Ketvirtadienis, 2023.09.21
Reklama

Laboratorijų kova dėl klientų kraujo – be jokių kompromisų(1)

Ligita Sinušienė | 2012-07-17 00:01:30

Konkurencija tarp laboratorijos įstaigų nebepasitenkina konkurencinėmis medicininių tyrimų kainomis.  Jų vadovai pasitelkia ir teismus, kaltina vienas kitą nesąžiningu verslo modelių kopijavimu, negarbingu šnipinėjimu ir net žurnalistų „užsiundymu“. 

Medicininių tyrimų laboratorijos kaltina viena kitą nesąžininga konkurencija ir mėginimu sužlugdyti. © Fotolia.com

Neįprastas skundas

Neseniai „Vakarų Lietuvos medicina“ sulaukė keisto laiško, kuriame išsamiai išvardinti tariami UAB „Antėja“ veiklos trūkumai. Laiško autorė (o gal autorius?) prisistatė  Alminos Mintautaitės Jonušienės vardu ir  save įvardijo kaip buvusią klinikinės diagnostinės laboratorijos vedėją, dabar - pensininkę. Drąsiai net dvi savo pavardes atskleidusi moteris kažkodėl nuslėpė laboratorijos, kuriai vadovavo,  pavadinimą. Moteris laiške netgi įvardijo savo ligos pavadinimą, dėl kurio ji atlikusi kraujo tyrimus minimoje laboratorijoje, bet nepaprašė pavardės viešai neskelbti. Nenurodė ir atgalinio adreso.

Skundas neįprastas pasirodė ir Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjai Astai Šlepetienei, mat jis atsiųstas ir šiai įstaigai. Vedėja tvirtino pirmą kartą sulaukusi tokio – galimai šmeižikiško – laiško, kurio nepabijota pasirašyti.  „Net kelis kartus jį perskaičiau. Norėjau kai kurią informaciją pasitikslinti, bet nebuvo atgalinio adreso, –  kalbėjo A. Šlepetienė. – Visas laiškas parašytas kaltinančiais teiginiais, bet pasitvirtino tik vienas iš jų“.                                                   

Laiške teigiama, kad „Antėja“ Klaipėdoje vykdo medicininę veiklą tam nepritaikytose patalpose ir nelegaliai – neturėdama Visuomenės sveikatos centro leidimo, o gal net ir pasibaigus licencijai. Faktas, kad higienos pasas pasibaigęs, pasak A. Šlepetienės, ir tebuvo vienas iš  tų vienintelių teisingų kaltinimų. Šio dokumento galiojimas buvo pasibaigęs birželio 1 d. Neįprastas atsitiktinumas ar sutapimas, bet būtent tuo laikotarpiu, kai įstaiga dirbo pasibaigus higienos paso galiojimui, „Vakarų Lietuvos medicina“ bei valstybinės priežiūros institucijos ir sulaukė šio skundo. Tiesa, skundo paskatinta „Antėja“ Klaipėdoje pakeitė patalpų paskirtį iš administracinių į medicinos, kaip reikalavo įstatymų pokyčiai nuo naujųjų metų.

Kodėl  įmonės vadovas Vidas Gedutis neužsiėmė pertvarka anksčiau? „Galvojau, kad Visuomenės sveikatos centras pratęs higienos paso galiojimą“,  – pasigirdo atsakymas.        

Liepos 12 d. „Antėja“ Klaipėdoje sustabdė savo veiklą, nes šiuo metu yra tvarkomas higienos pasas.

Beveik pusės milijono nuostolis

Anot laiško autorės,  „Antėjoje“ esama daug  trūkumų,  jos vadovas V. Gedutis neva  bendraudamas  telefonu  ją apkaltinęs veikiant konkurentų nurodymu, o prasitarus apie ketinimus kreiptis į žiniasklaidą jai pagrasinęs susidorojimu,  minėdamas net aukštų pareigūnų pavardes.

Egzistuojant negražią konkurenciją V. Gedutis užsiminė ir „Vakarų Lietuvos medicinai“. Tiesa, racionalaus pokalbio su laboratorijų tinklo „Antėja“ vadovu straipsnio autorei teko laukti daugiau nei savaitę, o laboratorijos   Klaipėdos skyriaus darbuotojai , atėjus  žurnalistei, užsirakino duris.

Vis dėlto praėjusią savaitę žurnalistei pavyko susisiekti su V. Gedučiu Klaipėdos „Antėjos“ patalpose. Minėtos moters skundo pagrindu „Vakarų Lietuvos medicinos“  „Antėjai“ suformuluotus klausimus Vidas Gedutis apibūdino kaip įmanomus kelti tik to asmens, „kuris čia dirbo“. „Tokią informaciją gali žinoti tik vienas žmogus, daugiausia – du“, – aiškino V. Gedutis. Jo teigimu, praėjusią vasarą įmonės Klaipėdos filiale įvyko nemažai pokyčių: keitėsi vadovai, o išėjusi direktorė Saulė Bieliauskienė esą išsivedusi daugiau nei 10 darbuotojų,  „prisidengdama kitais akcininkais“ įkūrusi kitą laboratoriją – „Baltic medics“.

V. Gedučio teigimu,  S. Bieliauskienė esą negražiais metodais viliojusi klientus, neva gydymo įstaigoms tvirtinusi, jog „Antėjos“ Klaipėdoje nebėra, vietoj jos įsikūrusi „Baltic medics“. Kelių tokių SMS žinučių, kuriomis kviečiama registruotis bendrovėje „Baltic medics“, sakė sulaukęs ir V. Gedutis. Tiesa, straipsnio autorei savo mobiliajame telefone jų parodyti negalėjo – lyg tyčia šis išsikrovęs. Praradusi dalį klientų, V. Gedučio teigimu, „Antėja“  iki šios dienos yra patyrusi beveik pusę milijono litų nuostolį. „Tai yra negraži kova. Vieni kovoja korektiškais metodais, kiti – nekorektiškais", – sakė V. Gedutis ir užsiminė, kad yra paduotas ieškinys dėl nesąžiningos konkurencijos.

Konkurse – mamos ir dukters atstovaujamos įmonės

"Aš pati "Antėją" ir įkūriau", - į kaltinimus, esą kopijuojanti verslo modelį bendrovėje "Baltic medics", sako Saulė Bieliauskienė. "Vakarų ekspreso" nuotr.

Portalo pašnekovas atskleidė ir S. Bieliauskienės pasitraukimo iš „Antėjos“ aplinkybes: 2011 m. birželio 17 d. vykusiame konkurse dėl laboratorinių medicininių paslaugų teikimo Kretingos pirminės asmens priežiūros centrui konkursą laimėjo UAB „Baltic medics“, o paraišką „Antėjos“ vardu rengė būtent S. Bieliauskienė. „Tada ir sužinojau, kad ji atstovauja ir „Baltic medics“, nors dar dirbo pas mus, – sakė V. Gedutis. – Kadangi buvo penktadienis, tai darbo sutartį su ja nutraukėme birželio 20 d., pirmadienį“.

Kretingos PSPC vyriausioji gydytoja Irena Narmontaitė „Vakarų Lietuvos medicinai“ sakė, kad minimame konkurse „Baltic medics“ atstovavo ne S. Bieliauskienė, o Laimutė Valavičienė. Ši moteris minimai laboratorijai, pasak V. Gedučio, vadovaujanti tik formaliai, nes ji – S. Bieliauskienės mama. „Juk pagal įstatymą metus laiko išdirbus vienoje įstaigoje negalima įkurti analogiškos“, – paaiškino.

Ne samdinė, o įmonės įkūrėja

S. Bieliauskienė bendrovėje „Baltic medics“  šiuo metu eina vadovės plėtrai pareigas. Tiesa, paskambinus įstaigai ir išreiškus pageidavimą pakalbėti su vadove, telefonu atsiliepusi darbuotoja paaiškino, kad kalbėtis reikia ne su L. Valavičiene, o su S. Bieliauskiene, kuri „viską tvarko“. Tačiau buvusi „Antėjos“ vadovė V. Gedučio kaltinimus vadina absurdiškais ir istoriją pasakoja visai kitaip. Pasirodo, būtent ji ir buvusi „Antėjos“ įkūrėja, o įmonės akcijomis pasidalijusi dar su dviem akcininkais – kiekvienam po 33 proc. Pagrindinis įmonės ofisas įsikūręs Kaune.

Moteris pasakojo, kad po kurio laiko kiti jos kolegos akcininkai pasiūlė 50 proc. „Antėjos“ akcijų parduoti bendrovei „Limeta“. O 2011 m. vasarį, pasak jos, „Limeta“ savo dalį pardavė pagrindinei „Antėjos“ konkurentei – „Endemik diagnostika“, ir S. Bieliauskienės įkurtos laboratorijos generaliniu direktoriumi buvo paskirtas iš „Endemik“ vadovo pareigų pasitraukęs V. Gedutis. Moteris tikina, jog buvusi apgaulingai įtikinta, kad taip bus naudingiau „Antėjai“. „O aš likau tik Klaipėdos filialo vadove, – pasakojo S. Bieliauskienė. – Bet iš karto pamačiau, kad laboratoriją Klaipėdoje bandoma sunaikinti, nes ji tapo tik tarpine įstaiga – mėginiai buvo gabenami į Kauną, tad ir išėjau. Ir nė vieno darbuotojo nekviečiau išeiti su manimi – tai buvo jų pačių sprendimas, nes pamatė, kad laboratorija yra naikinama, žinojo, kad praras darbą“.

Pašnekovės teigimu, ir iki tol su „Antėja“ bendradarbiavusios gydymo įstaigos pačios pamatė, kad iš „Antėjos“ laukti tyrimų rezultatų esą tekdavo dvi tris dienas, o „Baltic medics“ juos atlikdavo vietoje, tad ir greičiau. „Ir nesąmonė, kad tik aš galiu žinoti apie tai, kad „Antėjos“ tyrimai buvo vežami kitur. Tokia informacija prieinama gydymo įstaigų, su kuriomis sudarytos sutartys, gydytojams ir slaugytojams“, – ir kitus kaltinimus atrėmė moteris.

Prisimindama praėjusių metų konkursą dėl paslaugų teikimo Kretingos PSPC, S. Bieliauskienė neslėpė, kad „Baltic medics“ tame pačiame konkurse atstovavo jos motina. „Tačiau mes paraiškų tarpusavyje, žinoma,  nederinome“, – portalui tvirtino moteris.

 Kaip į žinią apie „Antėjos“ pateiktą ieškinį dėl nesąžiningos konkurencijos reagavo S. Bieliauskienė? Kaip į kaltinimus mėginant sužlugdyti konkurencingą buvusią „Antėją“ reaguoja „Endemik diagnostika“ direktorė Eglė Marciuškienė ir kokią vietą šioje istorijoje užima UAB „Šiaulių diagnostinė laboratorija“? Atsakymus skaitykite rytoj.

Ligita Sinušienė

ligita@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ko reikia gerai odos, kaulų bei sąnarių būklei palaikyti?
Nuo kolageno tiesiogiai priklauso nepriekaištinga žmogaus plaukų, nagų, odos, dantų, kaulų ir sąnarių būklė. Jo dėka vis...
Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų prale...
Kada dėl kūdikius kamuojančių pilvo dieglių reikėtų apsilankyti pas gydytoją?
Kiekvienas suaugęs žmogus yra susidūręs su pilvo skausmu ir žino, kokia tai gali būti nemaloni būklė, bet ar žinojote, j...
Eilė plyšusio menisko operacijai – dveji metai: kaip pas gydytoją patekti greičiau?
Pacientai piktinasi, jog didžiosiose Lietuvos ligoninėse dažnai plyšusio menisko gydymo operacijos tenka laukti net iki...
Dantų implantų, karūnėlių ir protezų priežiūra
Daugelis svajoja turėti gražią šypseną ir sveikus dantis. Deja, bet realybė dažnai yra kiek kitokia – Pasaulio sve...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų