Jūsų dėmesiui siūlome šiais metais išleistos Anos Starobinec knygos „Pažvelk į jį“ (Анна Старобинец. Посмотри на него. Vertė Jelena Bachlina) knygos ištrauką. Tai interviu su dr. Christine Klapp - „Charité – Virchow“ (Berlynas) akušerijos klinikos vyriausiąja gydytoja. Ji į kliniką atėjo dirbti 1990-ųjų metų pradžioje ir per keletą metų pakeitė klinikos požiūrį į nėštumo nutraukimą vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu. Ji reformavo iki tol klinikoje gyvavusią medicininę ir psichologinę sistemą.
- Kai 90-ųjų metų pradžioje atėjau dirbti į „Charite“, sukūriau darbo grupę, kurią sudarė gydytojai, akušerės, slaugytojos ir kunigas. Grupės tikslas buvo padėti moterims psichologiškai nepalūžti, esant vėlyvajam nėštumo nutraukimui ar persileidimui, padėti išgyventi gedėjimo procesą. Siekėme pokyčių požiūryje, procedūroje. Pavyzdžiui, mes reikalavome, kad šalia tokios moters ligoninėje turėtų teisę būti ir artimas žmogus (vyras, draugas, giminaitis), kad jis galėtų likti su ja nakčiai. Teisinga, kai nėštumo nutraukime dalyvauja abu tėvai.
- Kodėl tai teisinga?
- Kai 90-aisias metais pradėjome praktikuoti vyro dalyvavimą, labai greitai paaiškėjo, kad taip geriau abiem. Yra žinoma, kad vyrai ir moterys sielvartą išgyvena skirtingai. Kai vyras dalyvauja nėštumo nutraukime, jis daug geriau supranta, kas įvyko, ir visa tai tampa jų su žmona bendra patirtimi. Dauguma vyrų nepasirinktų būti nėštumo nutraukimo metu, jeigu moterims jų nereikėtų. Kai vyrai dalyvauja nėštumo nutraukime, jie dažniausiai įsitraukia ir emociškai. Vyrai pasakoja, kad jautė didelį artumą su žmona ir vaiku. Vyro dalyvavimas padeda ateityje išvengti situacijos, kai moteris dar giliai pasinėrusi į sielvartą, o vyras jau jaučiasi gerai. Tai padeda laikytis kartu. Jeigu vyras nebus įtrauktas į nėštumo nutraukimo procesą, jis nežinos, kaip elgtis. Pavyzdžiui, sakys savo žmonai: „Negalvok apie tai. Pamiršk.“ O jeigu moteris uždegs žvakutę vaiko atminimui, jis gali pasakyti: „Na, to jau per daug.“
- Kokių dar pokyčių Jūs pasiekėte?
- Vakarų Vokietijoje 90-ųjų metų pradžioje vaikelius jau laidojo. Tokiems mažyliams buvo skirta speciali vieta kapinėse, bet nebuvo jokios viešos laidotuvių ceremonijos. Mes pasiekėme, kad tai taptų oficialia ceremonija, kurioje dalyvautų ir kunigas. Į šią ceremoniją gali ateiti moteris su šeima ir atsisveikinti su vaiku.
- Kas moka už laidotuves?
- Visas finansines išlaidas prisiima „Charite“: gėlės, ceremonija, kapų priežiūra. Mes bendradarbiaujame su įvairių konfesijų kunigais, kurie yra kviečiami į laidotuves. Jie kalbasi su tėvais, jeigu reikia, juos paguodžia.
- O kaip iki 1990-ųjų metų vyko nėštumo nutraukimas vėlyvajame nėštumo laikotarpyje? Buvo atliekama anestezija?
- Taip. Pradžioje kartu su analgetikais buvo naudojami ir sedatyviniai psichotropiniai preparatai. Tai mes irgi pakeitėme, nes moterys sakydavo: „Aš nieko neatsimenu!“ Tai buvo tokia brangi akimirka, galimybė pasakyti „sudie“ savo vaikui, pažiūrėti į jį - „o dabar jo nėra, aš neturiu netgi jokių prisiminimų apie jį!“ Praėjo daug metų, kol buvo suprasta, jog praktiškai visoms moterims geriau pamatyti savo negyvą mažylį. Aš daug kartų kalbėjau su moterimis, kurios apgailestavo, kad neturėjo galimybės į jį pažiūrėti. Po to šias moteris kankino baisios fantazijos, jos įsivaizdavo savo vaiką esant baisiu monstru, ypač tais atvejais, kai buvo nustatyta, jog vaikas turi raidos sutrikimą. Tada aš pagalvojau, jog galbūt joms bus lengviau, jeigu jos tiesiog pažiūrės į realų vaiką. Buvau netikra, tik spėjau. Mes su kolegomis domėjomės anglų ir amerikiečių patirtimi, skaitėme specialią literatūrą. Ir visi faktai patvirtino, jog aš buvau teisi – moterims taip lengviau. Nuo to laiko aš lydžiu daug moterų, kurios vėlyvajame nėštumo laikotarpyje netenka savo vaikų, tačiau nori į juos pažiūrėti. Ir 95% moterų yra laimingos, pamačiusios savo vaiką.
- Koks čia psichologinis mechanizmas? Kodėl moteriai palengvėja, kai ji pamato mirusį vaiką?
- Todėl, kad kūno matymas padeda moteriai suvokti, kad vaikas tikrai egzistuoja ir kad jis tikrai jos. Tai ne kažkokia baisi fantazija arba naktinis košmaras – tai jos vaikas, nors ir miręs. O tu tikrai jo mama, tėvas. Ir amžinai liksi jais. Taip pat labai gerai duoti vardą šiam vaikui. Vokietijoje pagal įstatymą mažylis laikomas žmogumi, jeigu jo svoris gimstant siekia 500 gramų ir daugiau arba svoris mažesnis, tačiau gimęs jis parodė gyvybės požymius: kvėpavimas, širdies darbas. Tokiais atvejais tėvai privalo gauti mažylio oficialius dokumentus – gimimo (mirties) liudijimą – žinoma, su vardu. Nuo 2013 m. tėvai neprivalo, bet turi teisę, jeigu nori, gauti mažylio oficialų dokumentą nepriklausomai nuo nėštumo laikotarpio, kuriame jis mirė ir jo svorio. Jie taip pat gali kreiptis ir gauti dokumentus tų vaikų, kurių neteko dar iki 2013 m.
Tais pačiais metais mes supratome, kad dauguma tėvų labai vertina daiktinį atsiminimą apie mažylį. Todėl, išvykstant tėvams, mes stengiamės įduoti jiems vaiko nuotrauką ir pado atspaudą. Kartais mes taip pat duodame tėvams mažus rūbelius, kad jie galėtų aprengti savo mažylius atsisveikinimo metu. Pavyzdžiui, mes dažnai naudojame mažus miego maišiukus, kuriuose laidojami mažyliai.
- Ar jūs primygtinai siūlote moteriai pažiūrėti į vaiką?
- Žinoma, kad ne. Negalima reikalauti, galima tik pasiūlyti. Manau, kad gydytojas turi pasakyti tėvams: „Jūs galite pažiūrėti į vaiką, jeigu norite.“ Gydytojas turi pabrėžti, kad galima atsisveikinti su vaiku. Dauguma žmonių iki šiol įsitikinę, kad tai arba uždrausta, arba, jeigu neuždrausta, tai žalinga. Stengiuosi įtikinti juos, kad pirmiausia reikia įsiklausyti į savo jausmus ir elgtis bei spręsti atsižvelgiant į juos. Jeigu iš karto po gimdymo tėvai nėra tikri, kad nori matyti mažylį, tada jiems sakau: „Jūs neprivalote priimti sprendimo dabar, jūs turite laiko. Mes saugosime jūsų mažylį čia, klinikoje, dar 2-3 dienas.“ Tam, kad gydytojai susiformuotų tokį požiūrį reikėjo daug laiko. 90-ųjų metų pradžioje daugelis mano kolegų čia, „Charite“, sakė: „Tai neteisinga, blogai. Tėvai sapnuos košmarus, kai pamatys vaiką.“ Bet šiandien absoliučiai visi jau įsitikino, kad tėvams geriau, kai klinikoje jie yra kartu, geriau, jeigu jie pamatė savo mažylį ir su juo atsisveikino.
- Kas psichologiškai gali padėti moteriai, kai nėštumo nutraukimas klinikoje jau praeityje?
- Pirmiausia padeda oficiali laidotuvių ceremonija, nes tai pagarba. Daugelis moterų jaučiasi geriau, jeigu mato, kad šeimos nariai rodo pagarbą jų sielvartui, jų netekčiai. Kai mama netenka vaiko, kuriam, pavyzdžiui, metai arba du, visa šeima dažniausiai susiburia aplink ją, kad paguostų. Bet, kai tai „tiktai vaisius“, giminės dažnai sako, ypač anksčiau mėgo sakyti: „Na tai juk ne vaikas dar buvo“ arba: „Tu jauna, pagimdysi dar daug normalių vaikų.“ Bet nuo tokių žodžių pasidaro tik blogiau. Moteriai šis mažylis buvo jos gyvenimo plano dalis. Dėl šio vaiko moteris ruošėsi pakeisti savo gyvenimą mažiausiai 20 metų. O dabar jo daugiau nėra, gyvenimo plano daugiau nėra ir be šito plano moteriai atrodo, kad jos gyvenimas baigėsi. Aš pati pirmojo nėštumo metu netekau mažylio 19 nėštumo savaitę. Tai įvyko dar iki tol, kol atėjau dirbti į kliniką „ Charite“. Antro vaiko netekau, kai jam buvo 18 metų. Todėl labai gerai žinau tai, apie ką kalbu ir ne tik kaip gydytoja, bet ir kaip motina. Ką dažniausiai sakau tėvams, netekusiems vaikelio: „Sielvartas tęsis kurį laiką. Niekas nežino, kiek ilgai truks sielvartas, bet greičiausiai pasikeis keturi metų laikai, kol pasidarys lengviau.“
- Taip ir buvo, keturi metų laikai...
- Todėl, kad tai buvo jūsų planas, jūs įsivaizdavote visa tai: pavasaris su mažyliu, vasara su mažyliu, Kalėdos su mažyliu ir taip toliau... Paskui sielvartas kartkartėmis bangomis jus užlieja. Kai matote ką nors su kūdikiu, jaučiate pavydą. Kai kurie tėvai pamatę vežimą pereina į kitą gatvės pusę. Iki tam tikro laiko toks elgesys yra normalus.
- Moters aplinkoje yra draugų su mažais vaikais. Kas psichologiškai būtų geriau: nekankinti savęs ir vengti tokių kontaktų ar atvirkščiai – įveikti/nugalėti save ir prisiversti pripažinti, kad kūdikių daug ir nepabėgsi nuo jų?
- Galvoju, jog geriausia draugams pasakyti: „Aš negaliu su jumis dabar susitikti. Prašau, supraskite mane. Bet nebijokite man skambinti ir rašyti, noriu ir toliau bendrauti su jumis. Jūs galite drąsiai mane kviesti į svečius, bet aš nesu tikra, kad būsiu pasiruošusi sutikti. Prašau neįsižeiskite, jeigu atsisakysiu.“
Jeigu jūs visgi nusprendėte aplankyti draugus, kurie turi mažų vaikų, jūs galite pasakyti: „Aš noriu jus pamatyti ir galbūt viskas bus gerai. Bet gali būti ir taip, kad po 5 minučių pajusiu, kad negaliu to pakęsti, ir aš išeisiu.“ Dauguma draugų jus supras. Beje, jie irgi jaučiasi labai neužtikrintai. Jeigu jūs nepaaiškinsite jiems, kaip jaučiatės, jie nesupras, apie ką su jumis galima kalbėti, o apie ką ne. Todėl jie vengs tam tikrų temų arba vengs susitikimų su jumis.
- Kai aš prisiliečiau prie vaiko, jis buvo labai šaltas...
- Jis turi būti šaltas, kad į jį galima būtų pažiūrėti, nes pokyčių, irimo procesas prasideda labai greitai. Mes turime specialų šaldytuvą su ventiliacija. Be šio šaldytuvo miręs žmogus būtų kambario temperatūros. Tai irgi nelabai malonu. Bet labai šaltas kūnas šokiruoja dar labiau. Todėl, jeigu tėvai nori pamatyti mažylį ne iš karto po gimdymo, o kitą dieną, mes stengiamės ištraukti jį iš šaldytuvo valandą prieš tai. Mes stengiamės padėti tėvams suprasti, jog mažylis labai greitai tolsta ir su kiekviena diena jis tampa vis labiau mirusiu.
- Kaip moteriai po šios netekties kurti santykius su vyru? Netgi labai supratingas vyras po kai kurio laiko pavargs nuolat kalbėti apie mirusį vaiką.
- Aš siūlau skirti sielvartui tam tikrą vietą gyvenime, t.y. įtalpinti jį į laiko rėmus. Dažnai būna taip: moteris galvoja tik apie vaiką, kurio ji neteko, o vyras jau senai pasinėrė į darbą – vyrai aplenkia moterį šiame sielvarte daugeliu žingsnių. Tikslinga paskirti specialią dieną, pavyzdžiui, paimti tą datą, kai mirė mažylis, tarkim, kiekvieno mėnesio 12 d., arba, jeigu to reikia, kiekvieną dieną. Ir tam tikrą laiką, pavyzdžiui, šeštą valandą vakaro, atsisėsti kartu prie degančios žvakės. Galbūt įjungti muziką, susikibti už rankų, apsikabinti, galima netgi nekalbėti – tiesiog kokį pusvalandį kartu pagalvoti apie mažylį, kurio jūs netekote. Tai bus prisiminimų ir artumo pusvalandis. Taip vyrai parodo pagarbą ne tik mažyliui, bet ir moters sielvartui. Dauguma vyrų gali ištverti šį pusvalandį, jeigu jie žino, kad tai tik pusvalandis. Šis skausmas, sielvartas turės ribas, jis nebus visa apimantis, skverbiantis, neužpildys kiekvieno jūsų namų kampo ir jūsų gyvenimo. Sielvartas turi turėti ribas, jį galima ,,suspausti“, suteikti jam kažkokią formą. Pradžioje galbūt jums reikės šio pusvalandžio kiekvieną dieną. Su laiku – rečiau: du kartus į savaitę, kartą į savaitę, kartą į mėnesį...
- Jeigu šeimoje yra vyresnių vaikų, ar jiems geriau pasakyti tiesą apie tai, kas įvyko?
- Taip, geriau pasakyti tiesą, nes vaikai galvoja: „Ką aš padariau? Turbūt padariau kažką baisaus, kad mama ir tėtis tokie liūdni.“ Vaikai iki 8 metų negali suprasti, kas atsitiko, bet jie jaučia, kad kažkas atsitiko, ir dažniausiai kaltina save. Arba galvoja, kad tėvai jo daugiau nemyli. Vyresni vaikai sugeba suprasti, įsivaizduoti, kas atsitiko, ir įsivaizduoja kažką labai baisaus. Mes rekomenduojame sakyti tiesą, bet ne visą. Pavyzdžiui, nereikia sakyti, kad jūs turėjote apsispręsti dėl nėštumo nutraukimo. Galima pasakyti, kad mažylis buvo labai ligotas ir neturėjo šansų išgyventi.
- Moteris dažnai išgyvena kaltės jausmą, mano esanti kalta dėl mutacijų.
- Kaltės jausmas – tai įprasta ir normali reakcija. Svarbiausia, kad ji nesitęstų per ilgai ir nedidėtų – priešingu atveju reikalingas psichoterapeutas, kuris dirbtų su moterimi ir jos partneriu. Svarbu moteriai padėti suprasti, kad tai ne jos kaltė, tokie dalykai paprastai neatsitinka. Tai apie likimą, o ne apie kaltę.
- Jeigu moteris vėl pastoja, kaip jai susidoroti su savo baime „Aš bijau, kad viskas pasikartos?“
- Pirmiausia, reikia padaryti echoskopiją ir visus tyrimus, įsitikinti objektyviai, kad situacija nepasikartos. O subjektyviai naudinga koncentruotis ties nauju nėštumu, jo ypatybėmis, kurios skiriasi nuo prieš tai buvusio nėštumo. Vyksta kažkokie kiti įvykiai. Galbūt mažylis juda viduje truputį kitaip. Jeigu tai nepadeda, tuomet nėščiai moteriai reikalinga psichoterapeuto pagalba. Kartais moteris jaučia kaltę prieš vaiką, kurio ji neteko, kai pastoja vėl. Svarbu suprasti, kad, jeigu vaikas ne su tavimi, jis vis tiek tavo šeimos ir tavo asmeninės istorijos dalis ir šiuo atžvilgiu jis visada bus su tavimi. Tai ne vieno vaiko „pakaitalas“ kitu. Vietos yra abiem. Kai kurios moterys visai nebenori pastoti, nes bijo „pamiršti“ mirusį mažylį. Bet ji vaikelio niekada neužmirš. Kartais mums tenka sakyti kažką panašaus: „Miręs vaikas nepavydės gimusiajam ir nesijaus nuskriaustas. Jeigu jis danguje arba dar kažkur, jis greičiau pagalvos, kad gerai turėti seserį arba brolį.“
- O jeigu patologija pasikartoja? Šį kartą moteriai dar sunkiau nei pirmą kartą?
- Iš vienos pusės, taip, sunkiau, bet, kita vertus – moteris žino, kad tokią situaciją ji jau vieną kartą emociškai ir fiziškai išgyveno, o tai reiškia, kad išgyvens vėl. O išgyvenimas – tai viltis. Kitokio likimo viltis. Kartais aš sutinku moteris, kurių mažyliai neturėjo jokių raidos sutrikimų, bet dėl kažkokios priežasties jos netenka jų trečią arba ketvirtą nėštumo mėnesį kiekvieną kartą. Yra tokių, kurioms tai įvyko 6 kartus, nėra nei vieno gyvo vaiko. Kartais šios moterys sako: „Viskas, užteks. Daugiau niekada nebandysiu pastoti.“ Bet aš stengiuosi padrąsinti moterį, kad ji netgi tokiu atveju nepasiduotų. Taip, ji žino, kuo rizikuoja. Bet visada yra tikimybė, kad septintą kartą jai pasiseks. Nesistengiu jos įtikinti, aš tik sakau: „Tiesiog palaukite. Nesakykite žodžio „Niekada“. Galbūt po poros metų viskas bus kitaip.“
- Ar jūs turite bendras taisykles, kaip nėščiai moteriai pranešti diagnozę?
- Mes specialiai mokiname gydytojus ir studentus, kaip pranešti blogą žinią. Bet problema tame, kad jūs į echoskopiją ateinate geros nuotaikos, jūs matote ekrane mažylį, džiaugiatės, o paskui pastebite, kad gydytojo veidas yra per daug rimtas ir jis labai mažai su jumis kalba, ne taip kaip įprasta, ir jūsų širdis ,,šąla“... Paskui gydytojas bet kokiu atveju turi jums pasakyti apie tai. Ir jums viskas radikaliai pasikeičia per sekundę, o jūs tam nesate pasiruošusi. Tokiu atveju teisingi gydytojo veiksmai būtų šie – pasakyti jums kažką panašaus: „Man labai gaila, bet jums turiu blogų žinių.“ O tik paskui pačios žinios. Nėra būdo tai pasakyti švelniau ar palaipsniui. Galima tik pasakyti, kad būtų aišku. Gydytojas supranta, kad moteriai labai sunku tai girdėti. Paskui gydytojas gali pasakyti: „Prašau, likite čia tiek, kiek norite, išgerkite puodelį arbatos, dabar nereikia priimti jokių sprendimų, jeigu norite, mes paskambinsime jūsų vyrui arba draugui, kad jis atvažiuotų jus pasiimti.“ Kartais moteriai dar kartą reikia ateiti į konsultaciją, kad suvoktų tai, kas įvyko, t.y., kad reikia daugiau nei vieno susitikimo, kad ji išgirstų blogą žinią. Bet kokiu atveju geras, profesionalus gydytojas turi parodyti moteriai, kad ją užjaučia. Jis neturi verkti, bet jis turi parodyti, kad supranta, kaip jai sunku.
- Kaip elgiasi moteris, sužinojusi blogą diagnozę?
- Pagal mano asmeninę statistiką, kai nustatoma vaisiaus patologija, nesuderinama su gyvybe, dauguma moterų nusprendžia nutraukti tokį nėštumą. Bet jau dvejus metus mes turime specialią paliatyvinę komandą, kuri paaiškina moterims, kad įmanoma išnešioti vaiką iki galo ir jį pagimdyti natūraliai. Jeigu yda letalinė, jie pasiūlo paliatyvinę pagalbą, kad mažylis nekentėtų nuo skausmo ir alkio. Bet tėvai turi suprasti, kad tokiais atvejais nebus taikomas gyvybę palaikantis gydymas, pavyzdžiui, dializė arba plaučių ventiliacija. Moterų, kurios nusprendžia išnešioti mažylį, yra mažai, bet jų nuolat daugėja. Šios moterys elgiasi taip dėl religinių sumetimų arba todėl, kad jos nori likti su savo vaiku tiek ilgai, kiek tai galima.
- O jeigu patologija suderinama su gyvybe?
- Jeigu patologija neletalinė, o rimta arba trisomija 21 (Dauno sindromas), tai devynios moterys iš dešimties nusprendžia nutraukti nėštumą, nes nėra pasiruošusios apsunkinti sau gyvenimą. Bet jos turi suvokti, kad taip elgiasi būtent dėl savęs, o ne dėl vaiko. „O, mano nelaimingas mažyli, geriau tau negimti, kad nekentėtum!“– tai netinka. Moteris neturi teisės spręsti, ar vaiko gyvenimas vertas, kad jis jį nugyventų. Ji gali nuspręsti tik tai: „Man ir mano šeimos nariams per sunku turėti vaiką su tokia sveikatos būkle.“ Pagal įstatymą „sunku“ reiškia psichikos ir dvasinę būseną. Ir gydytojas, duodantis siuntimą nutraukti nėštumą dėl vaisiaus ydos, daro tai tik tuo atveju, jeigu jis sutinka, kad tokio vaiko gimdymas pakenks moters psichikai. Vienas gydytojas išduoda siuntimą nėštumo nutraukimui, bet atlikti nutraukimą turi kitas. Ir kiekvienas gydytojas etikos sumetimais turi teisę atsisakyti nutraukti nėštumą. Pavyzdžiui, jeigu jam atrodo, kad vaiko problema nepakankamai rimta, kad atimtų iš jo gyvybę. Mūsų, gydytojų, niekas neverčia. Jeigu vienas atsisako, moteris ieškos kito, kuris sutiks. Pagal įstatymą moteris sprendžia, kas jai yra didelė problema, o kas – ne. Iki 1995 m. oficialiai galima buvo priimti sprendimą dėl nėštumo nutraukimo dėl vaisiaus raidos ydų argumentuojant, pavyzdžiui, „O, mano nelaimingas mažyli, tau nereikia kentėti.“ Bet ne mums spręsti – reikia vaikui gyventi ar ne. Mes pasiekėme, kad įstatyminiame lygmenyje tėvai spręstų tik dėl savęs.
- Aš girdėjau, kad jūs „Charite“ įrengėte specialų kambarį, kuriame moterys atsisveikina su mažyliais?
- Taip „ Charite“ buvo įrengtas atsisveikinimo kambarys. Mes jį dar vadiname „Tylos kambariu“.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia