Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

„Išmatų transplantacija“ efektyvi storosios žarnos uždegimu sergantiems pacientams(2)

2011-10-04 21:02:34

Norvegų mokslininkai atliko tyrimą gydydami viduriuojančius pacientus... išmatomis. Ir gydymas pasirodė esantis efektyvus.

Visame pasaulyje stebimas sergamumo pseudomembraniniu kolitu didėjimas. Tai viena dažniausių komplikacijų po gydymo antibiotikais. Norvegų autoriai atliko tyrimą įtraukę 40 pacientų, kurie sirgo recidyvuojančiu pseudomembraniniu kolitu. Pacientams endoskopu arba į dvylikapirštę žarną, arba į storąją žarną buvo įleidžiamos išmatos. Išmatų donorais dažniausiai buvo pacientų giminaičiai.

Žilvinas Šukys. Algirdo Kubaičio nuotr.

Net 29 atvejais iš 40 jau po pirmos procedūros pacientai pasveiko, viduriavimas liovėsi. Iš likusių 11 pacientų dar 6 procedūra buvo pakartota, iš jų 4 taip pat atsikratė ligos. Taigi šio gydymo metodo efektyvumas pasirodė esąs 83 proc., kas net pranoksta šios ligos gydymo efektyvumą standartiniu metodu – antibiotikais. Metodo pranašumas dar ir tas, kad nebuvo pastebėta jokio nepageidaujamo pašalinio poveikio. Autoriai pabrėžia, kad procedūrą atlikti labai paprasta, ir tam tikrais atvejais ji galėtų būti taikoma kaip vertingas gydymo metodas.

„Išmatų transplantacija“ yra originalus ir naujas gydymo metodas, kurio efektyvumas įrodytas tik pavieniais klinikiniais atvejais. Tai pirmasis didesnės apimties tyrimas šiuo klausimu. Žinoma, kad tai taptų gydymo standartu, reikia ne tik platesnės apimties klinikinių studijų. Turi būti peržengti ir psichologiniai paciento, jo šeimos, o neretai ir gydytojo barjerai.

Tuo įsitikinome patys - Klaipėdos universitetinės ligoninės Gastroenterologijos skyriaus vedėjas Žilvinas Šukys, išgirdęs apie šį tyrimą, stebėjosi ir teigė nežinąs ką pasakyti.

 „Keistokas tyrimas. Nelabai noriu tikėti, kad tokie metodai taikomi Europos Sąjungoje. Jei tai būtų į Rytus nuo mūsų – labai nesistebėčiau“, - svarstė jis, klausinėdamas, kur apie tai būtų galima paskaityti.

 Specialistas „Vakarų Lietuvos medicinai“ paaiškino, jog pseudomembraninį kolitą sukelia Clostridium difficille bakterija: šių bakterijų yra kiekvieno žmogaus žarnyne, tačiau sutrikus  žarnyno bakterijų santykiui, jos išveši, ima dominuoti, tampa patogeninėmis  ir sukelia uždegimą.

 „Pseudomembraniniu šis kolitas vadinamas dėl to, kad endoskopiškai ant žarnyno sienelių stebimos pseudomembranos - sunkiai nusivalančios geltonos gleivės. Tai  endoskopinio vaizdo išraiška. Ši  Clostridium difficille  sukelta liga pasitaiko pacientams, gydomiems  antibiotikais, imunosupresiniais vaistais kartu su antibiotikais, onkologinėmis ir sisteminėmis ligomis sergantiems ypač vyresnio amžiaus žmonėms, gaunantiems hormonus arba citostatikus“, - informavo Ž. Šukys.

 Pseudomembraninis kolitas gydomas antibiotikais.

 vlmedicina.lt

 Šaltinis

 Results of fecal donor instillation therapy for recurrent Clostridium difficille-associated diarrhea. K. Gaborg, B. Waagsbo, A. Stallemo, J. Matre, A. Sundoy. Scand. J. Infect. Dis. 42:857-861(2010)

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų