Šeštadienis, 2024.07.27
Reklama

Kaip šiuo metu prižiūrėti veido odą: svarbios kosmetikos sudedamosios dalys

Šaltinis: vlmedicina | 2020-11-11 11:03:19

Atšiaurus vėjas, temperatūrų pokyčiai, sausas oras patalpose – visa tai gali padaryti nemažai žalos mūsų veido odai, todėl šaltuoju metų laiku reikia nepamiršti tinkamai ja pasirūpinti. Su tuo kasdien susiduriančios specialistės pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį odos priežiūros rutinoje ir kokias priemones pasirinkti.

Gulinčios moters veidas kosmetologinės procedūros metu
© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

„Šaltuoju metų laiku oda patiria nemažą stresą ne tik dėl vėstančio, lietingo ir darganoto oro, tačiau ir dėl šildymo sezono. Šiuo laikotarpiu klientai skundžiasi odos sausumu, šerpetojimu bei padidėjusiu reaktyvumu – atsiranda odos jautrumas ir paraudimai. Visa tai išprovokuoja dideli temperatūrų skirtumai. Esant viduje – oras yra šiltas ir sausas, o lauke – šaltas ir drėgnas. Taip pat vis stiprėjantis vėjas nugairina odą ir pažeidžia jos apsauginį barjerą“, – pranešime žiniasklaidai atkreipia dėmesį kosmetologė Rugilė Jaudegytė.

Ji priduria, kad norint išsaugoti sveiką odą, būtinas drėkinimas nepriklausomai nuo šios tipo. „Labai dažnai pastebiu, kad klientai, turintys riebią odą, galvoja, kad jos nereikia drėkinti. Veido oda pagal tipą būna sausa, mišri arba riebi, tačiau jos visos gali būti dehidratuotos. Tokiu atveju, reikalingas stiprus drėkinimas tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus, – teigia R. Jaudegytė. – Šaltuoju periodu labai svarbu intensyviai drėkinančias priemones naudoti ir nakčiai.“

Kaip išsirinkti tinkamas priemones?

Odos priežiūros priemonių yra daugybė – perkant geriausia konsultuotis su specialistu. Tačiau, jeigu renkantis odos priežiūros priemones nėra galimybės pasitarti su kosmetologu ar vaistininku, būtina atkreipti dėmesį į priemonės sudėtį. Kosmetologės teigimu, norint atstatyti drėgmės balansą odoje, kosmetikos priemonių sudėtyse būtina ieškoti hialurono rūgšties, alijošiaus, niacinamido, glicerino bei šlapalo. Tai efektyviausiai drėkinantys ingredientai.

R. Jaudegytė atkreipia dėmesį, jog pagrindinės odos priežiūros priemonės namuose turėtų būti prausiklis ir kremas. Prausiklis – švariai ir švelniai pašalina nešvarumus, o kremas drėkina ir apsaugo odą. Norint pastiprinti odos atsistatymą į kosmetikos priemonių krepšelį rekomenduojama įtraukti serumus ir kaukes.

„Camelia“ vaistininė Sigita Izmalkova priduria, kad renkantis drėkinamąsias priemones, reikėtų žinoti kelis pagrindinius dalykus.

„Papildomai, drėkinimui labai tinka keramido pagrindo produktai, nes ši riebalų rūgštis yra būtina odos barjerui ir tinkamai funkcijai užtikrinti. Taip pat itin naudinga hialurono rūgštis, kuri ne tik drėkina, bet ir verčia odą kovoti su senėjimo procesu. Hialurono rūgštisyra natūrali odos jungiamojo audinio dalis, palaikanti odos drėgmę, sujungdama ir išlaikydama vandens molekules, todėl oda atrodo gaivi, lanksti, nėra jokių raukšlių“, – pažymi S. Izmalkova.

Jos teigimu, žiemą taip pat itin svarbu nenusiplauti odos apsauginio barjero, todėl vertėtų rinktis drėkinantį bemuilį odos valiklį, kuris pašalins makiažą, tuo pačiu drėkins odą: „Šiuo laikotarpiu nereikėtų pamiršti ir šveitimo, nes jis gali būti net naudingesnis nei vasarą, juk dėl šalto ir sauso oro oda būna labai išsausėjusi. Naudokite švelnią šveitimo priemonę, kuria galite pašalinti sausos odos pleiskanas ir negyvas ląsteles.“

Norintiems greito efekto – kaukės ir serumai

Kalbant apie serumus, kosmetologės R. Jaudegytės teigimu, tai – didžiausią aktyvių ingredientų koncentraciją turinti kosmetinė priemonė: „Aktyvios sudedamosios dalys gali būti įvairios: vitaminas A, vitaminas E, vitaminas C, kolagenas, hialuronas, keramidai, tad serumą reikėtų rinktis pagal tai, kokią odos problemą turite. Svarbu paminėti, kad kai naudojate serumą, reikėtų nepamiršti ir veido kremo, kurį reiktų teptis po to, kai įmasažuojate serumą.“

Vaistininkė taip pat pataria atkreipti dėmesį į serumų, turinčių antioksidantų, naudą.

„Antioksidantai yra tarsi gesintuvai, kurie slopina laisvųjų radikalų sukeltą uždegimą. Jie taip pat padeda skaistinti odą, blokuodami nenormalios pigmentacijos gamybą, palaiko odos „statybinius elementus“. Peptidai ir augaliniai ekstraktai serume padidina kolageno ir elastino arba baltymų, atsakingų už tvirtumą ir elastingumą, gamybą. Vitaminas C taip pat skatina kolageno susidarymą ir padeda pašalinti odai keliamą žalą“, – sako vaistininkė.

Papildomai, specialistė pataria naudoti lakštines kaukes, kurios leidžia atjauninančioms medžiagoms įsigerti į odą. Lakštinę kaukę reikėtų naudoti bent kartą per savaitę ir dėti ant veido tik išėjus iš dušo. Tinkamai naudojamos šaltajam sezonui skirtos priemonės padės apsaugoti odą nuo žalos.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti su pasibaigusio galiojimo vaistais
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?", – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda &...
Populiarėjančios žirgų terapijos studentų praktikos bazei suteikta licencija
Žmonės vis dažniau stengiasi išvengti tradicinės medikamentinės medicinos ir ieško alternatyvių, natūralesnių gydymo ar...
Vaistų nuo skausmo poveikis kepenims: kokiais atvejais ši baimė nepagrįsta
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau jiems neri...
Klastinga juostinė pūslelinė gali ištikti visus, kurie sirgo vėjaraupiais
Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų –...
Skenduolių statistiką blogina pervertinantieji savo jėgas
Statistika vis dar negailestinga – skendimų atvejų nemažėja. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų