Ne vienerius metus konfliktuojančių Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) bei Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) ginčą bando spręsti miesto politikai. Jie siūlo gydymo įstaigoje atlikti auditą.
Antradienį vykusio miesto Tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdžio metu išklausytos abi pusės.
TLK direktorius Alfridas Bumblys teigė, kad nesibaigia "nuskriaustų" pacientų skundai dėl papildomų priemokų už gydymą ligoninėje, o KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis į tai atsakė, jog įstatymai aiškiai apibrėžia, kada primokėti reikia, o kada - ne.
"Ligonių kasoje neinformuojama, kad skųstis galima ir mums. Per šiuos metus gavome vos 9 skundus: buvo gydytojų klaidų, bet tai natūralu ir išsprendžiama. Su nepatenkintas pacientais išsiaiškinome. Per metus mūsų ligoninėje gydosi apie 46 tūkst. žmonių, tad nepatenkintų - tikrai labai maža dalis", - kalbėjo komiteto nariams V. Janušonis.
Teisės aktai numato, kad apmokamas tik pagrindinės ligos gydymas, o už kitas paslaugas tenka susimokėti. Pacientas savo noru gali įsigyti ir papildomus paketus operacijoms.
Kai kurie pacientai kreipiasi į savivaldybės Socialinės paramos skyrių ir prašo kompensuoti papildomas išlaidas gydymui.
Politikų teigimu, tai - ne vienos ligoninės, o visų sveikatos priežiūros įstaigų ir TLK konfliktas - esą pažeidimų pasitaiko ne tik KUL. A. Bumblys pripažino, jog panašių skundų sulaukiama ir iš kitose miesto ligoninėse besigydančių žmonių. To neneigė ir kai kurių ligoninių vadovai lapkričio pradžioje vykusiame savivaldybės Asmens sveikatos priežiūros komisijos posėdyje.
"Mūsų kompetencija - tvirtinti ligoninės biudžetą, skirti jos vadovą, išklausyti metinę veiklos ataskaitą. Todėl šiuo atveju jokių veiksmų imtis negalime. Teks kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, užsakyti auditą, kurio išvados leistų mums priimti sprendimus", - sakė komiteto pirmininkė Irina Rozova.
KUL ir TLK nesutarimai, persikėlę į teismus, tęsiasi nuo 2007 metų, kai ligonių kasos atsisakė kai kurių ligoninėje teikiamų paslaugų apmokėjimo.