Antradienis, 2023.03.21
Reklama

Gyvenimas po miokardo infarkto: kaip sustiprinti širdį?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-09-07 10:30:55

Miokardo infarktas, dar kitaip vadinamas širdies smūgiu, gali kardinaliai pakeisti žmogaus gyvenimą. Vis dėlto neretai po širdies smūgio žmonės nedrįsta užsiimti aktyvia fizine veikla bei susiduria su nežinomybės baime, kaip užkirsti kelią širdies problemoms ateityje.

Moteris važiuoja dviračiu
Važiavimas dviračiu / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Reguliarūs kardiopratimai gali sustiprinti jūsų širdį

Fizinė veikla yra kone esminis širdies stiprinimo elementas po miokardo infarkto, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, tai gali būti bėgimas, dviračio mynimas, plaukiojimas ar paprasčiausias vaikščiojimas.

„Tenka išgirsti atvejų, kai žmonės po širdies smūgio nerimauja, kad jų širdis „neatlaikys“ aktyvesnės veiklos. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali, todėl visada reikėtų pasitarti su savo gydytoju, tačiau retas iš jų patartų visiškai atsakyti fizinio aktyvumo. Kardiopratimai padeda širdžiai pumpuoti kraują ir tiekti deguonį jūsų organizmui. Tai stiprina mūsų širdies raumenį, todėl net ir paprasčiausi pasivaikščiojimai vakarais gali ne tik ją sustiprinti, bet ir užkirsti kelią širdies darbo sutrikimams ateityje“, – pasakoja J. Aleknienė.

Palaikykite elektrolitų kiekį

Vaistininkė pasakoja, kad užsiimant aktyvia veikla išprakaituojama daugiau mineralų, ypač magnio ir kalio. Todėl ji pataria vartoti papildomai gerti tirpius papildų gėrimus, turinčius didesnį elektrolitų kiekį.

„Tai gelbsti užsiimant įvairiomis sporto šakomis – bėgiojant, važiuojant dviračiu ir tiesiog išėjus ilgesniam pasivaikščiojimui. Papildomai vartojant šias medžiagas, širdies raumuo greičiau ir lengviau atsigauna nuo didelės apkrovos“, – pasakoja J. Aleknienė.

Nepamirškite žuvų taukų

Dauguma yra gerai susipažinę su įvairiausiomis žuvų taukų naudomis, tačiau vaistininkė teigia, omega-3 rūgštys turi ir daugiau privalumų.

„Vartodami žuvų taukus galite sumažinti kraujo lipidų kiekį ir kraujospūdį, negana to, jie teigiamai veikia širdies ritmą“, – teigia J. Aleknienė.

Stebėkite kraujospūdį ir cholesterolio kiekį

Didelis cholesterolio kiekis ir aukštas kraujospūdis sukelia stresą širdžiai bei kraujagyslėms.

„Tiek kraujospūdžio, tiek cholesterolio reguliavimui galima pasitelkti tokias kasdienes ir nieko nekainuojančias priemones kaip lengva mankšta, mažai druskos turinti mityba. Taip pat patariama sąžiningai ir atsakingai vartoti gydytojo paskirtus vaistus kraujospūdžio ir cholesterolio kontroliavimui. Čia ypač svarbus reguliarumas, todėl vos pajutus pagerėjimą nereikėtų lengva ranka numoti į vaistus“, – pasakoja J. Aleknienė.

Venkite sočiųjų riebalų ir transriebalų

„Mityba, kurioje yra daug sočiųjų riebalų ir transriebalų, gali sukelti apnašų kaupimąsi arterijose. Tai laikui bėgant sulėtina kraujo tekėjimą į širdį – toks arterijų blokavimas gali sukelti širdies priepuolį. Todėl ypač po širdies priepuolio į savo mitybą įtraukite daugiau vaisių ir daržovių, o vietoje raudonos mėsos rinkitės paukštieną arba žuvį. Sumažinkite pieno produktų, greito maisto, druskos ir cukraus vartojimą“, – pataria J. Aleknienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokią įtaką vaiko psichinei sveikatai turi ryšys su jo pedagogu?
Vis dažniau ir dažniau girdime, kad mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su motyvacijos stoka mokantis mokykloje bei siek...
Kada pabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad sparčiai besikeičiant k...
Kraujo donorams: prieš padėdami kitiems, pirmiausiai pasirūpinkite savimi
Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje kraują aukojo 57,5 tūkst. kraujo donorų, iš kurių nuolatiniai – 48...
Gydytojai pasakoja apie odos pakitimus nėštumo metu
Vienokius ar kitokius odos pakitimus nėštumo metu patiria dauguma moterų. Juos sukelia hormoniniai, imunologinia...
Reta neurologine liga serganti Gustė: „Miego priepuolių kontroliuoti negalėjau“
Siekiant atkreipti dėmesį į miego svarbą žmogaus sveikatai, kovo 17 dieną minima Pasaulinė miego diena. Šiais metais šio...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų