Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Jaunystės paslaptis – žvalesnės akys

Šaltinis: vlmedicina | 2016-06-20 12:56:19

Įtemptas gyvenimo būdas, nuovargis, darbas naktimis turi įtakos odos elastingumo mažėjimui ir akių vokų pakritimui. Dėl užkritusių vokų veidas ne tik atrodo pavargęs ir paburkęs, bet ir gerokai senesnis. Jei anksčiau dėl šios problemos į grožio specialistus kreipdavosi vyresnio amžiaus moterys, tai dabar jų duris varsto vis jaunesnės dailiosios lyties atstovės bei vyrai. Taigi panašu, kad užkritusių vokų plastika tapo įprasta XXI amžiaus žmonių grožio procedūra ir jaunystės paslaptis.

© Photl.com

„Nors daugiausiai įtakos užkritusių vokų susidarymui turi genetika ir amžius, vis dėltopatiriamas stresas, poilsio trūkumas, alkoholio vartojimas ir rūkymas gali paspartinti senėjimą. Mat minėti veiksniai turi neigiamos įtakos odos elastingumui ir skatina kaktos, antakių ir vokų pakritimą. Tačiau tai nėra esminės veido odos suglebimą lemiančios priežastys, o stebuklingų priemonių, padedančių išvengti šio natūralaus ir genetiškai užkoduoto proceso, nėra“, – teigia klinikos „Grožio chirurgija“ plastikos chirurgas Donatas Samsanavičius.

Ar įmanoma sustabdyti laiką?

Gydytojas sutinka, kad jei nuo ankstyvo amžiaus moterys naudoja kokybiškas kosmetikos priemones, padedančias šiek tiek ilgiau išlaikyti odos elastingumą, laikosi sveikos gyvensenos principų, atlieka veido masažą, odos suglebimą ir vokų pakritimą galima šiek tiek pristabdyti. Tačiau jis nuliūdina teigdamas, kad panacėjos nuo to nėra, o prieš gamtą vis tik nepakovosime. Todėl nesustabdomi senėjimo procesai atgena žmones pas grožio specialistus, atliekančius vokų plastiką.

„Tai viena populiariausių, greičiausių ir paprasčiausių plastinių operacijų. Ji atveria akis, padailina jų kontūrą ir, tiesiogine to žodžio prasme, grąžina veidui jaunatvišką išvaizdą. Net profesionalus makiažas nesukuria tokio efekto, o jei jis ir gali padėti – tai tik laikinai. Atlikus vokų plastiką, moterys atrodo bent penkeriais metais jaunesnės. Šiuo atveju galiu pasakyti, kad grožis ir jaunystė nereikalauja didelių aukų“, – šypsosi D. Samsanavičius.

Pasak gydytojo, jei anksčiau dėl šios problemos kreipdavosi vyresni nei 35 metų amžiaus žmonės, tai dabar pastebima tendencija, kad kreipiasi ir jaunesni pacientai. Pagrindinės priežastys – estetika ir noras atrodyti jauniau, tačiau būna atvejų, kai užkritusi akių vokų oda trukdo regėjimui. D. Samsanavičius taip pat pastebi, kad vis dažniau šią procedūrą atlieka ir vyrai, norėdami susigrąžinti jaunystę.

Vos per vieną dieną

Vokų plastika – odos pertekliaus ar riebalų maišelių pašalinimas iš viršutinių arba apatinių vokų, kurie gali būti operuojami ir kartu, ir atskirai. Atliekant šią procedūrą, taip pat reikia atkreipti dėmesį į kaktos ir antakių būklę: jeigu jie pakritę, tai turi įtakos ir vokų suglebimui. Tokiu atveju, atliekant vokų plastiką reikia pakelti antakius ir kaktą.

Vokai dažniausiai operuojami taikant vietinę nejautrą, o procedūra trunka vos valandą. Tai vienos dienos procedūra, tad, jei nereikia akis į akį bendrauti su žmonėmis, į darbą galima grįžti nors ir kitą dieną.

„Dažniausiai pacientai nerimauja dėl to, ar po operacijos neliks matomo rando. Visada raminu, kad nedidelis randelis matomas tik pirmosiomis savaitėmis. Tačiau būdamas raukšlėje jis atsiduria akiduobėje ir yra vos pastebimas. Po pusės metų randas taip išblykšta, kad ir pats pacientas jį sunkiai beįžiūri“, – sako D. Samsanavičius.

Pasak plastikos chirurgo, didžioji dalis pacientų po operacijos teigia besijaučiantys taip, tarsi buvo atsuktas laikas atgal. Natūralu, kad pasitenkinimas savo išvaizda suteikia geresnę psichologinę savijautą, pasitikėjimą savimi ir pakylėjimo jausmą. Visa tai atsiliepia geresnei nuotaikai, o ši savaime – geresnei gyvenimo kokybei.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų