Penktadienis, 2022.08.12
Reklama

Gintautas Brimas: „Nutukimas kaip ir alkoholizmas – neišgydomas, nors gyventi be pasekmių įmanoma“(3)

Ligita Sinušienė | Šaltinis: vlmedicina | 2013-03-14 02:36:05

Kuo storulis panašus į alkoholiką? Juos sieja anaiptol ne valios stoka atsispirti žalingam įpročiui – besaikiam valgymui ar alkoholio vartojimui. XXL dydžio drabužių dėvėtojai netgi, priešingai, gali metų metus jausti nuolatinį alkį, bet jų liga – nutukimas - neišgydoma kaip ir alkoholizmas, nors gyventi be antsvorio ir įmanoma, - teigia abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. habil. dr. Gintautas Brimas. 

 

Galima sumažinti svorį, bet ne išgydyti nutukimą, - tvirtina chirurgas Gintautas Brimas. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Kartą esate sakęs, kad Jūs pats vaikystėje buvote apkūnus vaikas. Gal tai ir paskatino pasirinkti profesiją ir darbo kryptį-nutukimo chirurgiją?

Ne, profesiją rinkausi tikrai ne dėl to. O tais laikais, kai aš buvau vaikas, buvo suvokiama, kad apkūnus, riebus vaikas su trimis riekelėmis ant šlaunų yra sveikas. Ačiū Dievui, tas požiūris jau pasikeitęs, bet mano tėvai manė, kad apkūnus, storas vaikas – sveikas vaikas. Aš visada sakau, kad vaikų permaitinimas pirmaisiais jų gyvenimo metais nulemia tai, kad paskui 80 proc. jų turi nutukimo problemų suaugę.

Tad kaip reikia apsisaugoti nuo vaikų permaitinimo?

Kaip ir suaugusiems, taip ir vaikams yra rekomenduojamas kūno masės indeksas, tad reikia žiūrėti, kokio vaikas yra svorio, priklausomai nuo jo ūgio. Svarbiausia, kad tėvai nekimštų vaikui maisto per prievartą. Aš manau, kad organizmas natūraliai nori gauti tiek maisto, kiek jam reikia, kol mes jo neišbalansuojame tam tikru būdu. Ir jei vaikas nenori valgyti ar valgo tai, ką jis nori, arba nenori užbaigti to, kas yra lėkštėje, nereikia versti būtinai suvalgyti, kiek pridėta. Aš labiau tikiu psichologija, kad ko žmogaus organizmas nori, tai ir parodo. Jeigu vaikas yra sveikas, jis turi maitintis taip, kaip jis nori. Žinoma, yra tam tikrų ligų, kurios reikalauja specialios mitybos, bet apskritai jis turi maitintis natūraliai. Ir būtent sotumo jausmo pojūtis turi būti ta riba, kada jis gali nustoti valgyti.

 

Gydytojo teigimu, riebalinės ląstelės dauginasi tik pirmaisiais gyvenimo metais, tad labai svarbu nepermaitinti kūdikių. Dianos Čaginskienės nuotr.

 

Būna, kad vaikas suvalgo penkis šaukštus ir sako, kad jau sotus. Ar tai irgi gali būti natūralus jo organizmo maisto poreikis?

Turbūt. Bet tokiu atveju reiktų arba kreiptis į specialistą, arba patiems tėvams pasidomėti, ar to vaiko ūgis ir svoris normalus. Mityba - tai balansas tarp kalorijų sunaudojimo ir išeikvojimo. Vieni vaikai gali suvalgyti labai daug, bet jie yra labai aktyvūs, daug juda fiziškai – sudegina labai daug kalorijų. O kiti vaikai daug ramesni, pavyzdžiui, skaito daug knygų ar sėdi prie kompiuterio, yra sėslesni, mažiau sudegina tų kalorijų, tad galbūt tą dieną jam ir tų penkių šaukštų užtektų.

Tačiau turime suprasti vieną dalyką – tėvai turi rūpintis ne kiek vaikas suvalgo, bet jo mitybos stiliumi. Pavyzdžiui, vaikai labai geria fantą, kokakolą, ir geria šiuos gėrimus iš troškulio. Organizmui reikia tam tikro skysčių kiekio, jis tartum gauna tam tikrą jų kiekį, bet kartu – ir labai didelį kalorijų kiekį. Arba vaikų taip mėgstami „Makdonaldai“ ir kiti greito maisto restoranai. Mes jiems įperšame, parodome, suviliojame kita mitybos kultūra. Nors realiai tai nėra kultūra, o mitybos prisitaikymas prie tam tikro, greito, gyvenimo būdo, kai neturime kada laukti ar patys gaminti to maisto. Ir mes jį norime gauti per kelias minutes ir lygiai taip pat vaikus paskatinti nesveikai mitybai.

Taigi beveik visi šiuolaikiniai storuliai vaikystėje buvo netinkamai maitinti?

Ne visi, bet tie, kurie vaikystėje turėjo aiškiai per didelę kūno masę, dabar turi rūpesčių dėl svorio. Tai nereiškia, kad turi kraštutinę nutukimo problemą. Tačiau svorio problema prasideda nuo antsvorio, kai suaugusiųjų žmonių kūno masės indeksas yra 25-30, o nutukimas prasideda nuo 30 ir daugiau. Pavyzdžiui, mano kūno masės indeksas šiuo metu yra 28.

Permaitintas pirmaisiais kūdikystės metais vaikas turi nutukimo problemą. Riebalinės ląstelės gyvenimo eigoje nebesidaugina, bet pirmaisiais gyvenimo metais jų kiekis didėja. Didesnė mityba skatina, kaip manoma, didesnį riebalinių ląstelių gamybos kiekį. O vėliau, net jei jų ir mažiau, galima susilaukti bet kokio svorio, nes riebalų ląstelė iš esmės gali sukaupti maisto atsargų (riebalų) beveik neribotą kiekį. Viena ląstelė. Tad jų kiekis ir nelemia svorio. Ypač tai gerai parodo žmonės, pasidarę plastines operacijas. Jie pašalina didžiulius riebalų kiekius nuo pilvo klostės, šlaunų, rankų, pagurklio, veido ir pan., bet iš esmės jų svoris po kiek laiko atsistato, nes tas medžiagas sukaupia kitos likusios riebalų ląstelės, kurių yra visame organizme. Ir netgi mūsų organuose, netgi mūsų kaulų čiulpuose, ir t. t. Todėl operacijos, šalinančios riebalų kiekį, nėra operacijos, gydančios nutukimą. Tai tiesiog kosmetinės operacijos, koreguojančios tam tikrus kontūrus, bet neturinčios nieko bendro su nutukimo gydymo ir nutukimo operacijomis.

 

Sotumas pajuntamas išsitempus skrandžio sienelėms. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Ne kartą esate tvirtinęs, kad nutukimą gydo būtent skrandžio mažinimo operacijos...

Operacijų istoriškai buvo daug, bet jų mechanizmai yra dvejopi: vienas mechanizmas – malasorbcija, tai reiškia sutrikusį virškinimą. Mes organizmui sudarome tokias sąlygas, kad jis apeitų natūralų virškinimo kelią. Pavyzdžiui, jis apeina natūralias virškinamojo trakto dalis, kai atliekama skrandžio ir plonosios žarnos apylankos operacija. Maistas visiškai nekeliauja per didžiąją skrandžio dalį, dvylikapirštę žarną, o plonosios žarnos likęs virškinimo kelias sutrumpėja metru-metru dvidešimt dėl pašalintos vadinamosios plonosios žarnos kilpos. Malasorbcija maistui suteikia trumpesnį kelią, nei reikia jam suvirškinti, todėl nespėtas suvirškinti jis ir negali būti pasisavinamas. Organizmas pasisavina tik suvirškintą maistą. Nepasisavintas maistas keliauja storąja žarna per tiesiąją žarną ir eina tiesiai į lauką.

Tad nejaugi po tokios operacijos žmogus gali valgyti, kiek nori, ir vis tiek viskas išeina lauk?

Ne visai. Malasorbcinės operacijos buvo pradėtos 1960-aisiais. Tada išimdavo beveik visą plonąją žarną, palikdami jos tik apie 50 cm. Tokia operacija yra visu šimtu procentų malasorbcinė, paremta malasorbcijos sindromu. Kas nutinka, kai įsikišame į gamtą ir norime ją pagerinti? Tas įsikišimas kartais gali ir pakenkti. Dabar tos operacijos jau nebeatliekamos, nes 50 procentų žmonių labai gerai nukrisdavo svoris, jie puikiai jausdavosi, o likę 50 proc. turėdavo kokių nors problemų, iš kurių svarbiausios - nepakankamas organizmo aprūpinimas baltymais, dėl ko vystydavosi kepenų funkcijos nepakankamumas, kepenų cirozė su visomis jos pasekmėmis, taip pat – ir mirtimi. Prieš 10 metų tokios operacijos dar buvo atliekamos Lenkijoje ir Rusijoje. Lenkijoje tikrai žinau, kad prieš dešimtmetį nutrauktos, o kas daroma Rusijoje, aš nežinau. Pasaulyje niekur daugiau jos nebeatliekamos.

Antras nutukimo operacijų tipas – redukcija. Tai sumažinimas, šiuo atveju – skrandžio tūrio. Vienas iš pirminių sotumo mechanizmų yra skrandžio užpildymas ir jo sienelių išsiplėtimas, kai skrandžio sienelėse esantys specialūs nerviniai baro receptoriai siunčia signalus apie skrandžio užpildymą. Kiek laiko jūs pietaujate? Juk nepietaujate 2-3 valandas. Per 20-30 minučių mes sukramtome ir praryjame maistą, bet jis keliauja per organizmą, kad būtų pasisavintas, 3-4 valandas.

Maistas skrandyje pabus valandą-dvi, keliaus tada į dvylikapirštę žarną, skrandyje jį veiks skrandžio sultys, dvylikapirštėje žarnoje - tulžis ir kasos sultys. Toliau pradinėse plonosios žarnos kilpose šitų sulčių mišinys suvirškins maisto produktus iki tam tikrų molekulinių grandinių, kurios antroje plonosios žarnos dalyje iš organizmo per plonosios žarnos sienelę pateks į kraują.

Vadinasi, tik tuomet, kai iš tam tikros medžiagos patenka į žmogaus kraują, realiai gauname maisto medžiagų, kurias kažkada suvalgėme. Taigi, kalorijas iš suvalgyto maisto gauname po trijų ar gal net po keturių valandų. Bet jūs gi nevalgote tris-keturias valandas, kol pajuntate sotumą?! Vadinasi, sotumo mechanizmas susijęs ne su kalorijų ir suvalgyto maisto skaičiavimu. Jūsų organizmas dažniausiai naudoja kalorijas savo veiklai iš savo atsargų.

 

"Sotumą pajusti leidžia ne kalorijos, o maisto kiekis, kuris užpildo skrandžio tūrį", - sako Gintautas Brimas.Algirdo Kubaičio nuotr.

 

O pavalgius ir pajutus sotumą nustojus valgyti organizmas matuoja ne kalorijų, bet maisto kiekį. Jeigu skrandis užpildomas pakankamai, jo sienelės išsitempia ir tie baro receptoriai siunčia pakankamą kiekį signalų į smegenis, aktyvuodami sotumo centrą. Tada pajuntame sotumą. Tai labai individualus jausmas, bet jei aš jums sakau, kad esu sotus, jūs puikiai mane suprantate, apie ką aš kalbu. Lygiai tą patį galima pasakyti apie alkį. Tačiau gali būti daug sotumo ir alkio klasių: aš sotus, labai sotus, alkanas, nelabai alkanas ir pan.Vadinasi, mūsų sotumas priklauso nuo skrandžio dydžio. Jeigu skrandis didelis, tam kad jį užpildytume iki sienelių išsitempimo, reikia daug daugiau maisto. Ir tai lemia, kad gausime daugiau kalorijų. Jeigu mūsų skrandis mažas, vadinasi, nedidelis maisto kiekis sukels sienelių išsiplėtimą, ir pasisotinsime su mažesniu maisto kiekiu ir mažiau kalorijų. Redukcija ir yra skrandžio tūrio sumažinimas. Turime kelias operacijas: viena iš jų – skrandžio apjuosimas reguliuojama juosta. Tai yra, skrandį padaliname į dvi dalis: vieną, viršutinę, labai nedidelę, ir likusią dalį. O kita operacija vadinama didžiosios kreivės skrandžio redukcija. Tiesiog nupjauname dalį skrandžio, iš likusios dalies suformuodami gana siaurą kojinės pavidalo skrandį. Vadinasi, mes abiem operacijomis keičiame tūrį, į kurį patenka maistas. Į sumažintą skrandį patekęs maisto kiekis sieneles išplės greičiau, vadinasi, ir sotumas ateis anksčiau.

Šiais laikais naudojamos dviejų tipų operacijos: mišrios ir redukcinės. Mišrios yra tos, kurios įjungia ir tam tikrą skrandžio mažinimo elementą, ir tam tikrą žarnos trumpinimo, išjungimo, atjungimo arba apylankos elementą. O tokios operacijos, kad valgytumėte tiek, kiek norite, ir svoris būtų normalus, nėra. Reikia redukuoti mitybą.

O be chirurgo skalpelio žmonių skrandžių dydis labai skiriasi?

Yra nustatyta, kad nutukusių žmonių skrandis beveik dvigubai didesnis nei turinčių normalų kūno masės indeksą. Vadinasi, jiems ir reikia suvalgyti daugiau maisto, kad jie jaustų nors kokį sotumą. Tyrimas buvo atliktas taip: į skrandį įkištas zondas su pritvirtintu balionu, kuris gali užpildyti visą skrandį, ir į tą balioną buvo leidžiamas skystis arba oras. Tol kol žmogus pasakė, kad skrandis pilnas. O paskui tiems žmonėms buvo leidžiamas oras ar skystis iki maksimalios toleruojamos ribos, kol žmogus pasakė, kad daugiau nebegali. Abu šitie matmenys – pirminis pilnumas ir maksimalus skrandžio užpildymo toleravimas nutukusių žmonių buvo dvigubai didesnis. Galbūt iš tiesų, kaip vieni žmonės gimsta su didele nosimi, didele pėda, gal gimsta ir su dideliu skrandžiu. Tačiau šito tiksliai nežinome, nes gimusių kūdikių skrandžių niekas nematavo.

Antra, gal mes tuos skrandžius tampome gyvenimo eigoje. Chirurgai žino, kad jeigu dalis skrandžio pašalinama dėl ligos ar pan., po kiek laiko skrandžio tūris padidėja. Taigi skrandžio sienelės gali išsiplėsti. O galbūt mes gimėme su skrandžiais, kurie linkę išsitampyti? Tačiau čia jau prasideda filosofija. Vis dėlto yra žmonių, kurie daug valgo ir yra liesi, ir žmonių, kurie visą gyvenimą stengiasi kuo mažiau valgyti ir yra nutukę. Paklauskite bet kokio nutukusio žmogaus, ir 90 iš šimto pasakys, kad jie valgo labai mažai.

Tačiau ar nutukęs žmogus sugeba objektyviai įvertinti savo suvalgomo maisto kiekį?

Galbūt. Tačiau ne paslaptis, kad jie metų metais laikosi visokių dietų, riboja savo mitybą, stengiasi nepersivalgyti ir pan., ir vis tiek per 10 metų dažniausiai priauga svorio. Natūralu, jei nutukęs žmogus sako, kad valgo mažai, nes jeigu jo skrandis yra didelis, jis gal ir valgo nemažai, bet yra nuolat alkanas. Jo skrandis reikalauja užpildymo. Jis kažkiek valgo, bet niekada gyvenime negali savęs visiškai patenkinti.

 

Kol sergantis nutukimu žmogus laikosi dietos ar aktyviai sportuoja, gali turėti normalų kūno sudėjimą, bet jo liga neišgydyta, - teigia chirurgas G. Brimas.

 

Tačiau tarp žmonių labai dažnai yra matomas skirtumas. Tas liesas žmogus valgo valgo valgo ir sustoja, o lėkštėje, pavyzdžiui, dar pusė kotleto. Ir jam jūs jo neįkišite. Jis sako: „Aš sotus, daugiau nenoriu“. Nutukę žmonės dažniausiai turi vieną savybę – jie suvalgo viską, kas jų lėkštėje, ir dar jei kam nors šeimoje lieka, dažniausiai suvalgo ir jų. Galbūt taip yra net ir dėl to, kad tėvai dar vaikystėje įkūnijo mintį, kad kas įdėta lėkštėje, tą būtina suvalgyti. Ir gal gyvenimo eigoje tai buvo tas papildomas kąsnis, kuris iš metų į metus tampė, didino tą skrandį, ir dabar tas skrandis yra didelis ir reikalauja didelio maisto kiekio. Nors kalorijų organizmui ir užtenka iš didžiulių riebalų atsargų. Todėl aš savo vaikams nekišau maisto per prievartą. Nenori – nereikia. Atsistojo, nubėgo, pabėgiojo, vėl užsinorėjo, atėjo, pavalgė. Iš tiesų, jei organizmas yra sveikas, jis pats fiziologiškai susireguliuoja. Organizmas žino ne tik kiek, bet ir ką valgyti. Tarkim, nėštumo metu moterys pradeda neįprastai maitintis. Pavyzdžiui, žinau moterį, kuri nėščia beprotiškai daug valgė ledų. Kodėl? Leduose yra daug baltymų. Tai suprantama, nes augančiam vaisiui reikia jų, juk esame sukonstruoti iš baltymų. Arba moteris pradeda valgyti smėlį, žvyrą, graužti plytas, nes jai trūksta kalcio naujo organizmo kaulų statybai. Žinau vieną moterį, kuri nakčiai, eidama miegoti, pasistatydavo kibirą kriaušių ar obuolių, kad nereiktų naktį dėl jų keltis. Organizmas aiškiai diktuoja, ko jam reikia. Jeigu jūs įsinorėjote sūraus, vadinasi, jums trūksta druskų. Jeigu žmogui labai norisi saldaus, vadinasi, jam trūksta gliukozės. Bet yra kita pusė: jeigu įprasime maitintis saldžiai ar riebiai, sūriai, tai taps mūsų įpročiu, ir tai jau bus įdiegta, o ne natūralu. Todėl ir sakau – stenkimės įsiklausyti, ko organizmas nori.

Kodėl taip svarbu gydyti nutukimą?

Nutukimas yra labai rimta liga, sukelianti labai daug kitų gretutinių ligų: cukrinį diabetą, arterinę hipertenziją, stuburo, sąnarių ligas ir t. t. Tas ligas visi žino, visi gydo, supranta, kad jų išsivystymui įtakos turi nutukimas, bet gydo jas, o nutukimo - ne. Turime žinoti, kad vaistų nuo nutukimo mes neturime. Antra, dietos ir fiziniai pratimai, elgsenos modifikacija turi poveikį. Tačiau jei šitos priemonės yra trumpalaikės, skirtos tik tam tikram etapui, poveikį duos, bet svoris vėl užaugs. Nei dieta, nei kiti šiuo metu esantys vaistai, netgi nei operacijos neišgydo ligos, kuri vadinasi nutukimas. Šitos visos priemonės tik mažina svorį.

Tad kas yra nutukimas?

Disproporcija, sąveika tarp alkio ir sotumo centrų. Kažkodėl organizmas susireguliuoja taip, kad priima daugiau kalorijų nei reikia jam funkcionuoti. Žinoma, nutukimo apibrėžime yra sąvoka, kad tai ir per didelės riebalinio audinio sankaupos, jau trikdančios mūsų sveikatą. Be abejo, atlikus kokią nors operaciją ar ilgai laikantis dietos, atliekant aktyvius fizinius pratimus, mes sumažiname riebalines atsargas. Tačiau tai nereiškia, kad nutukimas kaip liga dingo. Gal negražus palyginimas su alkoholizmu, bet vis tiek galimas. Alkoholizmas - praktiškai neišgydoma liga. Alkoholikas gali gyventi nevartodamas alkoholio, tai vadinama absoliučia abstinencija. Jis -

alkoholikas visą likusį gyvenimą, bet nevartodamas alkoholio gali normaliai gyventi. Ir mes žinome, kad jis kiekvieną sekundę, kiekvieną minutę, kiekvieną dieną ar kiekvieną mėnesį pavartojęs alkoholio gali vėl sugrįžti prie senojo gyvenimo būdo.,Nutukimo atveju situacija ta pati. Pavyzdžiui, žmogus gali sirgti nutukimu, bet turėti normalią kūno masę, jei laikosi dietos, atlieka fizinius pratimus. Tačiau vos tik šių priemonių nebenaudoja, svoris pradeda augti, nes nutukimas niekur nedingo. Todėl dietos, fiziniai pratimai, elgsenos modifikacija nėra veiksmingi šiais laikais. Juk visa tai žinoma nuo Hipokrato laikų. Jeigu tai būtų veiksminga, šiandien neturėtume nutukusių žmonių. Kiekvienas šeimos daktaras pasakys, kaip sumažinti svorį - mažiau valgyti ir daugiau judėti. Tai yra taip paprasta. Tad kodėl nepavyksta? Juk yra daug ligų, kurių galima išvengti, pašalinus kokį nors psichologinį stresą. Galbūt kraujospūdžio, širdies ligų vienos iš priežasčių yra alkoholis, stresas. Tad pašalinkime visa tai, ir neturėsime šitų ligų. Galbūt neturėsime aukšto kraujospūdžio, širdies problemų, cukrinio diabeto ir galbūt nutukimo. Bet ar galime pašalinti gyvenimą, kuris yra aplink mus? Turime suprasti, kad nutukimas nulemtas genetiškai – apie 40 proc., bet likę 60 proc. – mūsų buitis, mūsų aplinka, mūsų socialinės sąlygos. Paimkite žmogų, pasodinkite į koncentracijos stovyklą, ir jis numes ten svorio. Tačiau pradės gyventi normalų gyvenimą, grįš į normalią aplinką, ir jo svoris vėl sugrįš.

Daugiau G. Brimo minčių apie nutukimo gydymą ir apie tai, už kokius nutylėjimus galima būtų Lietuvoje paduoti į teismą endokrinologus, skaitykite kitame straipsnyje.

Ačiū už pokalbį.

Ligita Sinušienė

ligita@vlmedicina.lt 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (3)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vairuotojams liko vos keli mėnesiai apsirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėlėmis
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos kom...
Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu
Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrint...
Kokios temperatūros vanduo geriausiai atgaivina
Karštą vasaros dieną taip norisi ko nors vėsaus ir gaivinančio. Jei negalime pūkštelti į ežerą ar jūrą, svajojame bent j...
Metastazės galvos smegenyse gydomos taikant naują radiochirurgijos metodą
Nacionaliniame vėžio institute (NVI), šiuo metu vienintelėje gydymo įstaigoje Lietuvoje, įdiegta nauja – HyperArc&...
Vitaminai ne tik sveikatai, bet ir grožiui: kurie iš jų veiksmingiausi?
Lūžinėjantys nagai, slenkantys plaukai ir išsausėjusi oda – tai pirmieji ženklai, išduodantys, kad mūsų organizmui...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar saugote odą nuo saulės naudodami SPF filtrus?
Taip, veidui naudoju SPF50
Taip, dažniausiai panaudoju nuo SPF15 iki 50
Ne, stengiuosi kuo daugiau įdegti
Net nežinau, kas tas SPF
RENGINIŲ KALENDORIUS
Konferencija „Vienykimės, kad sergančiųjų retomis ligomis balsas būtų išgirstas“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin

Dalyvaukime programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š

Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija

2016 m. vasario  26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,

Pripažinti užsienio ekspertai pristatys autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo būdus

Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &

Mokslinė-praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“

Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo

Konferencija „Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologija"

Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron

Milijardinė sveikatos technologijų industrija laukia inovatyvių lietuvių

Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga

Konferencija „Nerimo ir su stresu susiję psichikos sutrikimai: nuo diagnostinių iššūkių iki įrodymais pagrįsto gydymo“

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b

Konferencija "Rinktiniai akušerijos ir ginekologijos klausimai"

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i

Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

„Žemės valandoje“ dalyvaus daugiau nei 40 savivaldybių

Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

Konferencija „Endokrininė hipertenzija“

Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun

Konferencija "Ultragarsinė diagnostika 2016"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje

Konferencija „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos 2016“

Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok

Medikų poezijos šventė „Tos birželio purpurinės rasos“

Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &

Konferencija „Lėtinės ligos ir būklės: kontracepcijos vartojimo rekomendacijos“.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr

Konferencija "Vėlyvojo laikotarpio po organų transplantacijos problemos"

Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac

Trečiasis plaučių ligų kongresas

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč

Jaunieji gydytojai kviečia diskutuoti apie sveikatos sistemos problemas

Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a

Konferencija „Psichikos sveikatos priežiūros paslaugų raida Lietuvoje“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at

Vilniuje - sveikatos ir širdies stiprinimo programa

Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome

Mokymai „Ultragarsu kontroliuojamos skydliaukės mazgų biopsijos"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia

Mokymai "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostika ir intervencinės procedūros ultragarso kontrolėje"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik

Prasideda paskaitų ciklas “Burnos sveikata ir negalia”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja

Vilniuje– nemokami ir anonimiški greitieji ŽIV tyrimai

Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV

Balandžio 30 d. Palangoje – sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c

Konferencija apie autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Prasideda paskaitų ciklas apie emocinę sveikatą

Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Antroji jungtinė kardiologų konferencija – Šiauliuose

Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol

Onkologiniams ligoniukams ir jų draugams - šventė „Menas gydo“

Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Konferencija “Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2016"

Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin

Sporto ir menų šventėje – atviras žvilgsnis į psichiatriją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks

Nemokama psichologinė pagalba sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems

VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Pasaulinei širdies dienai – visuomenės diskusija su prof. R. Benečiu

Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Infekcinių ligų aktualijos

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

To dar nebuvo: kartu siekime donoro kortelių pasirašymo rekordo!

Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik

Tarptautinis rudens bėgimas – už organų donorystės idėją

„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimas Kaune

Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa

41 dieną trukęs „Širdies žygis“ finišuoja

41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija kviečia į renginį

Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Žvakutės, skirtos 1410 organų donorų, suliepsnos 9 miestuose

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė

Apie sezoninę depresiją paskaitoje-diskusijoje „Melancholija ar ruduo?“

Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr

Šiauliuose – konferencija „Pulmonologijos naujienos“

Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos

Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod

Šiaulių krašto akušerių konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Gydytoja ginekologė – apie merginų fiziologiją ir higieną

Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap

„Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką akušerijoje ir ginekologijoje“

Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak

Po blaivių Naujųjų metų – šuolis į ledinę eketę

Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Jaunieji gydytojai kviečia į „TransForm 2.0“

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

„Naujieji iššūkiai intensyvioje terapijoje ir skubioje medicinoje“.

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kaune - 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“

2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi

Konferencija, skirta Tarptautinei retų ligų dienai

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis

„Apsinuodijimų ir infekcinių susirgimų sąlyčio taškai“

Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sergantiems širdies nepakankamumu – nemokamas edukacinis renginys

Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę

Konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo vertinga darbuotojų įvairovė?“

Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Vilniečiams – paskaita apie priklausomybę nuo interneto, žaidimų, darbo

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Klaipėdoje - projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo renginys

Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn

Sporto varžybos „Saugus poilsis“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Dermatologai kviečia pasitikrinti savo odą

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų.  Pristatoma sąm

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ pradeda vasaros sezoną

Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp

Bėgimas vėl kviečia burtis Vilties mieste

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg

Neuromenas: nauja meno ir mokslo šaka pirmą kartą pristatoma Lietuvoje

Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje

Dešimtą kartą dailės studentai pristatys kolekciją onkologinėms pacientėms

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k

Viso pasaulio profesionalai susitelkia į vaikų ir paauglių ginekologijos problemas

2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.

Ypatinga paroda kvies klaipėdiečius atrasti neišnešiotų kūdikių genialumą

Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro

Norite būti laimingesni? Jus kviečia festivalis „Mandala“

Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la

Kviečia į susitikimą su prekės ženklo „Julia Janus“ įkūrėja

Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk

Žydrūnas Savickas susitiks su sergančiasiais išsėtine skleroze

Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak

Paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos forumas "TransForm"

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“ klausia, kiek lauktum dėl kito gyvybės

„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l

Kviečia į nemokamą seminarą „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?“

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka

Sieks didžiausio iš žmonių sudaryto širdies ženklo rekordo

Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž

Jubiliejinė konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas“

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t

Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švęskime kartu

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Padėkos renginys donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag

Dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul

100 dienų apie TAI: atvira diskusija apie lytiškumą Vilniaus jaunimui

Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron

Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s

Neišnešiotukų dienai mezgimo iniciatyva ir minėjimas

Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

Klaipėdoje – nemokamas renginys „Tu – mano gyvenimo herojus“

Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

„Ūsai bėga“ – už Lietuvos vyrus, kurie gyvena trumpiausiai Europoje

Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Atsinaujinusiame projekte „Judėk sveikai“ – dvigubai daugiau nemokamų treniruočių kauniečiams

Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau

Šv. Pranciškaus onkologijos centre – poezijos terapijos užsiėmimai

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd

Kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Laukia prizas

Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Kardiologų IV jungtinė konferencija – Bistrampolio dvare

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m

Inovatyvios širdies formulė

Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje - svarbūs mokymai specialistams

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie

Algirdo Kumžos knygos „Rasa. Po angelo sparnu” pristatymas

2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li

Uostamiestyje – nemokama patikra dėl melanomos

Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein

Išsėtinės sklerozės draugijos renginys

Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai

Pasaulinę aortos dieną – nemokama patikra

Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or

1675 organų donorams pagerbti 18-oje miestų liepsnos „Gyvasties“ žvakelės

Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi

Vilniuje – kaulų čiulpų donorų registracijos "Pop Up"

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks

Padėka donorams – donorus sergėjantis angelas

      Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se

Nemokamai ir be siuntimo pasitikrinkime aortos diametrą

VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Šv. Magdalenos naktis – dėmesys ligai, kuri gresia kas vienuoliktai moteriai

Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka

Konferencija apie kraujo ligas skatins pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese

Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia

Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų