Šeštadienis, 2023.12.09
Reklama

Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklų mokinių sveikatos apžvalga 2011-2012 mokslo metais

2012-02-07 11:04:29

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 2011/2012 m. m. iš 18 499 Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokinių, sveikatą pasitikrino 17 200, arba 93 proc. visų mokinių. Iš pasitikrinusiųjų mokinių visiškai sveiki mokiniai sudarė 12,4 proc. Būtina pabrėžti, kad visiškai sveikas mokinys yra tas, kuris neturi visiškai jokio sutrikimo bei nustatytos diagnozės. 

 Analizuojant 2011/2012 m. m. mokinių sergamumą tam tikromis ligomis, galima išskirti didesnę mokinių dalį, kuri turi regos sutrikimų (58,2 proc.), simptomų, pakitimų ir nenormalių klinikinių bei laboratorinių radinių (39 proc.) skeleto – raumenų sistemos (23,3 proc.) ir kraujotakos sistemos (14,9 proc.) sutrikimų.

 Diagnozuotų regos sutrikimų atvejų struktūroje dominuoja toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Daugiausia regos sutrikimų buvo diagnozuota 1–4 klasių grupės mokiniams.

 Analizuojant diagnozuotų skeleto-raumenų sistemos ligų struktūrą, dominuoja skoliozė, kifozė ir lordozė. Daugiausia skeleto-raumenų sistemos sutrikimų diagnozuota 9–12 klasių grupės mokiniams. Skeleto-raumenų sistemos funkcionavimo sutrikimai dažniausiai išryškėja vaiko augimo periodu. Todėl labai vaikams svarbus fizinis aktyvumas, sveika mityba bei ergonomiškai pritaikytos mokymosi ir poilsio vietos. Laiku nustačius sutrikimų simptomus bei priežastis, ateityje galima išvengi rimtų sveikatos negalavimų.

 Klaipėdos miesto bendrojo lavinimo mokyklose 39 proc. profilaktiškai sveikatą pasitikrinusių mokinių turi simptomų, pakitimų ir nenormalių klinikinių bei laboratorinių radinių. Diagnozuotų simptomų, pakitimų ir radinių atvejų struktūroje dominuoja širdies ūžesiai ir širdies tonai bei nenormali laikysena.

 14,9 proc. mokinių turėjo kraujotakos sistemos sutrikimų. Kraujotakos sistemos sutrikimų struktūroje dominuoja nereumatinės dviburio vožtuvo ydos. Daugiausia kraujotakos sistemos sutrikimų buvo diagnozuota 9–12 klasių grupės mokiniams.

 Kalbant apie fizinio ugdymo grupes, galima išskirti mokinių dalį, kuri yra priskiriama specialiajai ir parengiamajai grupėms – 17,5 proc. mokinių, ir jų didžiausia dalis buvo tarp 9–12 klasių grupės mokinių.

 4,1 proc. mokinių turi antsvorio problemų ir 1,4 proc. yra nutukę – šių problemų daugiausiai turi 9–12 klasių mokiniai. Taip pat būtina paminėti, kad per mažą svorį turi 5,2 proc. mokinių, kurių didžiausia dalis yra tarp 5–8 klasių mokinių.

 Atlikus profilaktinių patikrinimų analizę, paaiškėjo, kad kai kuriuose vaiko sveikatos pažymėjimuose, mokinių sveikata įvertinta nevisiškai ir (ar) gydytojų išvados nepateiktos. Didelį dėmesį į profilaktinį sveikatos patikrinimą turėtų kreipti ne tik medikai, bet ir tėvai. Vaiko sveikatos įvertinimas bei pateiktos rekomendacijos (esant tam tikriems sutrikimams) yra labai svarbūs tėvams, pedagogams bei mokyklose dirbantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams.

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Meningokokinė infekcija itin pavojinga vaikams: jos galima išvengti pasiskiepijus
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad daugeliui infekcinių ligų, tarp jų ir meningok...
Ištartas "Taip" suteikė viltį pasveikti net 23 sunkiai sergantiesiems
Pritarimas organų donorystei nieko nekainuoja, tačiau gali padovanoti neįkainojamą dovaną – išsaugoti gyvybę ar pa...
Dažnas aukštakulnių avėjimas ir stovimas darbas gali atnešti bėdų
Melsva spalva išryškėjusios ar net iššokusios venos blauzdose, patinusios pėdos ar kulkšnys, kojų tirpimas, dažnas mėšlu...
Neteisėtai paimtą iš paciento priemoką už operaciją įpareigojo grąžinti teismas
Gruodžio 10-ąją minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, primenanti, kad visiems turi būti suteiktos vienodos galimybės,...
Pirties nauda organizmui: kaip kūną veikia karštis?
Pirtis nuo seno buvo neatsiejama daugybės lietuvių gyvenimo dalis – čia žmonės ne tik prausdavosi, bet ir atlikdav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų