Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Kodėl nemažėja rūkančių paauglių? Netikėtas atsakymas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-29 00:02:10

Kodėl vis daugiau paauglių susigundo pamėginti elektronines cigaretes? Nauja studija, publikuota žurnale „Tabacco Control“, skelbia, kad dėl neišnykstančios priklausomybės kalti cigarečių skoniai, o ne nikotinas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Vadinamoji elektroninė cigaretė yra elektroninė nikotino pristatymo sistema, kuri padeda inhaliuoti (įkvėpti) nikotino tirpalo, kitaip propilenglikolio (E 1520) garus. Žinoma, kad 2014 metais 129 gydytojai iš viso pasaulio kreipėsi į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) skatindami pradėti įrodymais ir tyrimais paremtą elektroninių cigarečių vertinimą. Tai pat užtikrinti, kad agresyvus elektroninių cigarečių marketingas neklaidintų vartotojų.

Mičigano universiteto socialinių tyrimų instituto (The University of Michigan's Institute for Social Research) mokslininkai analizavo 15tūkst. moksleivių, 2015 metais dalyvavusių nacionalinėje apklausoje, atsakymus.

Suskaičiuota, kad daugiau nei 3800 moksleivių (8, 10 ir 12 klasės) pažymėjo rūkę e-cigaretes: 1700 bandė jas vieną kartą, 1100 – iki 5 kartų, daugiau nei 600 – daugiau nei 6 kartus.

2/3 bandžiusiųjų e-cigaretes teigė rūkę skirtingų skonių cigaretes be nikotino (elektroninėms cigaretėms pildyti skirtas nikotino skystis yra pildomas skirtingu nikotino kiekiu, kurį žmogus gali pasirinkti pagal savo poreikius). Cigaretes su nikotinu rūkė 13 proc. 8 klasės moksleivių, 20 proc. 10 klasės moksleivių ir 22 proc. 12 klasės moksleivių. Mokslininkai pažymi, kad didžioji dalis vartotojų tiesiog neįsigilina į ant pakuočių pateikiamą informaciją ir negali tiksliai atsakyti, kokios sudėties produktą vartoja, todėl tiesiog klaidingai mano pasirinkę „sveikesnį“ variantą.

Rezultatai rodo, kad visos pastangos sumažinti rūkymo paplitimą tarp paauglių gali nueiti šuniui ant uodegos, nes visų akcijų metu skelbiama apie nikotino žalą organizmui, bet daugelis vartotojų įsitikinę, kad jie vartoja e-cigaretes be nikotino ir tokiu būdu visiškai nekenkia savo sveikatai.

Gamintojai naudoja skonį suteikiančias medžiagas, kurios yra leistinos maisto pramonėje, tačiau nėra duomenų apie ilgalaikį poveikį įtraukiant jas į plaučius, todėl negalima teigti, kad e-cigaretės yra visiškai sveika alternatyva įprastosioms. Tuo tarpu spalvoti dūmai, šokoladiniai ar vaisių skoniai masina vartotojus, o ypač – jaunesnio amžiaus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų