Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Kinijoje nuo hepatito B vakcinų mirė 8 kūdikiai. Kaltų nerandama

Audrė Bartaševičiūtė | 2014-03-24 00:01:21

Šiomis dienomis Kinijos sveikatos apsauga yra plačiai kritikuojama visame pasaulyje. Pagrindinė to priežastis - hepatito B vakcinos, nuo kurių vien per pastaruosius kelis 2014 metų mėnesius mirė 8 kūdikiai. Ir viskas, ką valdžios viršūnės ar kiniškų hepatito B vakcinų gamintojai gali pasakyti - „Tai tik sutapimas“.

Vakcinos
© Fotolia.com

„The New York Times“ rašo, jog mažiausiai aštuoni kūdikiai 2014 metų pradžioje Kinijoje mirė po to, kai jiems buvo suleista hepatito B vakcina. Mirtis kūdikius ištiko per 48 valandas nuo vakcinos suleidimo. Didžiausios Kinijoje vakcinas gaminančios kompanijos, kaip ir valdžios viršūnės, nepripažįsta, jog mirtys susijusios su vakcinomis, ir tikina, jog jų produktai – kone tobulai saugūs.

Anot vakcinų gamintojų, tikroji netikėtos kūdikių mirties priežastis - pamatinės kūdikių ligos ar sveikatos būklės. Ir taip jau tiesiog sutapo, kad kūdikių sveikata pablogėjo, kai jiems buvo suleista hepatito B vakcina.

Verta paminėti, jog hepatito B vakcina – viena pirmųjų vakcinų, kurią gauna kūdikis. Ne kitaip ir Kinijoje. Hepatito B vakcina turėtų apsaugoti nuo pavojingo kepenų uždegimo, cirozės, kepenų vėžio. Hepatito B virusu dažniausiai užsikrečiama parenteriniu ar lytiniu būdu. Skamba grėsmingai ir rimtai.

Atrodo, jog vakcinų gamintojų teorijos nelabai pasitvirtina. Mat didžioji dalis vaikų buvo visiškai sveiki ir jokių ligų ar sveikatos problemų neturėjo.

Didžiausios Pekino ligoninės vadovas Jia Jidong valdžios atstovų ir kiniškų vakcinų gamintojų poziciją palaiko:  „Vakcinavimas – vienas efektyviausių būdų apsaugoti žmogų nuo tokių ligų, kaip hepatitas B. Tačiau, kaip ir visose medicininėse procedūrose, rizika visuomet būna“.

Jia Jidong sekė visas naujienas apie kūdikių mirtis ir vakcinų gamintojų komentarus dėl šių siaubingų įvykių, tačiau ir toliau išlaiko savo tvirtą poziciją: „Vakcinos tikrai saugios. Tikimybė, jog dėl vakcinos pasireikš rimti šalutiniai poveikiai ar mirtis, yra labai maža. Tai galbūt vienas atvejis iš 100 tūkst. ar vienas atvejis iš milijono“.

Turint omenyje Kinijos populiaciją ir gimstamumo mastus, labai jau realu, kad aštuoniems kūdikiams šalutinis vakcinos poveikis pasireiškė. Jei mirtį galima vadinti šalutiniu poveikiu.

Be abejo, visi tie kiniškas hepatito B vakcinas ginantys tvirtinimai nė motais mirusių kūdikių tėvams. Jie šiuo metu ieško teisingumo ir ramybės. Deja, kol kas bergždžiai. Jokie įrodymai, mirtys, šalutiniai vakcinų poveikiai iki šiol Kinijoje nebuvo rimtai apsvarstyti, kaip niekada nebuvo apsvarstytas ir vakcinų pavojingumas. O mirčių būta ir anksčiau. Tad nuo vakcinų nukentėjusių kūdikių šeimoms Kinijoje nelieka nieko kito, kaip susitaikyti ir priimti naują skaudžią realybę. Nukentėjusios šeimos bent tikisi, jog jų nelaimės privers susimąstyti kitas šeimas. Paskatins apsvarstyti, ar tikrai reikia vadovautis valstybės peršama sveikatos iliuzija ir rizikuoti savo kūdikių gyvybėmis.

Jeffry John Aufderheide iš VacTruth.com. portalo rašo: „Nėra nė vienos 100 proc. saugios vakcinos, tad iš esmės nežinia, ar tik nebūtų saugiau išvis nevakcinuoti vaikų? Tiesiog kai kurių šalių vyriausybės, valdžia per daug suinteresuotos apginti vakcinų gamintojus ir jų produktų patikimumą. Juk čia sukasi didžiuliai pinigai, didžiuliai interesai“.

Ir …niekuo kaltos nukentėjusios šeimos.

Finansinė parama hepatito B vakcinų kompanijai - iš amerikiečių

Sulaukusi vis daugiau ir daugiau kritikos iš kitų pasaulio valstybių, Kinija vis dėlto ėmėsi tyrimo. Tyrimo taikinyje – dvi pagrindinės kiniškų vakcinų gamintojos: „Shenzhen Kangtai“ ir „Beijing Tiantan Biological Products“. Kol galutiniai rezultatai dar nepaskelbti, „The New York Times“, remdamasis savo nepriklausomais šaltiniais, tvirtina: šešios mirtys susietos su „Shenzhen Kangtai“, o likusios dvi – su „Beijing Tiantan Biological Products“.

Po tokių išvadų vyriausiasis epidemiologas daktaras Zeng Gang iš Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro tikino, jog nebėra tikras vakcinų gamintojų sąžiningumu ir teisumu bei jų vakcinų saugumu.

Epidemiologą telefonu kalbino „Daily Mail“ (Jungtinė Karalystė) žurnalistas. Pokalbio metu išaiškėjo, jog daktaras Zeng Gang po truputį suvokia - kinų farmacijos kompanijoms, gaminusioms hepatito B vakcinas, rūpi tik jų pačių reputacija bei tolesnis vakcinų populiarinimas, milžiniška finansinė nauda. Deja, šis sveikatos specialistas – vienas iš nedaugelio Kinijoje, pradedantis suprasti, jog tokio masto skaudžių atsitiktinumų tiesiog nebūna.

Iškart po šio pokalbio paviešinimo „Daily Mail“ dienraštyje gautas atsakas iš Kinijos. Ir vėl tai, ko gero, sutapimas. Tyrime dėl hepatito B vakcinų saugumo dalyvaujantys pareigūnai lyg tarp kitko tuo pat metu gavo įrodymų, paneigiančių hepatito B vakcinų ir kūdikių mirties sąsają. Kai kurie pareigūnai ir toliau tvirtina: vakcinos saugios. O kol tyrimas bus galutinai pabaigtas, Kinija dėl šventos ramybės suspendavo „Shenzhen Kangtai“ vakcinų gamybą. „Shenzhen Kangtai“ hepatito B vakcinos atšauktos iš nacionalinės Kinijos vakcinavimo programos, kurioje buvo nuo pat 1990 metų.

Maža smulkmena – 1990 metais šią vakcinavimo programą dosniai parėmė amerikiečių gigantas „Merc Pharmaceuticals“. Žinia, Jungtinėse Amerikos Valstijose vakcinavimas yra labai svarbus kokybiškos sveikatos apsaugos aspektas, o amerikiečiai nebežino kuo tikėti – savo valdžios viršūnėmis ar vis daugiau abejonių dėl vakcinų saugumo keliančiais įrodymais.

Liūdna istorija kartojasi

Reikia prisiminti, jog aštuonių kūdikių mirtys, siejamos su hepatito B vakcina – ne pirmas toks atvejis Kinijos sveikatos apsaugos istorijoje. Ko gero, tai – tik daugiausia atgarsio sulaukusi istorija.

2013 metais po hepatito B vakcinų suleidimo nepraėjus nė 24 valandoms mirė 17 kūdikių.

Savaime suprantama, tada valdžia irgi netikėjo tokia hepatito B vakcinų ir kūdikių mirčių sąsaja. Anot Kinijos sveikatos ir šeimos planavimo centro, nagrinėtas tik vienas nemirtinas atvejis. Tuomet kūdikį ištiko stipri alerginė reakcija dėl vakcinos. Vis dėlto kūdikiui suteikta maksimali medicininė pagalba ir ligoninėje jis greit atsigavo.

Naujienos apie kūdikių mirtis po vakcinavimo sukrėtė kinų šeimas. Daugybė tėvų kreipėsi su skundais dėl alerginių reakcijų po vakcinavimo. Tie skundai detaliau nebuvo svarstyti ir nebuvo susieti su hepatito B vakcinomis.

Nepriklausomi ekspertai 2013 metų gruodį tikino išnagrinėję 13 kūdikių mirties atvejų ir jų niekaip nesusieję su vakcinomis. Paklausti dėl likusių keturių atvejų, medikai tik  paminėjo - lauks autopsijos rezultatų. Tačiau kartu teigė net neabejojantys, jog rezultatai neturės ryšio su hepatito B vakcinomis. Kinijos valdžios pareigūnai tikina, kad pneumonija, inkstų nepakankamumas, diarėja, įgimtas širdies nepakankamumas, dėl kurių gruodį ir mirė kūdikiai, yra dažniausios vaikų iki 5 metų mirties priežastys. Taigi vakcinos, ko gero, jokios įtakos tam neturėjo. Dėl viso pikto buvo uždrausta gaminti hepatito B vakcinas vienam iš pagrindinių vakcinų gamintojų – „Biokangtai“. Mat tikrinant šio vakcinų gamintojo veiklos atitikimą naują Kinijoje įsigalėjusią geros gamybos praktiką,  pastebėti keli neatitikimai. Kiti hepatito B vakcinų gamintojai tuomet neturėjo jokių neatitikimų ir jų produkcija nebuvo uždrausta.

Po 956 vakcinų mėginių ir visų testų atitikimų Pasaulio sveikatos organizacijos Kinijoje padalinys paskelbė: „Nėra jokio įrodymo, jog vakcinos galėjo sukelti kūdikių mirtis“.

Įdomu, kokių komentarų bus sulaukta iš šios organizacijos padalinio Kinijoje dabar, kai mirčių skaičius tik auga.

Šaltiniai

https://www.scmp.com/news/china/article/1396638/baby-deaths-not-caused-shenzhen-firms-hepatitis-b-vaccine-say-officials

https://www.rawstory.com/rs/2014/01/03/china-denies-hepatitis-b-vaccine-killed-babies/

https://www.bloomberg.com/news/2013-12-23/china-suspends-use-of-hepatitis-b-vaccine-after-four-babies-die.html

https://www.naturalnews.com/044213_vaccines_baby_deaths_hepatitis_B.html


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų