Gimdymo nuskausminimui pradėjus plačiai taikyti epidūrinę ar spinalinę, dar vadinamą regioninę nejautrą, nerimsta diskusijos ne tik apie jos naudą, bet ir žalą. Moterys baiminasi galvos, nugaros skausmų, sutrikusio kojų jautrumo.
Epidūrinės analgezijos metu vaistai, leidžiami pro kateterį, įdėtą prie kietojo smegenų dangalo, pasiskirsto, praeina pro dangalą ir paveikia tam tikro tipo nervus. Spinalinės analgezijos metu vaistai leidžiami tiesiai į centrinės nervų sistemos skystį – likvorą. Suvartojamų medikamentų kiekis mažesnis, analgezija greitesnė, bet jos trukmė yra trumpesnė. Todėl moterims, kurios, tikimasi, gimdys ilgiau, taikoma epidūrinė analgezija, nes pro įvestą kateterį leidžiant vaistus analgeziją galima pailginti tiek, kiek reikės.
Amerikiečiai atliko retrospektyvinę 80 tūkst. moterų duomenų analizę ir pristatė juos Amerikos anesteziologų draugijos posėdyje Naujajame Orleane.
Rezultatai parodė, kad rizika taikant regioninį nuskausminimą yra labai maža, o įvairios komplikacijos nesiekia 3 proc.
Dažniausia komplikacija laikomas pernelyg gilus ar nepakankamas nuskausminimas, taip pat pernelyg anksti pasibaigęs nuskausminimas dėl individualaus vartojamų medikamentų poreikio ar neprognozuojamos gimdymo eigos.
Galvos skausmai sudaro tik 0,2 proc. visų komplikacijų, todėl moterų baimės yra nepagrįstos.
Tyrimas svarbus įvertinant realų komplikacijų skaičių, pacienčių saugumą ir tolesnę komplikacijų prevenciją.
Plačiau:
American Society of Anesthesiologists, news release, Oct. 14, 2014