Penktadienis, 2025.05.09
Reklama

Jausmas metus rūkyti – kaip išsigydžius depresiją

www.lrt.lt | 2014-02-14 17:53:40

Užkietėję rūkaliai, kurie meta rūkyti, pagerina savo psichologinę būklę taip smarkiai, tarsi būtų pradėję vartoti antidepresantus, atskleidžia naujas tyrimas.

Mergina
© Fotolia.com

Mokslininkai Didžiojoje Britanijoje analizavo rūkančių žmonių psichologinę būklę. Jie tyrė, ar rūkaliai patiria nerimą, depresiją ir stresą, bei siekė išsiaiškinti, kaip pastarieji vertina savo gyvenimo kokybę, rašo AFP.

Tyrime dalyvavo vidutiniškai 44 metų amžiaus asmenys, kurie per dieną surūkydavo nuo 10 iki 40 cigarečių. Tyrimo dalyviai turėjo užpildyti specialią anketą prieš bandydami mesdami rūkyti ir po to praėjus maždaug pusmečiui.

Tie, kuriems pavyko atsikratyti šio blogo įpročio, dažniau, lyginant su vis dar rūkančiais, pažymėjo, kad jiems sumažėjo depresijos, nerimo ir streso simptomai, be to, metusiųjų rūkyti požiūris į gyvenimą tapo pozityvesnis.

„Teigiamas nerūkymo poveikis yra panašus į tai, ką sukelia antidepresantai“, – rašoma tyrime, išspausdintame „Britų medicinos žurnale“.

Tyrimo vadovė Gemma Taylor iš Birmingemo universiteto sako, kad visuomenėje vyrauja mitas, jog rūkymas pagerina psichologinę būseną, neva „rūkymas mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti“. „Tokis mitas yra labai paplitęs, todėl labai sunku žmones įtikinti, kad jis yra klaidingas“, – aiškina G. Taylor.

Tačiau atliktas tyrimas rodo, kad metus rūkyti nutraukiamas nikotino vartojimo ratas, todėl pagerėja psichologinė žmogaus sveikata.

Mokslininkė pabrėžia, kad rūkalių psichologinė  būsena svyruoja per dieną priklausomai nuo nikotino poveikio. Surūkius cigaretę apima ramybės jausmas, tačiau po to atsiranda depresijos ir nerimo požymiai. Rūkantieji dėl šios būsenos kaltina stresą arba kitus veiksnius.

Jungtinių Tautų Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad dėl tabako poveikio kasmet miršta 6 milijonai žmonių.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Flirtas ar seksualinis priekabiavimas?
„Žodinis seksualinis smurtas dažnai pasireiškia kaip nuolat kartojami seksualinio pobūdžio komentarai, juokeliai,...
Vienišas gedėjimas: kaip rasti kelią atgal?
Užtrauktos užuolaidos, išjungtas telefonas, užrakintos durys ir frazė „noriu pabūti viena (-as)“ - tokie žen...
Kaip susigrąžinti kontrolę ir gyventi be šlapimo nelaikymo baimės
Šlapimo nelaikymas – tai ne tik medicininė problema, bet ir socialinis bei emocinis iššūkis, kurį patiria milijona...
Kaip padėti vaikams, jaučiantiems nerimą?
Nerimas – dažnas reiškinys ne tik tarp autistiškų, bet ir tarp daugelio vaikų, susiduriančių su emociniais, sensor...
Kaip išsirinkti tinkamiausias odos ir plaukų priežiūros priemones?
Tiek plaukų, tiek odos priežiūra reikalauja ne tik reguliarumo, bet ir tinkamų priemonių pasirinkimo. Rinkoje gausu prod...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų