Ketvirtadienis, 2024.12.12
Reklama

Kaip išsirinkti tinkamiausius akinius nuo saulės?

2012-06-18 14:26:05

 

Saulė – puikus vaistas nuo liūdesio bei niūrių minčių. Mokslo įrodyta, jog veikiant ultravioletiniams spinduliams, smegenų ląstelėse ima gamintis vadinamasis laimės hormonas – serotoninas, kuris suteikia džiaugsmo ir žvalumo pojūtį, stiprina imunitetą. Būnant saulėkaitoje (pakanka vos 15 minučių per dieną), odoje formuojasi vitaminas D. Jis reguliuoja mineralinių medžiagų apykaitą, yra reikalingas kaulams ir dantims. Nors apie saulės teigiamą poveikį galima kalbėti daug ir įvairiais aspektais, svarbu atminti, kad ji gali būti ir pavojinga.

 

 

Redakcijos archyvo nuotr.

 

 

Kad nuo saulės spindulių būtina saugoti odą, žinome, ko gero, visi. Priešingu atveju ją lengva skaudžiai nudegti. Nesaugodami galvos, rizikuojame gauti saulės smūgį. O kokie pavojai kyla tinkamai nuo saulės neapsaugojus savo akių? Anot gydytojų  oftalmologų - įvairūs akių negalavimai, regėjimo sutrikimai.

 

 

Nuo ko apsaugo saulės akiniai?

 

 

Ilgai būnant saulėje be jokių apsaugos priemonių – akinių nuo saulės, plačiabrylių skrybėlių, kepurių su snapeliais ir panašiai, akys ilgainiui gali pradėti ašaroti, tapti labai jautrios šviesai, nemaloniai perštėti. Kartais regėjimo lauke gali netikėtai atsirasti tamsių dėmių, kurios dar labiau pablogina regėjimą. Jei žmogus turi regėjimo sutrikimų, jei jo akys yra pažeistos kitų ligų, pavyzdžiui, kataraktos, glaukomos ir panašiai, saulės spinduliai tampa dar pavojingesni.

 

 

Kalbant apie akinius nuo saulės, būtina atminti, kad pastarieji akis apsaugo ne tik nuo kenksmingų saulės spindulių, bet ir nuo įvairių dulkių, žiedadulkių ir kitokių nešvarumų.

 

 

Akinius nuo saulės patartina pirkti optikos salonuose, nes čia jie yra sertifikuoti. Tuo tarpu prekybos centre, kioskelyje ar turguje yra rizika įsigyti nekokybiškus akinius. Tad kokį apsaugos nuo saulės būdą rinktis akiniuočiams?

 

 

Fotochrominiai lęšiai – mėgstantiems universalumą

 

 

Ne vieną nešiojantį akinius ar kontaktinius lęšius vasaros sezonas priverčia gerokai pasukti galvą – kokį akių apsaugos nuo saulės būdą rinktis: tamsėjančių lęšių akinius, akinius nuo saulės su dioptrijomis ar kontaktinius lęšius ir akinius nuo saulės? Kuris šių būdų patogiausias? Anot optikos salono „Fielmann“ klientų aptarnavimo vadovės Vilmos Maigienės, prieš renkantis vienokią ar kitokią apsaugą nuo saulės, pravartu išsiaiškinti visus pasirinkto būdo pliusus ir minusus.

 

 

 Fotochrominiai (tamsėjančių lęšių) akiniai gana patogūs ir populiarūs, ypač tarp vyresnių žmonių. Būnant saulėkaitoje jie patamsėja, tuo tarpu įėjus į patalpą, esant pavėsyje, lęšiai vėl tampa šviesūs“, - pasakoja V. Maigienė. „Fielmann“ atstovės teigimu, renkantis fotochrominius akinius, derėtų atminti vieną dalyką: daugumos naujų automobilių stiklai yra su UV filtrais, tad vairuojant tokie akiniai nebeatlieka savo paskirties – jų lęšiai nebepatamsėja ir nebeapsaugo nuo saulės šviesos.

 

 

Saulės akiniai su dioptrijomis – patogu vairuoti

 

 

Akinius nuo saulės su dioptrijomis, V.Maigienės tvirtinimu, daugelis žmonių vadina nepakeičiamu pagalbininku vairuojant, būnant gamtoje. „Akys, nešiojant tokius akinius, puikiai mato, be to, yra patikimai apsaugotos nuo saulės. Tačiau šie akiniai galbūt yra ne pats tinkamiausias pasirinkimas tiems, kurie dažnai iš patalpos eina į lauką ir atvirkščiai – tokiu atveju akinius nuo saulės su dioptrijomis reikia nuolat

 

 

 

 

kaitalioti su paprastais. Svarbu atminti ir dar vieną dalyką – lęšiai su dioptrijomis dedami ne į visus akinių nuo saulės rėmelius, tad jų pasirinkimas – kiek mažesnis“, - teigia pašnekovė.

 

 

Permainingu oru – kontaktinių lęšių ir saulės akinių derinys

 

 

Kontaktinių lęšių ir akinių nuo saulės „kombinaciją“ V. Maigienė patartų rinktis regėjimo sutrikimų turintiems asmenims, kurie mieliau nešioja ne akinius, o kontaktinius lęšius. Taip pat tiems, kuriems dėl itin specifinių ir aukštų reikalavimų būtinas platus rėmelių pasirinkimas. „Dioptrijomis nepastiprintus akinius galima rinktis iš visų pasiūloje esančių, juos paprasta įsigyti užsienyje, pametus ar palikus akinius – kai naujų reikia greitai“ - sako „Fielmann“ atstovė.

 

 

Poliarizuoti lęšiai – maksimaliam ryškumui

 

 

V.Maigienė atkreipia dėmesį, jog tiek paprastų akinių nuo saulės, tiek akinių nuo saulės su dioptrijomis lęšiai gali būti poliarizuoti.

 

 

Poliarizacijos privalumas tas, kad ji nuima aplinkos atspindžius, todėl dar labiau padidina regėjimo ryškumą. Žmogus mato kontrastingus, natūralių spalvų vaizdus, mažiau pavargsta akys. Pabandžiusieji akinius, kurių lęšiai poliarizuoti, dažnai kitokių lęšių net nebesirenka – įvertina regėjimo komfortą.

 

 

Aistė Tautvydienė

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: akiniai, Saulė
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatos apsaugos ministrės pareigas pradėjo eiti doc. dr. Marija Jakubauskienė
Davusi priesaiką Seime, sveikatos apsaugos ministrės pareigas ketvirtadienį pradėjo eiti Vilniaus universiteto (VU) Medi...
Šlapimo nelaikymas: nuo jo kenčia kas trečias vyresnio amžiaus gyventojas
Problema, pasireiškianti kas trečiam vyresnio amžiaus žmogui ir galinti pabloginti gyvenimo kokybę bei žmogaus psicholog...
Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas: „Lūžio taškų dar bus ne vienas“
Jau daugiau nei metai, kai Klaipėdos universiteto ligoninei, sukurtai sujungus tris Vakarų Lietuvos medicinos įstaigas,...
Valgymo sutrikimas ne tik alina kūną, bet gali vesti ir į savižudybę
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių. Išskirtin...
Epidemiologė atsakė, kiek užtruks įgyti kolektyvinį imunitetą rotavirusams
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų