kaltina, neva tokiu būdu jam daromas spaudimas trauktis iš pareigų.

Šiuo metu teisiamas dėl galimo kyšininkavimo, dokumentų suklastojimo, piktnaudžiavimo, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo I. Dorošas piktinasi jau ne kartą sulaukęs sveikatos apsaugos ministro raginimo trauktis iš pareigų.

„Ne paslaptis, kad šitas ministras jau kurį laiką siekia mane atleisti iš pareigų, bet neranda už ką. Jau du kartus esu sulaukęs jo siūlymo savo noru išeiti iš darbo“, – tvirtino I. Dorošas.

Ligoninės vadovas ironizuoja, kad nuo pareigų mėnesiui nušalintas, bet už tą laiką vis tiek gausiantis vidutinį darbo užmokestį ir turėsiantis laiko ir lėšų advokatams.

Įspėtas dėl išmėtytų ligonių kortelių

SAM teigia spragų I. Dorošo veikloje randanti nebe pirmąkart. Rugsėjo pradžioje ministerija atliko tyrimą dėl didžiulio rezonanso visuomenėje sulaukusio incidento, kai apleistame avarinės būklės pastate buvo aptiktas sukrečiantis radinys – viešai prieinamas medicinos dokumentų su juose aiškiai surašytais buvusių ligonių asmens duomenimis bei diagnozėmis archyvas.

Pastatas liko tuščias 2004-aisiais Tuberkuliozės ligoninę prijungus prie Panevėžio Infekcinių ligų ligoninės. Šioji 2010-aisiais tapo Respublikinės Panevėžio ligoninės dalimi.

Tyrimą atlikusi SAM konstatavo, kad dėl I. Dorošo, kaip reorganizuotos ligoninės teisių ir pareigų perėmėjo, ir šiuo metu ligoninės vadovo, neveikimo atsirado neigiamų padarinių. Vadovas gavo įspėjimą, bet jį apskundė Darbo ginčų komisijai.

I.Dorošo skundas kol kas nėra išnagrinėtas.

Teisiamas dviejuose teismuose

Kauno apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje I. Dorošas bei trys verslininkai kaltinami kyšininkavimu, papirkimu, dokumentų suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu, piktnaudžiavimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Bylą sudaro net 59 tomai.

Jos duomenimis, I. Dorošas su kelių įmonių vadovais Skirmantu Akeliu, Juozu Žilinsku ir Gyčiu Obelieniumi, galimai susitarę už atlygį, galėjo vykdyti ir dalyvauti neskaidriuose viešuosiuose pirkimuose, klastoti dokumentus, sudarinėti fiktyvius sandorius, taip nusikalstamu būdu įgyti ir disponuoti turtu. Byloje figūruoja trys Kauno ir viena Jonavos įmonė. Viena jų – „DG ir Ko“.

Įtariama, kad jai ir dar kelioms bendrovėms I. Dorošas galėjo neteisėtai sudaryti išskirtines sąlygas dalyvauti Panevėžio ligoninės kardiologijos skyrių kapitalinio remonto, Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės remonto ir įrengimo darbų, medicinos įrangos viešųjų pirkimų konkursuose ir tuos konkursus laimėti.

Už tai ligoninės vadovas kaltinamas reikalavęs ir gavęs kyšių darbais, paslaugomis, prekėmis, daiktais ir pinigais – maždaug 42 463 eurų vertės.

I.Dorošas kaltinamas kaip kyšį gavęs elektros, kanalizacijos įrangos savo Jonavos rajone statomam namui, taip pat televizorių, šviestuvų ir paslaugų tvarkant jam priklausančius sklypus.

Dar viena I. Dorošo byla nagrinėjama ir Panevėžio apylinkės teisme. Joje ligoninės direktorius kaltinamas dėl papirkimo ir kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei suklastoti dokumentus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Apie Klaipėdos universiteto ligoninės finansus ir atlyginimų netolygumus
„Pastaruoju metu viešojoje erdvėje yra daug informacijos apie Klaipėdos universiteto ligoninė finansus, atlyginimų...
Psichoterapeutas paaiškino, kodėl kūnas žmogų kartais apgaudinėja
Nors lietuviškai esame įpratę sakyti „sveikame kūne – sveika siela", iš tikrųjų senovės Romos laikus me...
Intymioji higiena. Ar galima maudytis per menstruacijas?
Mėnesinės – ne priežastis nei atsisakyti atostogų, nei maudynių jų metu. Gydytoja atsako į 10 dažniausių klausimų...
Sutriko mėnesinių ciklas? Dažna to priežastis – policistinių kiaušidžių sindromas
Mėnesinių ciklo sutrikimai yra viena dažniausių problemų, dėl kurios jaunos moterys kreipiasi į gydytoją ginekologą. Tam...
Maisto produktai, kurie karštomis dienomis padės atkurti elektrolitų balansą
Jei raumenis traukia mėšlungis, prakaitas karštą dieną graužia akis ir žliaugia upeliais, o po sunkesnių treniruočių ant...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų