Trečiadienis, 2024.10.09
Reklama

Kofermentas Q10 gali smarkiai sumažinti mirštamumą nuo širdies ligų

vlmedicina.lt | 2013-07-10 09:32:01

Reguliariai vartojant į vitaminus panašią veikliąją medžiagą kofermentą Q10, sunkiomis širdies ligomis sergančiųjų pacientų mirštamumas sumažėjo perpus, rodo tarptautinio tyrimo rezultatai.

Širdis
© Fotolia.com

Mokslininkai taip pat nustatė, kad kofermentą Q10 (KoQ10) vartojusieji širdies ligoniai žymiai rečiau buvo guldomi į ligoninę. Maždaug 14 proc. šį papildą vartojusių pacientų patyrė žymų širdies ir kraujagyslių sutrikimą, dėl kurio turėjo gultis į ligoninę, palyginti su 25 proc. pacientų, kurie vartojo placebą.

Kontroliuojamo klinikinio tyrimo rezultatai pristatyti metinėje Europos kardiologijos draugijos Širdies sutrikimų asociacijos konferencijoje Lisabonoje, praneša „HealthDay News“.

„KoQ10 yra pirma medicininė priemonė po konvertuojančio fermento (ACE) inhibitorių ir beta blokatorių, atrastų daugiau nei prieš dešimtmetį, kuri padeda išgyventi sergantiems sunkiomis širdies ligomis ir kuri turi būti priskirta įprastiniam širdies ligų gydymui“, - teigia Kopenhagos universiteto ligoninės Širdies centro prof. Svend Aage Mortensen.

Jam vadovaujant, mokslininkai tyrė 420 pacientų Danijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Indijoje, Malaizijoje ir Australijoje.

Nuo vidutinių iki sunkių širdies sutrikimų turėję pacientai buvo stebimi dvejus metus. Pusė jų triskart per dieną gaudavo 100 miligramų KoQ10, kita pusė – placebo.

Baigiant tyrimą, buvo mirę 18 pacientų iš vartojusiųjų KoQ10 palyginti su 36-iais iš placebo grupės. Hospitalizacijos dėl rimtų širdies ir kraujagyslių sutrikimų prireikė atitinkamai 29 ir 55 tiriamiesiems.

JAV kardiologai tyrimo išvadas sveikino su atsargiu optimizmu.

Kaip pastebi Minesotoje veikiančios prestižinės Mayo klinikos krautojatos sutrikimų tyrimų grupės vadovė dr. Margaret Redfield, iki šiol tai yra didžiausias tyrimas apie KoQ10 gydomąjį poveikį širdies ligoms.

Tačiau kartu ji pastebi, kad tyrimas gana mažas ir vertinti jo rezultatus reikia atsargiai.

Pasak dr. Michael Givertz, Bostono Brigham ir moterų ligoninės širdies persodinimų medicinos direktoriaus, jau daugiau nei du dešimtmečius kalbama apie KoQ10 potencialą gydyti širdies ligonius. Anksčiau nustatyta, kad KoQ10 neatneša žalos ir nesukelia šalutinių reiškinių, tačiau nebuvo pavykę įrodyti ir jokios apčiuopiamos naudos.

Kofermentas Q10 yra stiprus antioksidantas, saugantis ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, stabdo cholesterolio oksidavimasi ir mažina aterosklerozės tikimybę. KoQ10 stiprina organizmo imuninę sistemą, padeda išvengti kai kurių vėžio formų tikimybę. Didžioji dalis KoQ10 yra kaupiama širdies raumenyje, jis pagerina širdies raumens funkciją, ypač esant širdies nepakankamumui, nereguliariam širdies ritmui, padidėjusiam kraujospūdžiui.

KoQ10 šaltiniai yra riebi žuvis, mėsa, kepenys, grūdai, riešutai, sezamas, bulvės, svogūnai, morkos, špinatai. Rekomenduojama KoQ10 paros norma nėra nustatyta.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
32 mln. eurų iš PSDF rezervo – svarbiems vaistams finansuoti
Privalomojo sveikatos draudimo taryba nutarė pritarti 31,9 mln. eurų skyrimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (P...
Nemaloniausias menopauzė simptomas – šlapimo nelaikymas
Maždaug nuo 45-erių moterys gali pradėti jausti vienokius ar kitokius nemalonius simptomus, menstruacijų ciklas vėl išsi...
Daugiau nei 1000 paskambinusiųjų numeriu 1819 patikėjo, kad gali mesti rūkyti
Nacionalinė metimo rūkyti telefoninė linija 1819, oficialiai pradėjusi veikti šių metų vasario mėnesį, sulaukė jau daugi...
Ginekologinės problemos dažnai nepastebimos, o delsimas gali lemti rimtas ligas
„Neturiu laiko", „Praeis", „Jaučiuosi įprastai", – tai tik kelios frazės, kuriomi...
Naujas vertinimas apie Černobylio avarijos pasekmes: labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuva
Černobylio avarija įvyko prieš 38 metus, tačiau iki šiol neturėjome įrodymais pagrįsto avarijos pasekmių Lietuvai įverti...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų