Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Jaučiuosi priklausomas nuo feisbuko. Ką daryti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-05-31 00:02:04

Klausimas. Kokie žingsniai padėtų įveikti priklausomybę nuo interneto? Jaučiuosi blogai, jei bent kas pusvalandį, o kartais dažniau, neperžvelgiu, kuo dalijasi draugai feisbuke. Noras patikrinti įrašus slegia, neleidžia normaliai gyventi. Jurgis.

© Fotolia.com

Atsako andragogas, priklausomybių konsultantas Gediminas Norvilas

Feisbuko narkomanai – šis terminas neretai vartojamas siekiant apibūdinti ir pabrėžti įsitraukimo į socialinius tinklus problemos rimtumą. Po bet kokia priklausomybe slypi asmenybės destrukcija, todėl realiausias sprendimo būdas yra kreiptis pagalbos į priklausomybės ligų ar psichikos sveikatos specialistus, kurie specializuojasi priklausomybės nuo interneto srityje.

Neretai žmonės klausia, kodėl tik dalis žmonių tampa priklausomi nuo socialinių tinklų, nors internetu naudojasi bemaž visi. Tas pats yra ir, pavyzdžiui, su alkoholiu – vartoja dauguma, o tampa priklausomais tik mažuma.

Priklausomybės yra tiesiogiai susijusios su malonumo siekimu. Realiame gyvenime žmonės dalijasi tikrais jausmais ir mintimis, o tai gali būti nuobodoka, neįdomu ar net skausminga. Dalis žmonių tiesiog nesugeba dalintis savo realiais išgyvenimais ir tada ieško būdų, kaip realizuoti savo poreikį reikšti jausmus ir mintis. Tokiems žmonėms internetas gali atrodyti gana saugi vieta, nes čia galima apgalvoti, pakoreguoti ir pateikti įvykius taip, kaip norisi.

Socialiniuose tinkluose dalinamasi tik tam tikrais, neretai ypatingais atvejais ar situacijomis, įkeliami įspūdingi ar bent verti dėmesio įvykiai ar fotografijos. Tai sukelia susidomėjimą, susireikšminimą, neretai ir labai didelį pasitenkinimą, kai dedami „laikai“ ar komentarai. Žmogus jaučiasi reikšmingas ir patiria didelį malonumą. Tačiau malonumo „dozės“ turi tendenciją augti.

Vėliau, kai išsivysto priklausomybė, asmuo vietoj malonumo patiria vis daugiau nemalonių pojūčių, tačiau kontroliuoti savo elgesio nebegali. Kitaip tariant, asmuo jaučiasi blogai, jei neprisijungia prie interneto, ir lygiai taip pat jaučiasi blogai, jei vėl prisijungia ir seka, kas vyksta socialiniame tinkle.

Vienas efektyvių būdų tvarkytis su priklausomybėmis yra savitarpio paramos grupės, veikiančios 12 žingsnių metodu. Lietuvoje priklausomų nuo socialinių tinklų ar interneto grupių nėra, tačiau mokantys anglų kalbą gali pasidomėti savitarpio paramos grupių veikla kitose šalyse. Tereikia įvesti į paiešką terminą: „internet and facebook adiction“.

Jei priklausomas nuo interneto ar feisbuko žmogus turi problemų dėl alkoholio, narkotikų ar azartinių lošimų, jis drąsiai gali keliauti į šių priklausomybių savigalbos grupes, nes sveikimo principai pagal 12 žingsnių programą yra bemaž vienodi sprendžiant įvairių priklausomybių problemas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų