Pirmadienis, 2025.05.05
Reklama

Į Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovės pareigas skiriama dr. Aušra Širvinskienė

Sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos skyrius | Šaltinis: vlmedicina | 2024-07-15 11:40:21

Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) vadovo pareigas nuo rugpjūčio 1 d. pradeda eiti dr. Aušra Širvinskienė, laimėjusi Sveikatos apsaugos ministerijos gegužės mėnesį skelbtą konkursą. Ji pakeis iki šiol pareigas ėjusį dr. Emilį Subatą.

Aušra Širvinskienė
Dr. Aušra Širvinskienė / Martyno Ambrazo nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad rūpinantis priklausomybę išgyvenančiais asmenimis, svarbu užtikrinti savalaikį jų gydymą – šiai dienai tai itin aktuali problema.

„Iš naujosios vadovės, kuri yra savo srities profesionalė, tikiuosi ne tik lyderystės vystant RPLC tinklą, pritraukiant ir ugdant specialistus, bet ir perkeliant gydymo naujoves į kitas šalies gydymo įstaigas, taip pat įžvalgų ir pasiūlymų kaip taikyti rezultatyvią prevenciją tai įgyvendinančioms institucijoms. Tikiu, kad tokia, plačiai apimanti veikla ir sukaupta vertinga profesinė patirtis prisidės prie priklausomybių problemos mažinimo šalyje“, – teigia A. Dulkys.

Naujoji RPLC vadovė A. Širvinskienė vertina suteiktą didžiulį pasitikėjimą ir galimybę vadovauti savo veikla išskirtinei gydymo įstaigai su penkiais filialais didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Suvokdama realią situaciją, poreikius ir iššūkius, pasitelkdama savo ilgametę patirtį, turimas žinias ir energiją pirmiausiai sieksiu, kad norintiems sveikti nuo priklausomybės žmonėms ir jų artimiesiems pagalba būtų prieinama savalaikiai ir suteikta ypač profesionaliai, mokslu grįstais metodais. Antra, pacientas sveiksta efektyviai ir oriai tik tada, kai darbuotojas yra įsitraukęs ir motyvuotas. Todėl išskirtinis mano dėmesys bus fokusuojamas optimaliausioms sąlygoms darbuotojams sudaryti. Trečia – ir toliau tęsiu ilgametį įdirbį stigmos mažinimo srityje, edukuojant ir informuojant tiek visuomenę, tiek ir visus šioje srityje dirbančius specialistus – nuolat ekspertinę metodinę pagalbą teikiant ir už įstaigos ribų. Esu tikra, kad kasdieniai mano ir komandos darbai padės ne tik konkrečiam žmogui, bet ir keis visos valstybės sveikatos lauką“, – teigia RPLC vadovė.

A. Širvinskienė yra įgijusi socialinių mokslų srities, sociologijos krypties aukštąjį išsilavinimą, 2012 m. įgijo sociologijos daktaro laipsnį. Būsimoji vadovė turi ilgametę darbo RPLC patirtį – veiklą centre pradėjo 2000 m., vadovavimo patirties įgijo nuo 2006 – ųjų pradėjusi eiti RPLC socialinės pagalbos ir prevencijos skyriaus vedėjos, o nuo 2014 m. – RPLC direktoriaus pavaduotojos pareigas.

A.Širvinskienė taip pat nuo 2011 metų dirbo Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biure tarptautine konsultante. Šiemet jai įteiktas Nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas. A. Širvinskienė yra ne vienos priklausomybių srities metodikos autorė, įvairių mokymų programų iniciatorė, be to, nuolat aktyviai dirba akademiniame lauke – yra Vilniaus universiteto dėstytoja, dėstanti sveikatos sociologijos ir sveikatos politikos temomis.

Naujoji vadovė išrinkta 5 metų kadencijai.

RPLC – tai gydymo įstaiga, teikianti mokslu grįstas medicinines, psichologines ir socialines paslaugas priklausomybe sergantiems žmonėms ir jų šeimos nariams, taip pat teikianti metodinę pagalbą ir informaciją kitiems specialistams siekiant kelti priklausomybės ligų gydymo standartus šalyje.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų