Dantų protezavimas – dažna odontologinė procedūra, kuri gelbsti įvairiose situacijose. Šiuolaikiški dantų protezai padeda atkurti prarastą dantį, grąžina estetišką šypseną ir visas dantų funkcijas. Protezavimo dėka išvengiama rimtesnių komplikacijų, kramtymo ir fonetikos sutrikimų. „Šeimos odontologijos klinikos” gydytojai pasakoja apie protezavimo privalumus ir atsako, kaip pasiruošti šiai procedūrai.
Protezavimas – gydymo metodas, kuris padeda įvairiose situacijose: netekus dantų, atlikus dantų šaknų kanalų gydymą, atkuriant dantis ant implantų. Tai gali būti aktualu ne tik sveikatai, bet ir grožiui: norint dantims suteikti taisyklingą formą, praverčia dantų laminatės. Tai estetinio protezavimo metodas, kuris atliekamas siekiant baltesnės, lygesnės šypsenos.
Kokius protezus pasirinkti?
Tai dilema, su kuria susiduria daugelis pacientų. Dantų protezai yra skirstomi į išimamus ir fiksuojamus. Išimami protezai yra pigesni, tačiau nepatogūs: prastai fiksuojasi, atkuria tik 15-20 proc. kramtymo funkcijos, atrodo nenatūraliai, dirgina dantenas, burnos gleivinę. Dar vienas išimamų protezų trūkumas – jais atkūrus dantis, nėra stabdomas žandikaulio kaulo nykimas. Tai reiškia, kad kaulo būklė toliau blogėja, pacientas patiria fizinį ir estetinį diskomfortą. Dėl kaulo nykimo dažnai išryškėja veido raukšlės, pasikeičia veido bruožai, pacientas atrodo vyresnis, nei yra iš tiesų.
Jeigu norite susigrąžinti visas dantų funkcijas ir apsisaugoti nuo nemalonių pojūčių, rekomenduojama rinktis fiksuojamus protezus. Jie apima dantų vainikėlius, tiltus, užklotus, laminates, protezus ant implantų. Šios restauracijos vizualiai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, tarnauja gerokai ilgiau ir patikimiau nei išimami dantų protezai.
1. Susipažinkite su gydymo eiga
Protezavimo procedūra turi kelis pagrindinius etapus. Pirmiausia, įvertinama konkreti situacija ir sudaromas gydymo planas. Nuimami paciento dantų atspaudai, pagal kuriuos dantų technikų laboratorijoje individualiai gaminami tinkami protezai. Kito vizito metu pasiruošiama protezavimui ir ant likusių danties audinių arba implantų tvirtinama restauracija. Jeigu norite išgirsti daugiau svarbios informacijos apie gydymo eigą, pasikalbėkite su savo odontologu.
2. Drąsiai užduokite visus rūpimus klausimus.
Puikus būdas nuraminti nerimą prieš procedūrą – užduoti klausimus gydytojui. Kuo daugiau būsite informuotas apie dantų protezavimą, tuo ramiau jausitės artėjant vizitui. Pasidomėkite, kiek truks gydymas, kokių pojūčių galite tikėtis, kaip jausitės po procedūros, kokiomis dantų priežiūros priemonėmis reikia pasirūpinti ir kt.
3. Pasiimkite laisvadienį.
Nors dantų protezavimas yra gana greita procedūra, kurios metu skausmo nejausite, jeigu artėjant vizitui išgyvenate stresą, įtampą ir nerimaujate, gydymo dieną verta pasiimti išeiginę. Tai leis jaustis ramiau, nes būsite laisvi nuo darbinių įsipareigojimų, galėsite išsimiegoti, sočiai pavalgyti prieš vizitą ir jo metu patirsite mažiau diskomforto.
4. Jeigu planuojate estetinį protezavimą, išsiaiškinkite, kokių rezultatų galite tikėtis.
Jeigu planuojate dantis padengti laminatėmis, šią procedūrą rinkitės tik tvirtai žinodami, kokių rezultatų galite tikėtis. Aptarkite savo lūkesčius su gydytoju, paprašykite, kad parodytų atliktų restauracijų nuotraukas.
5. Žinokite, kaip rūpintis atliktomis restauracijomis.
Visų tipų protezai – dantų karūnėlės, tiltai, laminatės ir t.t. – turėtų būti kruopščiai prižiūrimi, kaip ir natūralūs dantys. Jeigu norite išsaugoti atkurtų dantų estetiką ir sveikatą, dantis valykite 2-3 kartus per dieną (po valgio), naudokite tarpdančių siūlą, 1-2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną ir reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą, kuris įvertins Jūsų dantų būklę.
„Šeimos odontologijos klinikos“ komanda – tai patyrę profesionalai, kurie padės visam laikui išspręsti kamuojančias odontologines problemas. Kviečiame susisiekti: apžiūrėsime, pakonsultuosime ir parinksime Jums tinkamiausią protezavimo metodą!