Šeštadienis, 2024.07.27
Reklama

Gauta daugiau duomenų, kad folio rūgštis saugo nuo apsigimimų

2011-03-15 09:38:23

Naujas JAV atliktas tyrimas nustatė, kad moterims ėmus vartoti daugiau folio rūgšties, žymiai sumažėjo įgimtų stuburo patologijų ir panašių vaisiaus apsigimimų, o tai patvirtina, kad vitaminas B nėštumo laikotarpiu teikia naudos.

Nuo 1998 metų JAV reikalaujama folio rūgštimi (vitaminu B9) praturtinti miltus, duoną, košes, makaronus ir kitus grūdinių kultūrų produktus.

Taip nuspręsta, remiantis tyrimais, kurie parodė, jog nėštumo laikotarpiu vartojant folio rūgštį, sumažėja su nervų sistema susijusių apsigimimų, kurie paprastai esti itin sunkūs arba net mirštami galvos ir stuburo smegenų apsigimimai.

Naujasis tyrimas apėmė nervų sistemos apsigimimus Pietų Karolinos valstijoje laikotarpiu nuo 1992 iki 2009 metų. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Journal of Pediatrics", praneša „Reuters Health".

Pietų Karolinoje nuo seno gimdavo daugiau kūdikių su nervų sistemos apsigimimais nei JAV vidurkis. Tyrimo laikotarpiu vien tik tokio pobūdžio apsigimimų (kai nėra jokių kitų apsigimimų) sumažėjo nuo 1,4 atvejo tūkstančiui gimimų ir vaisiaus mirčių iki maždaug 0,6 atvejo.

Be to, vidutinis įgimtos stuburo patologijos spina bifida ir anencefalijos (besmegenystės) - dažniausiai pasitaikančių nervų sistemos apsigimimų - rodiklis buvo 0,69 atvejai 100 tūkstančiui, o tai atitinka visos šalies vidurkį.

Pietų Karolinos Grinvudo genetikos centro mokslininkai daro išvadą, kad padėtį pakeitė didesnis folio rūgšties vartojimas. Tyrimo laikotarpiu apklausdami 15-45 metų moteris, jie nustatė, kad folio rūgšties vartojimas padidėjo 8-35 procentais.

Galinčioms pastoti moterims JAV mokslininkai rekomenduoja su maisto papildais ar praturtintu maistu kasdien suvartoti po 400 mikrogramų folio rūgšties - prie to, kiek folio rūgšties gaunama su tokiu B9 turtingu maistu kaip špinatai, salotos, šparagai, pupelės, žirniai, kiaušiniai, pienas bei apelsinų sultys.

savigydosasociacija.com

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti su pasibaigusio galiojimo vaistais
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?", – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda &...
Populiarėjančios žirgų terapijos studentų praktikos bazei suteikta licencija
Žmonės vis dažniau stengiasi išvengti tradicinės medikamentinės medicinos ir ieško alternatyvių, natūralesnių gydymo ar...
Vaistų nuo skausmo poveikis kepenims: kokiais atvejais ši baimė nepagrįsta
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau jiems neri...
Klastinga juostinė pūslelinė gali ištikti visus, kurie sirgo vėjaraupiais
Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų –...
Skenduolių statistiką blogina pervertinantieji savo jėgas
Statistika vis dar negailestinga – skendimų atvejų nemažėja. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų