Klausimas. Buvo paimtos išskyros iš ryklės mikroskopijai atlikti. Skundžiausi dažnu balso prikimimu, pakutenimu. Pūlingom anginom nesergu. Rasta labai daug A grupės Streptococcus Hemolyticus. Ar reikalingas gydymas antibiotikais , jei nebūna pūlingos anginos, nes, kaip suprantu, ši bakterija būtent sukelia pūlingas anginas. Ir dar klausimas: kokiu būdu ją galima pasigauti, jei šeimos nariai irgi neserga? Ar dar man reikalinga atlikti kokius tyrimus dėl šios bakterijos, ar po kiek laiko vėl tikslinga pakartoti pasėlį iš ryklės? Galbūt atlikti dar ASO? Ačiū už paaiškinimus. Ilona, 51 m.
Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius
Taip, ūmų tonzilitą (pūlingą anginą) dažniausiai sukelia A grupės β-hemolitinis streptokokas. Tuomet pasireiškia daug simptomų - aukšta temperatūra, gerklės skausmas, padidėję ir skausmingi limfmazgiai, kraujo formulės pokyčiai. Gydymui sėkmingai naudojami antibiotikai. Atvejai, kai pasėlyje išauginamos bakterijos, bet nėra minėtų simptomų, gera bendra būklė, vadinami bakterijų nešiojimu, o patys žmonės - nešiotojais. Paprastai tokiais atvejais gydymas antibiotikais nėra rekomenduojamas. Pats ASO, rodantis kontaktą su sukėlėju, titras taip pat nesietinas vien tik su tonzilitu, gali būti ir odontogeninės kilmės - nuo (buvusių) nesveikų dantų.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.