Penktadienis, 2025.04.25
Reklama

Internete ieškoma ne tik pigesnių bilietų, bet ir vaistų

vlmedicina.lt | 2013-02-14 09:59:34

Interneto taisyklės keičia pirkėjų įpročius. Vis daugiau lietuvių internetu perka ne tik pigių avialinijų bilietus, bet ir vietoje įprastos vaistinės užsuka į elektroninę. Svarbiausia priežastis – noras sutaupyti.

Taupyklė
Norėdami sutaupyti, lietuviai vis dažniau renkasi elektronines vaistines. Ligitos Sinušienės nuotr.

Mažesnės kainos – dažniausiai apklausose lietuvių nurodoma priežastis, skatinanti išbandyti elektroninę prekybą. Iš elektroninių parduotuvių tikimasi tiek mažesnių nuolatinių kainų, tiek ypatingų nuolaidų ir akcijų.

Sutaupo abi pusės

Pasak dvejus metus internete veikiančios „Camelia“ vaistinės atstovės Vilmos Balčiauskaitės, tokių pačių lūkesčių turi ir internetinių vaistinių klientai: „Internete ieškantys mažesnių kainų mūsų atliktoje apklausoje nurodė 74 proc. elektroninės vaistinės lankytojų. Daugelis atkreipia dėmesį į ypatingus, tik perkant internetu taikomus kainų pasiūlymus“.

Kiek vidutiniškai galima sutaupyti įprastą apsipirkinėjimą iškeitus į pirkimą internetu? Internetinėje vaistinėje visos prekės yra pigesnės nei daugelyje kitų vaistinių. O specialūs kainų pasiūlymai leidžia sutaupyti nuo kelių iki 70-80 proc. prekės vertės. Neretai būtent tokios didelės nuolaidos tampa paskata lankytojui pirmą kartą išbandyti pirkimą internetu, o įvertinus to patogumą tapti ir nuolatiniu internetinės vaistinės klientu.

Kaunietė Roma Norvaišaitė užsisakinėti vaistus internetu pradėjo staiga išaugus jos išlaidoms sveikatos priežiūrai. „Praėjusį rudenį mano sūnus itin dažnai sirgo. Tuomet pradėjau kreipti itin didelį dėmesį į nuolaidas ir atradau, kad didžiausios jos būtent internete“, – pasakoja moteris. Šiuo metu internetu ji nuolat užsisako ne tik vitaminus, maisto papildus, bet ir vaistus, higienos prekes.

Anot V. Balčiauskaitės, internetas mažesnėms kainoms yra iš tiesų palanki terpė. Kadangi parduodant prekes internetu sutaupoma, galima leisti sutaupyti ir pirkėjui. Elektroninė prekyba mažina patalpų išlaikymo, sandėliavimo, komunalines išlaidas, čia reikia mažiau personalo – šie veiksniai ir suteikia galimybę sumažinti kainas. Be to, internetas panaikina nemažai tradicinės prekybos limitų, pavyzdžiui, darbo valandų ar asortimento.

Nuo lėktuvo bilietų iki sveikatos priežiūros priemonių

Dėl savo specifiškumo elektroninės vaistinės pretenduoja į tą pirkėjų dalį, kuri kitais atvejais internetinės prekybos galbūt ir neišbandytų. R. Norvaišaitė teigia, kad iki tol, kol pradėjo naudotis internetinėmis vaistinėmis tebuvo pirkusi tik lėktuvo bilietus.

„Niekada pernelyg nesidomėjau elektronine prekyba, be to, turiu pakankamai laiko vaikščioti po parduotuves, todėl nebuvo būtinybės užsisakinėti prekes į namus. Tačiau, kai mūsų šeimos išlaidos vaistams staiga smarkiai išaugo, tapo svarbus kiekvienas sutaupytas litas. Be to, sergant vaikui, didesnę svarbą įgijo ir laikas. Būtent tai ir paskatino ieškoti alternatyvų“, – pasakoja moteris.

Sveikatos priežiūros priemonių internete skatina dairytis ir specifiniai vaistinių pirkėjų poreikiai. Kai kuriomis aplinkybėmis pirkimas internetu gali būti vienintelė prieinama apsipirkimo forma.

Pastebima, kad internetinės vaistinės populiarėja ir siaučiant gripo epidemijai: galimybė užsisakyti prekių į namus išnaudojama tiek sergančiųjų, tiek bijančiųjų užsikrėsti. Internete dairomasi imunitetą stiprinančių preparatų, maisto papildų, dažnai užsisakoma vaistų nuo peršalimo.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikų endokrinologė: hormonų pusiausvyrą trikdo net kasdieniai įpročiai
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių serga endokrininėmis ligomis, todėl mokslininkų dėmesys krypsta į aplinkoje esan...
Kokios medžiagos būtinos kiekvienam, norinčiam išsaugoti gerą regėjimą
Regėjimo sutrikimai vis rečiau siejami tik su senėjimu – amžius jau nebėra laikomas pagrindiniu veiksniu jiems ats...
Tamsūs ratilai po akimis: ar jie tikrai tik dėl nuovargio?
Tamsūs ratilai po akimis – problema, su kuria bent kartą yra susidūręs beveik kiekvienas. Jie dažnai kelia nepasit...
Antakalnio poliklinika tapo daugiausia pacientų turinčia poliklinika Vilniaus mieste
Antakalnio poliklinika pagal prisirašiusių pacientų skaičių tapo didžiausia tarp visų sostinės poliklinikų. Šiuo metu ji...
Pavargusios akys, neryškus vaizdas ir galvos skausmai: ką tai išduoda apie jūsų sveikatą?
Po darbo dienos jaučiate akių nuovargį, paraudimą, galvos skausmus, o vaizdas ima lietis? Daugelis mano, kad dėl to kalt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų