Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Gyvūnų terapija – puikus būdas gydyti depresiją

2012-02-03 23:31:50

Kas gali paneigti, kad gyvūnai daro didelę įtaką mūsų emocinei būklei? Gydymas, pasitelkiant gyvūnų terapiją, susilaukia vis daugiau mokslininkų dėmesio, pastarąjį dešimtmetį atliekama ypač daug mokslinių tyrimų, nes šis gydymo būdas jau senokai yra viena iš alternatyviosios medicinos sričių. 

Gerina emocinę būseną 

 Žmonės, ypač jau išbandę šią terapiją, ima suvokti, kad gyvūnai pagerina emocinę būseną, malšina depresiją, nerimą, kitas neigiamas emocijas. Anot mokslininkų, didžiausią teigiamą poveikį gydymas gyvūnų terapija daro pacientams, sergantiems depresija.

 Nors daugelis ligonių, sergančių depresija, labiau linkę rinktis tradicinę mediciną – vaistus, tačiau šiuo laiku stebimas ypatingas susidomėjimas kombinuotu būdu: tradicinę mediciną papildo alternatyvioji, kuri ženkliai sumažina depresijos simptomus. Bet kodėl tai yra alternatyvus gydymo būdas ir kaip tai gali padėti?

 Daug mokslininkų visame pasaulyje yra praleidę begales bevaisių valandų, bandydami modeliuoti galimus alternatyvius depresijos, kaip ligos, gydymo būdus. Po ilgų metų bandymų gyvūnų terapija buvo pripažinta kaip viena iš galimų alternatyvių depresijos gydymo būdų – gyvūnai daro ženklų teigiamą postūmį gijimo procesui.

Šunys - depresijai gydyti 

 Ypač šunys pasižymi raminančiu poveikiu žmonėms. Jie gali padėti susidoroti su emocinėmis problemomis, pagrindiniais depresijos požymiais. Pagrindinė šunelių „gydymo funkcija“ – siūlomas fizinis kontaktas, kuris nukreipia dėmesį nuo aktualiausių dienos problemų. Šuns auginimas išugdo atsakomybės jausmą, šuo visiškai priklausomas nuo šeimininko, kuris jį maitina, vedžioja, skiria dėmesį ir meilę. Ar ne geriausias pretekstas žmogui, sergančiam depresija, ryte šokti iš lovos, kad kažkuo pasirūpintų?

 Šunys myli dažniausiai visus be jokio išankstinio nusistatymo ar atmetimo. Jums nereikia kalbėti, kad suprastumėte vienas kitą. Skirk šuneliui dėmesio, pakutenk pilvą ir jis tau dovanos meilę, kuri neturi ribų. Keturkojai draugai jaučia ligas ir liūdesį, todėl intuityviai savo šeimininkui nori suteikti komforto jausmą ir begalinį draugiškumą. Bet kuris šuns šeimininkas sutiks su manimi, kad sunku apibūdinti jausmą, kai tavo augintinis pajaučia tavo liūdesį ir visomis išgalėmis bando su tuo kovoti.

Kelia savigarbą 

 Gyvūnų terapija paskatina daug teigiamų pokyčių, galime paminėti padidintus socializacijos įgūdžius. Gyvūnai gali būti naudojami kaip grupinių terapijų programos dalimi, siekiant skatinti ryšius ir padidinti gebėjimą sutelkti dėmesį. Padėti vystyti asmens savigarbą, mažinti vienatvę ir nerimą – tai tik keli galimi siekiai, taikant individualią gyvūnų terapiją.

 Ryšys tarp žmogaus ir gyvūno yra kasdien stebimas milijonuose namų visame pasaulyje. Šis ryšys tolygiai tampa galingu, efektyviu gydymo būdu daugelyje ligoninių, mokyklų ar net gyvenamųjų namų.

 Nors, mokslo atžvilgiu, sunku kiekybiškai išmatuoti gydymo su šunimis naudą, nėra jokių abejonių, kad sąveika tarp šuns ir žmogaus yra nepakartojamas stebuklas. Ašaros gali būti džiovinamos, nusiminimas transformuotis į šypsenas. Šuo gali pasiūlyti meilę ir beribę kantrybę, ko dažnai žmogus kitame žmoguje neranda per visą gyvenimą. Kokią geresnę alternatyvią depresijos gydymo formą galite rasti?

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų