Gegužės 19 – 30 dienomis nuotoliniu būdu vyks 12-oji konferencija, šiemet pirmą kartą pristatoma atnaujintu pavadinimu – „Onkologinės ligos: nuo bendrų iššūkių iki specializuotos hematologinės priežiūros“. Šį pokytį lėmė išaugęs pranešimų, skirtų visiems onkologiniams pacientams, skaičius. Anksčiau konferencija buvo žinoma kaip „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti?“.
„Per pastaruosius metus mūsų konferencijos turinys išsiplėtė – vis daugiau pranešimų skiriame visiems onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, o ne tik sergantiems kraujo ligomis. Natūraliai kilo poreikis atnaujinti konferencijos pavadinimą, kad jis geriau atspindėtų dalyvių poreikius ir temas, kurias aptariame“, – sakė asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
Renginį organizuoja asociacija „Kraujas“ kartu su Lietuvos hematologų draugija bei VUL Santaros klinikomis. Renginys suburs pacientus, jų artimuosius, šeimos gydytojus, slaugytojus ir kitus medicinos darbuotojus, norinčius gilinti žinias apie onkologinių ir onkohematologinių ligų diagnostiką, gydymo naujoves, ilgalaikę stebėseną bei gyvenimo kokybės palaikymą. Šių metų konferencija išsiskiria tiek savo struktūra, tiek temų platumu.
Pirmoje renginio dalyje daug dėmesio skiriama visiems onkologiniams pacientams aktualioms temoms: mitybai, fiziniam aktyvumui, miego kokybei, odos ir burnos priežiūrai gydymo metu, vakcinacijos rekomendacijoms bei kraujo rodiklių stebėsenai. Taip pat bus kalbama apie chemoterapijos šalutinių reiškinių valdymą ir tai, kaip pacientas gali aktyviai prisidėti prie savo savijautos gerinimo gydymo laikotarpiu. Pasak Ievos Drėgvienės, kiekviena žinia ir kiekviena pasidalinta patirtis padeda ne tik geriau suprasti ligą, bet ir atrasti daugiau stiprybės įveikiant kasdienius iššūkius.
Antroji konferencijos dalis bus orientuota į onkohematologinių ligų gydymo naujoves ir klinikinės praktikos aspektus. Bus pristatomi pranešimai apie lėtinės limfocitinės leukemijos, ūminės ir lėtinės mieloleukemijos, Hodžkino ir kitų limfomų, dauginės mielomos bei mieloproliferacinių ligų gydymą, taip pat aptariami transplantanto prieš šeimininką ligos valdymo iššūkiai.
Paskutinę renginio savaitę vyks specialios interaktyvios sesijos „Klauskite hematologo“, skirtos onkohematologiniams pacientams ir jų artimiesiems. Tai unikali galimybė gyvai, nors ir nuotoliniu būdu, užduoti klausimus gydytojams hematologams, išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus apie gydymą, tyrimus ar emocinę savijautą.
„Tiesioginis ryšys su gydytoju, net jei ir virtualus, pacientams padeda geriau suprasti savo būklę, sumažinti nerimą ir jaustis stipresniems“, – pažymėjo asociacijos „Kraujas“ pirmininkė.
Dalyvavimas konferencijoje pacientams, jų artimiesiems bei hematologijos gydytojams ir hematologijos slaugytojams yra nemokamas. Kitiems medicinos specialistams taikomas simbolinis 10 eurų registracijos mokestis. Registracija yra privaloma ir bus uždaryta gegužės 16 d., 12:00 val. Visi užsiregistravę dalyviai nuorodas prisijungimui gaus el. paštu dieną prieš renginį. Pacientai ir jų artimieji galės žiūrėti pranešimų įrašus gegužės 19 – 30 dienomis, o medicinos specialistams įrašai bus prieinami nuo gegužės 20 iki 29 dienos. Daugiau informacijos ir registraciją į konferenciją rasite interneto puslapyje www.kraujas.lt.