Sveiki ir spindintys dantys yra labai reikšminga įvaizdžio detalė, o daili baltų dantų šypsena tikrai prideda nemažai pasitikėjimo savimi. Tačiau tiesa ta, kad ne visi gali džiaugtis lygiais, gražiais, tarsi perlamutru dengtais dantimis. Ką tokiu atveju daryti?
Galime pasidžiaugti, jog šiuolaikinės technologijos dovanoja įvairių sprendimų norintiems turėti nepriekaištingą šypseną. Iki šiol populiarumo nestokojusi estetinio dantų plombavimo paslauga turi rimtą konkurentą – dantų laminates. Tad kyla klausimas: laminatės ar estetinis plombavimas – ką rinktis?
Kas yra dantų laminatės?
Laminatėmis (plačiau) vadinamos plonytės plokštelės, itin patikimai prilipdomos prie danties emalio. Nors metodas odontologijos srityje nėra naujiena (jo naudojimas jau siekia gerus du tris dešimtmečius), mūsų šalyje dar daug pacientų nėra apie jį net girdėję.
Kalbant apie laminačių pranašumus, palyginti su kitais dantų restauravimo variantais, tai pastarosios išsiskiria medžiagiškumu, t. y. medžiaga, iš kurios gaminamos. O jų gamybai naudojamas porcelianas. Ne tas trapus, kuris asocijuojasi su elegantiškais, prabangiais pietų servizais ar vazomis, tačiau sustiprintas, odontologijoje dar vadinamas stiklo keramika.
Kodėl būtent porcelianas? Esmė ta, jog ši medžiaga savo savybėmis itin artima natūraliems dantims. Tad nenuostabu, kad būtent su porcelianu siejamos dantų protezavimo ištakos. Porcelianui būdingas kietumas, tvirtumas, skaidrumas ir žavingas blizgesys. Lygiai tokiomis savybėmis būtų apibūdintas ir natūralus dantis. Vizualiai atskirti laminate dengtus dantis nuo natūralių būtų neįtikėtinai sunku. O geriausia tai, kad porcelianinės laminatės visiškai nepakeičia kramtymo funkcijos, kas yra bene esminis odontologų uždavinys, restauruojant dantis.
Ilgalaikis rezultatas
Estetiką ir grožį galima pasiekti skirtingais metodais, bet vienas iš reikšmingų aspektų yra ir ilgalaikiškumas. O štai pastarasis kaip reikiant susiaurina alternatyvų lauką. Anot odontologijos klinikos „Privati praktika“ specialistų, greitai rezultatą suteikiantys metodai paprastai negarantuoja nepriekaištingo ilgalaikio rezultato. Jei norime ilgalaikiškumo ir drauge grožio bei funkcionalumo, vienas iš geriausių pasirinkimų būtų laminatės – dantų mikroprotezavimas stiklo keramikos laminatėmis.
Tiesa, laminatės itin geras variantas tiems, kieno didesnis tarpas tarp dantų – jos nepakeičiamos juos užpildant!
Priežiūros paprastumas
Šiame kontekste vienareikšmiškai laimi laminatės – jų priežiūrai nereikės skirti papildomo laiko. Kadangi savo savybėmis jos prilygsta natūraliems dantims, todėl jų valymas bus toks pat, kaip visų dantų.
Svarbus problemos sprendimas čia ir dabar?
Jei nuskilo dantis, nulūžo, tai dažnas, ypač moterys, nori kuo greičiau defektą pašalinti, tad prioritetiniu kriterijumi tampa greitis ir rezultatas. Tokiu atveju kosmetinis dantų plombavimas šiuos lūkesčius pateisins. Šis metodas pelno vieno populiariausiųjų titulą, o prie to prisideda sparta, ganėtinai patraukli paslaugos kaina, palyginti minimali intervencija. Nors šiandieninės technologijos užtikrina, kad estetinio plombavimo rezultatas džiugins, vis tik tai nėra pats patvariausias sprendimas, todėl jei prioritetu laikote natūralios, estetiškos šypsenos ir ilgalaikio rezultato tandemą, tuomet svarstyklės krypsta į dantų laminačių pusę.
O kaip dėl trūkumų?
Kone kiekvienas dalykas, turintis privalumų, turi ir bent vieną trūkumą. Pavyzdžiui, pasitaiko, kad vaizdas sudėjus laminates nėra tas, kokį tikėtasi pamatyti. Taip nutinka neatidžiai pasirinkus specialistus arba ekonomišką variantą, kai dedamos ne individualios, o standartinės laminatės.
Estetinis plombavimas (plačiau) gali dovanoti stulbinantį rezultatą, tačiau nereikia pamiršti, kad plomba savo savybėmis skiriasi nuo danties emalio – ji minkštesnė net kelis kartus. Tad be to, kad ją reikės mažiausiai kartą per metus poliruoti, siekiant porcelianinio įvaizdžio, dar plomba bus veikiama išorės veiksnių, o svarbiausia – imli neigiamam jų poveikiui.
Reklama