Penktadienis, 2026.06.12
Reklama

Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba Sveikatos apsaugos ministerijai: „Suteikėte viltį“

vlmedicina.lt | 2013-02-05 09:53:41

Vakar Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje vyko ministro Vytenio Povilo Andriukaičio ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos susitikimas.

V. P. Andriukaitis
V. P. Andriukaitis. Ginatro Jonaičio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis pabrėžė, kad pacientus vienijančios organizacijos – lygiavertis Sveikatos apsaugos ministerijos partneris, kuriam turi būti sudaryta daugiau sąlygų dalyvauti sveikatos apsaugos sistemoje. Pasak ministro, sveikatos apsaugos sistema nėra savitikslė: „Jei visgi nutiko nelaimė ir žmogus susirgo, jis neturi abejoti, kad suteikta pagalba bus tikslinga, kvalifikuota ir efektyvi“.

Pacientų organizacijų atstovai išsakė vieningą prašymą bendrauti ir bendradarbiauti. „Norime kokybiškos sveikatos apsaugos sistemos. Suglauskime pečius ir iš esamos situacijos išgaukime maksimumą“, – sakė Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė.

Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos pirmininkas Gediminas Žižys pabrėžė įsiklausimo ne tik į pacientų, bet ir medikų nuomonę būtinybę: „Prašome ministro įvesti naują praktiką ir nepriimti sprendimų, kol neišgirstas pacientų balsas, išklausyti ir iškiliausius Lietuvos medikus“.

Susitikimo metu pritarta galimybei rengti periodiškus pacientų atstovų forumus, o V. P. Andriukaičio siūlymas suteikti pacientų atstovų organizacijoms visuomeninio patarėjo statusą buvo sutiktas ypač palankiai.

Kartu skirtas dėmesys santykiui tarp viešųjų bei privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Ministerija pabrėžė poziciją, kad sveikatos apsaugos sistemoje dalyvaujančios ir į biudžeto pinigus pretenduojančios privačios įstaigos turi atitikti visus kokybės standartus, keliamus viešoms įstaigoms.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatai saugios iškylos prasideda nuo švarių rankų
Vasarą daugiau laiko praleidžiame gamtoje, vykstame į iškylas, festivalius, miestų šventes ir kitus renginius. Tačiau ši...
Onkologiniams pacientams – specializuota paliatyvioji pagalba namuose
Nacionalinis vėžio centras praneša, kad nuo birželio 11 dienos Vilniuje gyvenantiems onkologiniams pacientams pradeda te...
Gyvenimas po infarkto: vėl pasitikėti savo kūnu
Kai užsidaro ligoninės durys, sveikimas dar tik prasideda. Po infarkto ar širdies operacijos išrašymas namo dažnam pacie...
„Plaukiko ausis“ – vasaros sezono uždegimas
Vasarą įsibėgėjant maudynių sezonui, gydytojai ir vaistininkai dažniau susiduria su išorinės ausies uždegimo, dar vadina...
Kad dešra neatsiduotų žibalu, o ant mėsos nebyrėtų pleiskanos
Tarpukario Lietuvos parduotuvėse žiūrėta, kad būtų parduodami sveiki produktai, kad jie būtų švariai užlaikomi, ned...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB „Vlmedicina“. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų