Šeštadienis, 2025.05.03
Reklama

Kodėl rūkantieji marihuaną atrodo mieguisti?

www.lrt.lt | 2013-07-03 09:30:59

Naujausias tyrimas dar kartą parodė, kad rūkančiųjų marihuaną smegenys ilgainiui pradeda gaminti mažiau cheminės medžiagos, kuri lemia žmogaus motyvaciją, skelbia Livescience.com. Dėl to narkotikus vartojantys asmenys visiems atrodo tingūs ir apsnūdę.

Stiklas
© Fotolia.com

Didžiosios Britanijos mokslininkai ištyrė 38 to paties amžiaus ir lyties žmonių smegenis. 50 proc. – t.y. 19 tyrimo dalyvių buvo nuolatiniai marihuanos rūkaliai.

Tyrimo metu nustatyta, kad žmonių, kurie ilgą laiką rūko marihuaną, smegenys gamina mažiau dopamino, kuris yra atsakingas už žmonių motyvaciją ir pavyzdinį elgesį. Tačiau mokslininkus rezultatas nustebino.

Rūkantieji tyrimo dalyviai marihuaną pradėjo vartoti ankstyvame amžiuje – 12–18 metų. Jiems visiems buvo pasireiškusi psichozė: tyrimo dalyviai teigė, kad rūkymo metu jie yra patyrę keistų pojūčių, jiems kildavo keistų minčių.

Yra žinoma, kad psichozę sukelia padidintas dopamino kiekis smegenyse. Todėl mokslininkai minėto tyrimo metu tikėjosi gauti priešingus duomenis.

Ankstesni tyrimai yra parodę, kad marihuanos rūkymas daro neigiamą įtaką koordinacijai ir mokymuisi. Ilgamečiai rūkaliai turi didesnį polinkį susirgti šizofrenija.

„Marihuanos rūkymas tikrai padidina šizofrenijos galimybę, kadangi proceso metu stipriai sužadinama dopamino sistema – tas pats nutinka ir šizofrenijos atveju. Tačiau iki šiol nė vienas tyrimas nebuvo atliktas su ilgamečiais marihuanos rūkaliais“, – pabrėžia tyrimo vadovas Michaelas Bloomfieldas iš Londono imperijos koledžo.

Tikimasi, kad tolesni tyrimai leis mokslininkams susieti ir plačiau ištirti ilgamečių marihuanos rūkalių elgsenos ypatumus su psichozės simptomais.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų