Pirmadienis, 2024.06.17
Reklama

Karščiausios metų frazės – iš „Vakarų Lietuvos medicinos“ pašnekovų lūpų

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2012-12-29 21:03:06

Per metus "Vakarų Lietuvos medicinai" teko bendrauti su daugybe pašnekovų, straipsniuose įamžinti jų išsakytas auksines mintis. O  kad jos neprapultų tarp dvylikos prabėgusių mėnesių, surinkome karščiausias frazes ir jas primename Jums, brangūs skaitytojai. Skaitykite, prisiminkite, o gal atraskite naujai, ir šypsokitės. Nors kartais ta šypsena gal bus ir skausminga...

Raimondas Šukys. @ Algirdo Kubaičio nuotr.

SAM Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Giedrė Maksimaitytė – į klausimą, kodėl SAM pavaldžiose įstaigose atliktas ne išorinis, vidaus auditas: „Išorinis auditas pinigus kainuoja“.

Buvęs Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Algis Čaplikas: „Aš nematau nieko gero šitoje absurdiškoje situacijoje. Valstybė skolinasi pinigų už 6 proc. palūkanų gydymo įstaigoms išlaikyti, o jos tuos pinigus deda į bankus už 4 proc. palūkanų!“.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys apie KJL sukauptus 23 mln. lt: „Laisvų lėšų likutis buvo sukauptas per daug metų ir planuojamas ateities investicijoms. Toks lėšų kaupimas buvo atliekamas atsižvelgiant į tai, kad valstybės investicijų į sveikatos sektorių apimtys sunkmečio laikotarpiu sumažėjo 4 kartus, ir ligoninės buvo priverstos būtina įranga ar remontais pasirūpinti pačios“.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL)Psichiatrijos filialo vadovas Algirdas Narinkevičius – apie ne pirmą kartą iš įstaigos pabėgančius pacientus: „Pabėgimas pabėgimui nelygus“.

Klaipėdos psichikos sveikatos centro vyriausiasis gydytojas psichiatras Aleksandras Slatvickis: „Mano darbo praktikoje teko nesėkmingai gydyti [nuo alkoholizmo] gydytojus ir labai sėkmingai – kiemsargius“.

Klaipėdos universitetinės ligninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis: „Yra gydytojų, kurie ir po kelis metus jau negeria, kiti alkoholio vartojimą visiškai nutraukė“.

Vilniaus miesto greitosios medicininės pagalbos stoties medicinos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė: „Kiek žinau, girininkai ir „balerūnai“ atostogauja 56 dienas, o mes – tik 38. Dar suprantu, gal baleto šokėjams ir reikia ilgesnių atostogų – gal dėl sąnarių apkrovos. O girininkams kodėl? Gal jie kiškių bijo?“

Teismo medicinos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Robertas Bojarun: „Niekas nežino, nuo ko miršta žmonės Lietuvoje“.

Sveikatos apsaugos ministerija: „Esant teigiamiems gydymo rezultatams būtų svarstoma galimybė pacientei užtikrinti tęstinį gydymą“.

KUL Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas Algimantas Šimkaitis: „Jeigu būnam priversti paimti, tuos pinigus dedame į bendrą skyriaus aukų dėžutę. Iš šių pinigų nusiperkame, pavyzdžiui, mikrobangų krosnelę. O kišeninių dovanų neturime. Jei įgrūda per muštynes, kolegos geranoriškai tai pasidalina su skyriumi“.

Gydytojas anonimas: „Nejaugi visi mano, kad mes, gydytojai, tokie visai be sąžinės ir žudysime žmogų už tai, kad jis nedavė 100 Lt?! Tiktai lietuviai gali taip mąstyti“.

Lietuvos centro partijos pirmininko pavaduotojas psichofiziologas Albinas Stankus: „Kuo aukštesnis žmogaus profesinis išsilavinimas, tuo žemesnis – pilietinis“.

„Philip Morris Baltic“ Korporacijos reikalų vadovas Lietuvai Gintautas Dirgėla: „Mūsų produktai, kaip ir bet kurie kiti tabako produktai, sukelia ligas ir priklausomybę. Mes komunikuojame apie rūkymo žalą sveikatai ir remiame visapusį tabako produktų reguliavimą“.

Lietuvos žaliųjų sąjūdžio lyderis Albinas Morkūnas: „ Sakoma, kad branduolinė energija daug pigesnė nei alternatyvių energijos šaltinių. Sutinku – galima gyventi pigiau, bet gal geriau už pigesnį gyvenimą apskritai gyventi?“

Valstybinės ŽIV/AIDS ir lytiškai plintančių ligų kontrolės ir profilaktikos programos koordinavimo tarybos narys Jurgis Andriuška: „Jaunus žmones tenka netgi visaip įkalbinėti, kad tik pasiimtų nemokamą prezervatyvą ar lubrikantą. Netgi gėdiname: „Nesakykite, kad negyvenate lytinio gyvenimo“.

Įstaigos „Prieraišios tėvystės centras“ direktorė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė: „Pasirinkti, kur gimdyti, yra žmogaus teisė, ir tai nėra išprotėjusių žmonių pasirinkimas – šį kelią renkasi normalūs, psichiškai sveiki žmonės“.

Sveikatos priežiūros vadybos magistrė, buvusios grupės „Yva“ atlikėja Kristina Ivanova: „Lietuvos sveikatos programoje numatytas tikslas sumažinti alkoholio vartojimą 25 proc. kol kas atrodo kaip žygis į Mėnulį“.

Vilniaus universiteto (VU) Toksikologijos centro vadovas gydytojas Robertas Badaras: „Lietuva nėra alaus šalis, kaip Čekija ar Vokietija, bet ir ne degtinės. Jei paprastai iš dviejų blogybių žmonės renkasi vieną, tai mes nelinkę atsisakyti nei vienos, nei kitos“.

Japonas Kazuhiko Machida apie stažuotę Lietuvoje: „Vienos operacijos metu operacinėje iš kažkur atsirado vabzdžių. Galbūt dėl to, kad langas buvo atidarytas. Manau, kad tai nėra gerai operacinėje“.

Šeimos gydytojas Ričardas Sabūnas: „Dėl vyrų pasitikėjimo žmonomis šios juos gali ir nugalabyti visai to nenorėdamos“.

KUL Pilvo chirurgijos klinikos vadovas dr. Algirdas Šlepavičius: „Jei ligoninės išleidžia litą, ligonių kasos grąžina 80 centų. Tai reiškia, kad ligoniai kažką turės pirkti. Ir mes pasiūlome, kai matome, kad žmogus galbūt galėtų įsigyti geresnę priemonę“.

Gydytoja rezidentė Renata Gasperovičienė: „Kartą priėjo močiutė – tokia laiminga laiminga – ir pasakė, kad labai gerai jaučiasi, o paskui įkišo man į kišenę šokolado. Man tai buvo pirmas kartas. Buvau labai griežtai prieš tokias dovanas nusistačiusi. Kišu jai atgal tą šokoladą ir sakau, kad man nieko nereikia iš jos. Tuo tarpu pro šalį ėjo slaugytoja ir pasiūlė paimti tą šokoladą. Vis dėlto paėmiau. Močiutė buvo labai laiminga. Sesutė vėliau papasakojo, kad pati vakar nepaėmė šokolado, o močiutei dėl to sukilo spaudimas – ji įsižeidė“.

Slaugytoja emigrantė Živilė Večkienė: „Apie geresnį gyvenimą Lietuvoje nėra ko net diskutuoti“.

KJL juristė Raminta Petkutė: „Į viešųjų pirkimų komisiją aš buvau integruota, kad pateikčiau visą informaciją vadovui“.

KUL gydytojas chirurgas Pranas Šniuolis: „Nedidelėse ligoninėse, pavyzdžiui, Plungės, Gargždų, Kretingos, sugrūsta geriausia aparatūra, pavyzdžiui, laparoskopinė, labai brangi, nors šios ligoninės atlieka taksi funkcijas“.

Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė: „Jei būsi proteguojamas gydymo įstaigos administracijos, tai savo atlyginimu konkuruosi ne tik su ES, bet ir su Amerika“.

Šeimos gydytojo Ričardas Sabūnas: „Juk reikia tikėti, kad ne nusikaltėliai gydymo įstaigose dirba“.

Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas docentas dr. Alvydas Navickas: „Šis kreipimasis į Seimą, Vyriausybę, Prezidentūrą ir yra delyrinis sąmonės sutrikimas“.

Šiaulių psichiatrijos ligoninės direktorius Eugenijus Mikaliūnas: „Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas yra viešai pasakęs: „Gydytojo smurtas prieš pacientą – iš fantastikos srities... Kartais puolama ant mediko vien dėl to, kad jo vietoje matomas koks nors padaras“.Tad perduokite linkėjimus gydytojui, kad taip kalbėdamas būtų atsargus“.

Homeopatė Inesa Mintaučkienė: „Ką man teko sužinoti lankantis vyrų kalėjime. Vyrai nori karalaitės nuo stiklinio kalno. [...] Ir aš iki šiol prisimenu tų liūdinčių vyrų veidus, kai jie suprato, kad princesių nėra“.

VU mokslininkas Kęstutis Sužiedėlis: „Yra mokslininkų ir tarp konservatorių, bet jie yra priėmę tokių sprendimų, kuriuos vertinant niekaip neatrodo, kad jie skatintų mokslą“.

Įkalintas Šiaulių psichiatrinės ligoninės slaugytojas Romaldas Vainauskas: „fiziškai neįmanoma tokius sužalojimus padaryti smūgiuojant rankomis ir kojomis ar ant jo šokinėjant. O jei vadovautumėmės docento teiginiais [...], tai, manau, tokiu atveju daugelis moterų, užgultos vyro meilės akto metu, turėjo mirtinai nukraujuoti, turėjo plyšti jų kepenys, blužnis ir visa kita“.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Tomas Saladis: „Dar gerai, jeigu pyktis išliejamas ne ant medikų, o tik ant daiktų“.

Europos jaunųjų gydytojų asociacijos tarybos narė Indrė Būtienė: “Tegu rezidentūra būna auksinė, kad būtų verta už ją mokėti šimtą tūkstančių”.

Advokatas Egidijus Giedraitis: „Faktinis Jūrininkų ligoninės viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas buvo ne Algirdas Liutkus, bet Jonas Sąlyga“.

Mykolo Riomerio universiteto bioteisės magistrantė Ilona Jakubauskaitė: „Planuoju likti Lietuvoje – esu patriotiška. Manau, jei ieškai, gali rasti darbo ir čia, gal tik teks ilgiau paieškoti“.

Šeimos gydytojas Arūnas Teiberis: „Nevienareikšmiškai samdomas medikas užsienyje uždirba daugiau nei privačios medicinos įstaigos vadovas Lietuvoje“.

VU Medicinos fakulteto docentas gydytojas psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis: „Neklystantis yra tik Dievas. Ir tai dar neaišku, ar sukūręs Homo sapiens jis neapsiriko“.

Naujasis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis: „Vienas sveikatos apsaugos ministras korupcijos išnaikinti tikrai nepajėgus“.

UAB „Kardiolita“ direktorius Darius Jonutis: „Apskritai žaidimo taisyklės mūsų sveikatos apsaugos sistemoje neaiškios. Kur dar pasaulyje vienas litas lygus aštuoniasdešimčiai centų?!“

Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) gydytojas endokrinologas Andrej Levinger: „Profesionalas niekada nekonsultuos savo šeimos narių. Čia tas pats, kaip ir teisme žmona negali liudyti prieš savo vyrą“.

RKL vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas: „Jei jūsų vaikas turi kelias poras batų ir pamatote kitą basą, ar jam neatiduosite vienerių batų?“

Lietuvos higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė Rolanda Valintėlienė: „Jei baltas chalatas turi žalias kišenėles, ir apskritai, jei drabužis – dvispalvis, tai pamėginkime įsivaizduoti, kaip jis atrodytų po dviejų skalbimų 70 laipsnių temperatūroje. Tam net nereikia specialių tyrimų – akivaizdu, kad tokie rūbai skalbiami namie“.

Eurazijos šalių narkotikų vartotojų patirtis, aprašyta Tarptautinio narkopolitikos konsorciumo 2012 m. išleistame dokumente: „Dažnai taikomas „verbavimo” metodas, kai iš narkotikų vartotojo tarpo pasirenkamas toks, kuris neturi galimybių duoti kyšį“.

Seimo narė Vida Marija Čigrejienė: „Jei moki bendrauti su pacientu, moki ir su Seimo nariu“.

Vaikų odontologė doc. Vilma Brukienė: „Tarp didžiausių žmonių baimių esame truputėlį geresni už gyvates, bet blogesni už vorus“.

VU Toksikologijos centro vadovas gydytojas Robertas Badaras: „Kai žurnale „Žmonės“ nerandu bent keleto pacientų, sakau – nepavykęs žurnalas“.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė: „Kad būtų neteisėtai nustatyti [specialieji poreikiai], dar tokio atvejo iš viso negirdėjau. O kas turėtų nustatyti, kad specialieji poreikiai neteisėtai nustatyti?“

Baigęs sveikatos apsaugos ministro kadenciją Raimondas Šukys: „Priimdamas iššūkį dirbti sveikatos apsaugos ministru negalėjau įsivaizduoti, kaip atvirai ir kartais net ciniškai veikia sveikatos sistemoje interesų turinčios finansiškai labai įtakingos verslo grupės“.

Visuomenės sveikatos specialistas dr. Vytautas Valevičius: „Galima atrasti ne vieną atvejį apie mediką kyšininką, t. y. kai jis paima iš paciento pinigus ir nieko nedaro“.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos Korupcijos rizikos skyriaus viršininko pavaduotojas prof. dr. Ryšardas Burda: „Mes turime du asmenis, kurie gali meluoti – kaltinamąjį ir specialųjį liudytoją“.

Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas doc. Alvydas Navickas: „Dažnai skyriuose vienas ar du slaugytojai lieka su dvidešimt, trisdešimt ligonių – tie krūviai yra nežmoniški, tiesą sakant, kartais nesuprantu, kaip jie tokius krūvius pakelia“.

Lietuvos higienos instituto Sveikatos statistikos skyriaus vedėja Rita Gaidelytė: „Nėra tokios sąvokos – staigi mirtis“.

Lietuvos smulkieji alaus gamintojai: „Kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui“.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas: „Pagaliau mes išsiaiškinome, kad kyšių neimame“.

Karščiausias frazes rinko Ligita Sinušienė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Augant kraujo donorų aktyvumui, donacijų skaičius padidėjo beveik 8 tūkstančiais
Lietuvoje populiarėjant neatlygintinai kraujo donorystei, augant donorų, atliktų donacijų ir surenkamo kraujo kiekiams,...
Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?
Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į...
Grilyje kepta mėsa: kaip ja mėgautis saugiai
Šilti orai kiekvieną mūsų skatina praleisti kuo daugiau laiko gryname ore, nesvarbu, ar tai būtų piknikas jaukiame namų...
Modernus lėtinio skausmo gydymo metodas – nugaros smegenų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose pradėtas taikyti modernus lėtinio skausmo gydymo metodas – nuga...
Kriolipolizė: modernus būdas kovoti su riebalais
Kiekvienas iš mūsų svajoja apie idealią kūno formą, tačiau ne visada pasiekiame norimus rezultatus per mitybą ar sportą....
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų