Šeštadienis, 2023.06.10
Reklama

Holistinė medicina: net ir ekstremalioje situacijoje padės atkurti vidinę harmoniją

Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-30 10:35:14

Karantino laikotarpis – puikus metas atsigręžti į savo fizinės ir dvasinės būsenos pusiausvyrą. Šiuo metu vis aiškiau suprantame, kad palaikydami sveiką kūną ir turėdami daug jėgų puoselėjame ir savo dvasią. Toks balansas tarp kūno ir sielos sveikatos yra holistinės medicinos pagrindas.

Klaipėdos Holistinių terapijų mokykla kartu su partneriu – Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra gegužės 8 d. trečius metus ieškos Vakarų ir alternatyviosios medicinos sąsajų mokslinėje praktinėje online konferencijoje „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“.

Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi konferencija šiemet bus skirta ne tik įvairiose holistinių terapijų srityse dirbantiems praktikams, bet ir sveikatos priežiūros specialistams, mediciną studijuojantiems studentams bei plačiajai visuomenei. Šiuometinėje konferencijoje dalyvaus 11 pranešėjų, kurie į holizmą pažvelgs remdamiesi savo skirtinga praktine patirtimi – nuo ajurvedinio gydymo iki ergoterapijos, nuo astropsichologijos iki gyvūnų asistuojamos terapijos.

Nors dėl susiklosčiusių aplinkybių konferencija antrą kartą vyks online, konferencijos dalyviams neteks 9 valandas vien įtemptai dirbti. Konferencija prasidės nuo bendros visai auditorijai Tai Či mankštos, pertraukėlių tarp pranešimų metu vyks arbatos gėrimo ceremonija, muzikiniai intarpai, įvairios relaksacinės ir gydomosios ekspresterapijos, tiesiogiai transliuojamos terapijos, leidžiančios pailsėti, atkurti gyvybines jėgas, patarimai, kaip sveikatinti savo organizmą ne tik pandemijos metu, bet ir kasdien. Konferencijos organizatoriai kviečia leistis į kūno ir sielos balanso paieškos kelionę drauge visos online transliacijos metu. Pasibaigus pranešimams bus suteikta galimybė užduoti klausimus, konsultuotis su konferencijos lektoriais tam skirtu laiku.

Apie holistinės medicinos svarbą šiuo negandų laikotarpiu ir apie artėjančią konferenciją „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ plačiau papasakojo konferencijos organizacinio komiteto narė, Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros doc. dr. Aleta Chomičenkienė.

Tai kas gi yra toji holistinė medicina, kuriai skirta artėjanti konferencija?

Holistinė medicina yra visuminė: ji akcentuoja žmogaus vidinių procesų ryšį su išoriniais bioritmais; kreipia dėmesį į dvasią, sielą, energetiką, somatiką, socialines ir gamtines sąlygas; ieško negalavimo priežasties (gyvensenoje, mityboje, įpročiuose, elgsenoje ir kt.). Liga holistinėje medicinoje suvokiama kaip individualus procesas, kuris vyksta kiekviename organizme skirtingai ir todėl reikalauja individualiai pritaikyto gydymo.

Kokia šios medicinos krypties visuomenei siunčiama žinutė?

Dar Hipokratas manė, kad žmogaus kūno struktūra, funkcijos, protas ir dvasia yra nedalomi, o ligos ir negalavimai atsiranda, kai pažeidžiamas kūno vientisumas. Medicina bejėgė padėti, jei pats žmogus nesuvokia būtinumo keistis. Todėl gydytojai gydo ligas, o sveikos gyvensenos, holistinio požiūrio specialistai moko sąmoningumo bei atsakomybės už savo veiksmus, skatina rūpintis profilaktika ir ligoms net neleidžiama atsirasti.

 

2019 metų konferencija

 

Kokie yra pagrindiniai holistinio gydymo metodai, principai?

Pirmajame Pasauliniame alternatyviosios medicinos kongrese 1973 m. buvo užregistruoti 135 gydymo metodai. Jų skaičius nuolat auga.

Paskutiniaisiais metais JAV bandyta klasifikuoti alternatyviosios medicinos metodus į keturias grupes.

Pirmajai grupei priskirti tradiciniai ar jau tradiciniais tapę metodai: akupunktūra, Su Džok; ajurveda, tradicinė kinų medicina (TKM), homeopatija, antroposofinė medicina, liaudies medicina, natūropatija.

Antrąją grupę sudaro dietos (pagal Šeltoną, Bregą, Šatalovą, Semionovą), papildai, fitoterapija ir sveiko gyvenimo būdo populiarinimas, badavimo, organizmo detoksikavimo metodikos, vegetarizmas, makrobiotika.

Trečiąją grupę sudaro metodai, padedantys valdyti kūną ir emocijas: meditacija, Reiki, kinų gimnastika, kvėpavimo praktikos, gyvūnų asistuojamos terapijos, muzikos, meno, šokio terapijos, Bacho žiedų terapija, aromaterapija ir t. t.

Ketvirtajai grupei priklauso metodai, kai terapija atliekama rankomis: manualinė terapija (chiropraktika, osteopatija), įvairios masažo rūšys ir t. t.

Svarbu pabrėžti, kad taikant holistines terapijas, nepaisant jų grupės, gydomas individualus žmogus, o ne atskira organizmo dalis.

Kiek holistinis požiūris, medicina svarbūs nūdienos aktualijose, kai pasaulis bando pažaboti COVID-19 pandemiją?

Holistinė medicina neatmeta Vakarų medicinos gydymo metodų, ypač kai reikia suteikti skubią pagalbą. Pandemijos periodu be Vakarų medicinos būtų neįmanoma išsiversti, tačiau holistinė medicina padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, daug gali patarti apie profilaktines priemones, kurių turėtų laikytis kiekvienas žmogus, kad nesusirgtų. Kitaip tariant, holistinis požiūris padeda kiekvienoje ekstremalioje situacijoje rasti teigiamų pusių ir atkurti vidinę harmoniją.

Ką konferencijos dalyviai išgirs gegužės 8-osios dienos konferencijoje?

Nors konferencijos programą gerokai pakoregavo karantinas, bus paliestas platus klausimų, susijusių su holistine medicina, ratas, apžvelgtos atskiros holistinės medicinos atšakos: kinų medicina, Reiki, terapijos asistuojant gyvūnams, mokymo ir mokymosi svarba holistinėje medicinoje, daugelis ajurvedos klausimų, miško terapija. Bus ir antroji konferencijos diena, kurios metu pakviesime į praktinį seminarą „Prisilietimo stebuklas“. Jį ves profesorius iš Indijos Harpritas Singh Hira, Reiki Grand meistras.

 

Prof. Harpritas Singh Hira 2019 metų konferencijoje. Holistinių terapijų mokyklos nuotr.

 

Konferencijoje bus net 11 pranešėjų. Kuriuos iš jų išskirtumėte kaip ryškiausius?

Kiekvienas konferencijos pranešėjas savotiškai unikalus ir įdomus. Malonu, kad pirmą kartą šiemet turėsime pranešėjų iš Indijos: dr. Chinmay Pandaya (Dev Sanskriti universitetas); ajurvedos gydytoją Syamprasad Chappangakandi; Reiki Grand meistrą, indiškos Reiki mokyklos įkūrėją prof. akad. Harpritą Singh Hirą. Iš pranešėjų išskirčiau prof. Dr. Daivą Mockevičienę, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėją. Labai malonu, kad savo tyrimo rezultatus pristatys Klaipėdos universiteto papildomos ir alternatyvios medicinos magistrantės, kurios savo tyrimus atliko Holistinių terapijų mokyklos bazėje Klaipėdoje ir Vilniuje, indiškoje Reiki mokykloje.

„Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ – koks tai renginys plačiąja prasme?

Konferencija – pirmiausia tai vienybės, bendrystės šventė. Šių dienų įvykiai rodo, kad žmogiškasis faktorius tampa pats svarbiausias. Pasaulis vienijasi, norėdamas bendrai išspręsti globalias problemas ir ta vienybė suteikia džiaugsmo bei vilties, jog bendražmogiškų vertybių nepaveikia laikas ir permainos. Holizmo dvasia persmelkia ne tik mediciną, bet ir socialinius santykius.

Registracija į Holistinių terapijų mokyklos organizuojamą online konferenciją „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ jau prasidėjusi, dalyvių skaičius kasdien didėja. Organizatoriai visiems norintiems išsiųs ir konferencijos vaizdo įrašą, suteiks dalyvio pažymėjimą, jeigu tik jis informuos registracijos metu apie tokį pageidavimą ir lauks kitose savo mokyklos mokymuose, paskaitose bei seminaruose. Linkint visiems sveikatos ir holistinio požiūrio į savo sveikatą bei gyvenimą, organizatoriai ir konferencijos pranešėjai kviečia į susitikimą gegužės 8 d. tiesioginėje transliacijoje.

Visa konferencijos programa: https://bit.ly/3aVFxFx

Registracija į konferenciją: https://e.smartyevent.com/wlgtml.

 

Reklama

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vabzdžių įgėlimai: pataria, kaip kovoti su niežuliu
Šiltąjį sezoną viešnagę gamtoje gali apkartinti vabzdžiai. Neretai įgėlimo vietą ima niežėti. Kaip numaldyti niežulį, ka...
Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų žemėlapis: raudonas signalas 12-oje savivaldybių
Lietuvos darbingo amžiaus (40-64 m.) gyventojų širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) sergamumo bei mirtingumo žemėlapis ats...
Euromelanomos diena: prevencinė patikra padės anksti aptikti piktybinę ligą
„Santaros klinikos aktyviai įsitraukia į akciją ir didžiausias mūsų indėlis – specialistų dalyvavimas j...
Inovatyvus gydymas: ar jis pasiekiamas onkologiniams pacientams?
Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Šiandien daugybė onkologinių ligų, pritaikius inovatyv...
Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligai
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu serga...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų