Trečiadienis, 2023.03.22
Reklama

Kontraceptines tabletes vartojančios moterys gali tapti nelaimingos

2017-04-19 14:27:11

Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) dažniausiai išrašomų kontraceptinių tablečių vartojimas gali padaryti moteris nelaimingas.

© Fotolia.com

Paaiškėjo, kad moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, kuriose yra etinilestradiolio (estrogeno), skundžiasi bloga nuotaika, žemu energijos lygiu ir maža savikontrole.

Ši kontraceptinių tablečių sudedamoji dalis yra radama dvejuose labiausiai žinomuose kontraceptinių tablečių prekiniuose ženkluose – Microgynon ir Rigevidon.

Stokholme mokslininkai atliko trijų mėnesių trukmės tyrimą, kuris buvo išleistas moksliniame žurnale „Fertility and Sterility”. Tyrime dalyvavo 340 moterų, kurių amžiaus svyravo nuo 18 iki 35 metų.

Moterys, kurios tyrimo metu vartojo kontraceptines tabletes, pranešė apie žymiai prastesnę gyvenimo kokybę nei tos, kurios vartojo placebą.

Vis dėlto, mokslininkas Niklas Zethraeus dienraščiui „The Sun” pareiškė, kad šie rezultatai gali būti netikslūs dėl nereguliaraus kontraceptinių tablečių vartojimo, tačiau pridūrė: „Turėtumėme atkreipti dėmesį į galimą gyvenimo kokybės pablogėjimą ir atsižvelgti į tai skirdami kontraceptines tabletes bei parinkdami kontracepticijos metodą.”

Tuo tarpu, profesorė Angelica Linden Hirschberg pabrėžė: „Nepaisant fakto, kad kontraceptines tabletes vartoja apytikriai net 100 milijonų moterų visame pasaulyje, mes žinome labai mažai apie šių tablečių poveikį moterų sveikatai.”

„Mokslinis pagrindas dėl kontraceptinių tablečių poveikio gyvenimo kokybei bei depresijai yra ribotas ir reikia atlikti daugiau atsitiktinių imčių tyrimų, kurių metu šis poveikis yra lyginamas su placebu“, - pridūrė mokslininkė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kada reikia plaukų transplantacijos?
Plaukai – viena išraiškingiausių mūsų išvaizdos detalių. Vešlūs, sveiki plaukai yra tikra puošmena, kuria galima d...
 Miego ypatumai ir jo kokybę užtikrinantys veiksniai
Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti miego funkcijos ypatuma...
Kokią įtaką vaiko psichinei sveikatai turi ryšys su jo pedagogu?
Vis dažniau ir dažniau girdime, kad mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su motyvacijos stoka mokantis mokykloje bei siek...
Kada pabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad sparčiai besikeičiant k...
Kraujo donorams: prieš padėdami kitiems, pirmiausiai pasirūpinkite savimi
Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje kraują aukojo 57,5 tūkst. kraujo donorų, iš kurių nuolatiniai – 48...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų