„Medscape Medical News“ praneša, kad sodos vanduo (stipriai gazuotas mineralinis vanduo) gali būti ne toks naudingas, kaip buvo tikėta iki šiol.
Šiais metais Kanados mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad stipriai gazuotas mineralinis vanduo gali padidinti insultų, miokardo infarkto ar kitų kraujagyslių ligų riziką. Ankstesnių tyrinėjimų metu buvo nustatytas ryšys tarp gazuoto vandens suvartojamo kiekio ir metabolinio sindromo ar diabeto, tačiau su kraujagyslių ligomis tai siejama pirmą kartą.
Tyrimo metu buvo apklausta 2500 žmonių. Siekta išsiaiškinti, ar jie vartoja gazuoto vandens gėrimus, kokius dažniausiai, kiek suvartoja ir kaip dažnai vartoja. Iš žmonių, kurie vartojo gazuoto vandens kasdien, 61 proc. dėl pablogėjusios kraujagyslių būklės turėjo didesnę įvairių sveikatos sutrikimų riziką nei tie, kurie visiškai nevartojo gazuoto vandens gėrimų. 559 žmonės per 9,3 metų patyrė išeminį arba hemoraginį insultą.
Taigi vartojantieji gazuoto vandens gėrimus kasdien ar bent kartą per mėnesį ir dažniau turi statistiškai didesnę riziką patirti sveikatos sutrikimus, susijusius su kraujagyslių sistema (pvz., insultą, miokardo infarktą).
Pasak tyrimo autorių, šie gauti duomenys dar neįrodo priežastinio ryšio tarp gazuotų gėrimų vartojimo ir insulto. Tačiau yra pagrindas tolesniems tyrimams ir perspėjimas dėl galimo gazuotų gėrimų poveikio.
Gydytoja dietologė Žana Antonova „Vakarų Lietuvos medicinai“ teigė, jog gazuotas vanduo gali buti naudingas organizmui dėl jame esančio anglies dvideginio.
„Esant jo koncentracijai vandenyje daugiau nei 1g/l, jis stimuliuoja virškinamojo trakto sekreciją ir motoriką. Todėl esant lengvam virškinimo sutrikimui gazuotas vanduo gali būti vartojamas kaip pagalbinė priemonė. Jis gali padėti numalšinti pykinimą ir vėmimą, pavyzdžiui, esant nėščiųjų toksikozei“, - sakė ji.
vlmedicina.lt