Ketvirtadienis, 2023.03.30
Reklama

Klaipėdiečiai eksperimentavo minėdami Europos judriąją savaitę

2012-09-21 14:56:31

Jau keletą metų iš eilės VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ organizuoja eksperimentą Dienai be automobilio ir Europos judriajai savaitei paminėti - studentai nuo prekybos centro BIG universiteto miestelį bando pasiekti skirtingais būdais. Startavę vienu metu studentai varžosi, kuris pasieks tikslą greičiau.  

Bėgikas
Bėgikas Lukas Jasinskas 7 kilometrų distancijoje nuo važiavusios automobiliu Loretos Vareikaitės atsiliko tik 10 minučių. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Šiandien Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro atstovai, bendradarbiaudami su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transporto“ atstovais, pakartojo šį eksperimentą. Susitikę 8 valandą ryto „Smiltelės“ stotelėje prie BIG, jaunuoliai startavo keturiais būdais: automobiliu, dviračiu, autobusu ir bėgte.  Greičiausiai, kaip ir kiekvienais metais, atstumą įveikė automobiliu vykusi Loreta Vareikaitė (21min). Visus nustebinęs antrasis atvyko dviračiu važiavęs Žygintas Jurevičius (22 min). Autobusu vykusi Aurima Švedaitė atstumą įveikė per  25 min, o bėgikas Lukas Jasinskas - per 31 min.

Visi dalyviai apdovanoti  VšĮ „Klaipėdos miesto transporto“ elektroniniais bilietais, papildytais iki šių metų pabaigos. O Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ineta Pačiauskaitė įteikė marškinėlius, puodelį, tušinuką bei atšvaitą su įstaigos atributika.

Organizatoriai siekia atkreipti klaipėdiečių dėmesį į neigiamą transporto priemonių poveikį mus supančiai aplinkai ir žmonių sveikatai, paraginti žmones aktyviau naudotis visuomeniniu transportu, dviračiais bei nepamiršti pasivaikščiojimų pėsčiomis.

FAKTAI APIE AUTOMOBILIUS:

Akcija „Mieste – be savo automobilio“ startavo 1998-aisiais metais Prancūzijoje. Ji pradėta minėti siekiant, kad bent šią įsimintiną dieną žmonės išsiverstų be automobilio, naudotųsi kitomis, labai paprastomis susisiekimo priemonėmis:

eitų pėsčiomis,

važiuotų dviračiu,

naudotųsi viešuoju transportu.

Tokie susisiekimo būdai yra puikios gyvensenos elementai, mažina oro taršą ir triukšmą, prisideda prie eismo saugumo gerinimo.

Analizuojant šiandien vykdyto eksperimento atstumą ir anglies dvideginio išmetimo kiekį (CO2) kg: automobilis išmetė 1,595 kg anglies dvideginio, autobusas – 0,121 kg, o dviratis – 0 kg.

Galbūt kasdieninis automobilio naudojimas mieste yra daugiau socialinis įprotis nei patogumas? Pagalvokite apie laiką praleistą transporto spūstyse, išlaidas kurui, stovėjimo vietos paieškas, eismo avarijų riziką, sveikatai žalingą fizinio judėjimo stoką bei miesto oro taršą – alternatyvų didžiuosiuose miestuose tikrai yra. (www.maps.lt/co2)

KELEIVINIO TRANSPORTO STATISTIKA KLAIPĖDOS MIESTE:

Atidarius Tiltų g. viešajam transportui savaitgaliais:

važiavimo laikas sutrumpėjo 3 min.;

per metus bus sutaupyta 0,5 mln. litų;

nesudeginta 50 tonų dyzelino;

į orą neišmesta daugiau 80 000 kg  anglies dvideginio ir kietųjų dalelių.

Finišas
Finiše prie universiteto miestelio: VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” direktorius Gintaras Neniškis, Aurima Švedaitė, Žygintas Jurevičius, Loreta Vareikaitė, Lukas Jasinskas, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Ineta Pačiauskaitė. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Vidutinis autobuso važiavimo greitis mieste, įvertinus sustojimus, yra 22,4 km/h.

Keleivių skaičius Klaipėdoje pastaraisiais metais nuosekliai didėja: 2010 metais – 33,2 milijono kelionių; 2011 m. – 33,4 mln; šių metų 8 mėnesių skaičiai didesni už pernykščius dviem procentais.

Pagrindiniai teršalai, kuriuos išmeta transporto priemonės bei jų poveikis sveikatai:

Anglies monoksidas (CO) – kraujyje CO jungiasi su hemoglobinu, dėl to mažėja deguonies organizme, žmogus gali netekti sąmonės. Gali suaktyvėti širdies ir kraujotakos sistemos ligos, prastėja koordinacija. CO labai kenksmingas nėščioms moterims, nes gali sutrikdyti vaisiaus augimą.

Kietosios dalelės (KD10 ir KD2.5) – kietosios dalelės įtakoja sergamumą kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Nuolatinis buvimas aplinkoje, kurioje yra nemažos kietųjų dalelių koncentracijos gali turėti įtakos kvėpavimo takų ligų bei širdies veiklos sutrikimų atsiradimui.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: judrumas
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugokitės erkių: keli retai išgirstami faktai apie jų sukeliamas ligas
Šį pavasarį erkės jau prabudo, todėl pats metas pradėti jų saugotis. Vaistininkė Toma Gečienė dalijasi penkiais rečiau i...
Mažinant eiles, gydymo įstaigos bus skatinamos teikti reikalingiausias konsultacijas
Mažinant eiles gydymo įstaigose, didinant gydymo paslaugų prieinamumą ir gerinant pacientų patirtį, įstaigos bus skatina...
Laparoskopinė gastrofundoplikacija – efektyviam gastroezofaginio refliukso gydymui
Dažnai vargina nemalonus graužimo ir deginimo pojūtis už krūtinkaulio? Šis simptomas gali įspėti apie gastroezofaginio r...
Ministras su Mažeikių gydytojais aptarė biurokratizmo mažinimo priemones
Kovo 27 dieną sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Mažeikių gydymo įstaigose: greitosios medicinos pagalbo...
Šlapimo nelaikymas – problema, kurios moterims nereikia gėdytis, reikia ją spręsti
Paniką sukelia netikėtas šlapimo nutekėjimas, o gal skubate į tualetą, nes atrodo, kad nespėsite? Tai tik keli simptomai...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų