Penktadienis, 2024.09.13
Reklama

Kasmetinis vaikų sveikatos patikrinimas: papildoma našta ar išsigelbėjimas?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-08-28 13:02:25

Ruduo neišvengiamai lipa ant kulnų, o kartu su juo artėja ir nemažai rūpesčių. Vienas svarbiausių reikalų, kuriuo reikėtų suskubti pasirūpinti – kasmetinis profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas. Pastebima, kad šia tema atsiranda vis daugiau klausimų: nuo galutinės dokumento pateikimo datos iki tyrimų tikslo. Į šiuos ir kitus aktualius klausimus atsako klinikos EUROMED šeimos gydytoja Ala Grigienienė.

Pranešimo autorių nuotr.

Sveikatos tyrimų svarba

Dažnai manoma, kad mokyklinio amžiaus vaiko sveikatos pažyma tėra vienas iš daugelio mokyklai skirtų nereikšmingų dokumentų. Abejojančių sveikatos patikrinimo būtinumu pastebi ir gydytoja A. Grigienė.

„Tėveliai turėtų suprasti, jog pas gydytoją būtina apsilankyti ne dėl formalumo, o dėl išsamaus sveikatos patikrinimo. Patikrinimo metu įvertinama ne tik bendra sveikatos būklė, bet ir išsiaiškinamos galimos lėtinės ligos. Taip pat svarbu pažymėti, kad mokymo įstaigos gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei nurodymus, kokių pirmosios pagalbos priemonių reikėtų imtis, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje (pavyzdžiui, dėl alergijos ar lėtinių ligų)“, – mintimis dalinasi A. Grigienė.

Gydytoja taip pat apžvelgia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis, kurie patvirtina, jog vaikų sveikata – tai vienintelė sritis, kurios rodikliai ištisais dešimtmečiais negerėja. Profilaktiniai sveikatos tyrimai vykdomi kaip pagrindinė vaikų sveikatos stiprinimo priemonė, kad ligos būtų diagnozuojamos ankstyvoje stadijoje.

Sveikatos pažymėjimas. Kuo pasirūpinti?

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į šeimos gydytoją, nes jis geriausiai žino savo paciento sveikatos būklę. Pažymą į mokymo įstaigą privalu pateikti iki rugsėjo 15 dienos. Prieš apsilankant pas šeimos gydytoją, reikėtų pasitikrinti dantų būklę pas odontologą. Odontologas patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, jei reikia, skiria gydymą. Taip pat gydytoja A. Grigienė primena, kad vaiką iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, kitaip gydytojas negalės atlikti patikrinimo.

Sveikatos patikrinimo metu atliekami tyrimai

Visų pirma, profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, jei reikia, vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. „Taip pat informuoju, kad mūsų klinikoje registruotiems klientams yra atliekami nemokami kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, jų kartoti nereikia“, – praneša gydytoja A. Grigienė.

Opiausios vaikų sveikatos problemos

Virškinimo sistemos ligos (be dantų ligų) yra viena iš pagrindinių vaikų sergamumo priežasčių. „Svarbu užtikrinti subalansuotą ir pilnavertę vaiko mitybą, kad jis augtų sveikas ir kuo mažiau sirgtų įvairiomis virškinimo sistemos ligomis“, – tikina A. Grigienė.

Taip pat gydytoja pažymi, jog nuo 2001 m. vis daugiau vaikų serga akių ligomis. Trumparegystė išryškėja pirmaisiais mokslo metais arba šiek tiek vėliau, pradėjus lankyti mokyklą ir padidėjus krūviui akims. Be to, nuo 2011m. padidėjo vaikų sergamumas raumenų sistemos ligomis (jungiamojo audinio ir skeleto). Kasmet tokiomis ligomis suserga nuo 6 iki 11 vaikų iš 100. Dažniausiai pasitaikanti liga – stuburo skoliozė, kuri atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos. Ši liga atsiliepia visą gyvenimą, todėl labai svarbu įvertinti stuburo būklę ir laiku pradėti reabilitacinį gydymą, mankštas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų