Antradienis, 2024.09.10
Reklama

Intymi infekcija: pasitikrinkite, ar gydote tą ligą, kuria sergate

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-04-28 00:01:40

Pienligė, arba grybelinė makšties kandidozė, yra labai dažna grybelinė infekcija, su kuria bent kartą gyvenime susiduria 70 proc. moterų. Priežasčių susirgti šia liga daugybė. Laimei, pastebėjus pienligės pradžią ypatingų pastangų jai nugalėti nereikia.

Inga Norkienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Pienligei atsirasti užtenka labai nedaug – nusilpusio imuniteto dėl antibiotikų vartojimo, pervargimo, griežtesnės dietos, hormoninio fono pasikeitimo, streso ir t. t. Pasak „BENU vaistinės“ vaistininkės Ingos Norkienės, pienligei būdingas įkyrus niežulys, perštėjimas, deginimo jausmas, skausmas šlapinantis, lytinių organų patinimas, varškės konsistencijos išskyros.

„Be jau minėtų priežasčių makšties kandidozę gali sukelti ir per dažnas lytinių organų plovimas netinkamomis higienos priemonėmis, kvapnieji įklotai, sintetinis apatinis trikotažas“, – sako ji.

Ar tikrai pienligė?

Vaistininkė aiškina, kad laktobacilos („gerosios bakterijos“, „pieno rūgšties bakterijos“) stabdo patogeninių mikroorganizmų, iš jų ir Candida grybelio, augimą ir juos naikina. Tačiau kai organizme jų sumažėja, gerokai sumenksta ir atsparumas infekcijoms.

„Kritiškai sumažėjus laktobacilų kiekiui, infekcijos kaipmat užpuola intymias vietas. Visgi yra ir kita medalio pusė. Tiek laktobacilų trūkumas, tiek jų perteklius gali neigiamai paveikti intymių vietų būklę.Esant laktobacilų pertekliui, ima varginti kone tapatūs simptomai, kaip ir sergant makšties grybeliu“, – aiškina I. Norkienė.

Tokiu atveju, gydymosi scenarijus primena užburtą ratą: moteris, galvodama, kad vėl puola grybelis, naudoja žvakutes su laktobacilomis, kurios situaciją tik pablogina. Manydama, kad reikia rimtesnio gydymo, ji keliauja pas gydytoją. Nusiskundimai, netgi pirminė apžiūra gali sudaryti įspūdį, jog tai – tikrai kandidozė.

„Dėl šios priežasties kritiškai svarbūs tampa išsamesni tyrimai – tepinėlis, pasėlis, išskyrų mėginėlio patikrinimas mikroskopu. Jeigu jame regimas laktobacilų perteklius, o tepinėlis ir pasėlis nerodo grybelio, galima įtarti, jog pasireiškė citolitinė vaginozė“, – sako I. Norkienė.

Nereceptinės priemonės

Vis dėlto jei esate tikra, jog jus vargina būtent pienligė, ligos pradžioje sau padėti galima ir savarankiškai. Šiai ligai gydyti vaistinėje galima rasti ir be recepto parduodamų medicininių priemonių.

Jeigu šios ligos simptomai nėra stipriai išreikšti, vaistininkė pataria naudoti specialią pompą su tirpinamomis granulėmis, sudėtyje turinčiomis benzidamino. Ji taip pat tinka kaip pagalbinė priemonė esant gausioms išskyroms. Dažniausiai naudojami nereceptiniai vaistai yra minkštosios kapsulės arba žvakutės, kurias reikia įvesti į makštį. Abiejų jų sudėtyje yra klotrimazolio.

Vis dėlto, jeigu pienligės simptomai kelia abejonių, galima rinktis švelnesnes medicinines priemones su boro ar pieno rūgštimi, arbatmedžio aliejumi.

Galima išbandyti ir kitą „naminį“ būdą: du kartus per dieną bent 30 minučių pasėdėti šiltoje vonioje – prieš tai joje ištirpinus po du valgomuosius šaukštus sodos vienam litrui vandens. Arba du kartus per savaitę dvi savaites iš eilės makštį plauti tirpalu iš 1–2 valgomųjų šaukštų sodos, sumaišytos su keturiomis stiklinėmis virinto šilto vandens. Kartais makšties grybelis praeina ir pats savaime, vis dėlto, jeigu jaučiate, kad būklė nepalengvėja, nedelskite ir kreipkitės į ginekologą.

„Visiškai išvengti pienligės neįmanoma, tačiau ypač jei ji kartojasi, derėtų vengti kvapnių prausiklių, geriausia – naudoti bekvapį, vaikišką muilą ar specialius intymiai higienai skirtus švelnios sudėties prausiklius, taip pat vengti spalvoto ir kvapnaus tualetinio popieriaus, rinktis tik natūralaus pluošto apatinius ir į racioną įtraukti kuo daugiau gerųjų bakterijų turinčių produktų – raugintų daržovių, kefyro, natūralaus becukrio jogurto“, – apibendrina I. Norkienė.


 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kur kreiptis nemokamos pagalbos dėl psichikos sveikatos
Ilgą laiką Lietuvoje buvo stebima savižudybių skaičiaus mažėjimo tendencija. Beveik per dešimtmetį mirčių nuo savižudybi...
Savižudybių temos stigmatizavimui mažinti – gyventojus įtraukiančios iniciatyvos
Nors savižudybių skaičius kiekvienais metais palaipsniui mažėja, apklausos rodo, jog savižudybės temos stigmatizavimas i...
Klaipėdos universiteto ligoninė baigė pertvarką ir pradeda naują etapą
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) baigė antrąjį pertvarkos etapą, ir verčia naują istorijos puslapį. Nuo rugsėjo 10...
Kodėl mūsų mityboje privalo būti žalių morkų
Tikriausiai nuskambės juokingai, bet, jei paklaustumėt, ką galima valgyti kiekvieną dieną visus metus, atsakyčiau, kad ž...
Ką daryti, kad ateinantis ruduo nepakenktų plaukams?
Rudens orai dėl pakitusios temperatūros, drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių pokyčių gali turėti įvairų poveikį plaukams:...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų