Šeštadienis, 2024.03.02
Reklama

Respublikinės Šiaulių ligoninės 180 metų jubiliejus – lyg vienos šeimos šventė

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė | Šaltinis: vlmedicina | 2023-12-09 19:20:42

Nuoširdžiais padėkos bei pagarbos žodžiais ir laiškų fragmentais, lydinčiais medikus kasdienybėje, prasidėjusi Respublikinės Šiaulių ligoninės 180 metų jubiliejaus šventė į Šiaulių areną sukvietė būrį ligoninėje dirbančių ir anksčiau dirbusių medikų su šeimos nariais, artimaisiais. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, sveikindamas susirinkusius, neleido dvejoti tuo, kad dirbdami ligoninėje yra ne tik ligoninės dalis, bet ir didelės šeimos nariai. Tuo renginio metu džiaugėsi ir svečiai, nepamiršdami medikams padėkoti už suteiktą pagalbą ligoje ar į pasaulį ateinant naujam šeimos nariui.

Į ligoninės 180 metų jubiliejaus šventę susirinko ligoninėje dirbantys, anksčiau dirbę darbuotojai, jų šeimų nariai, svečiai / Sauliaus Jankausko nuotr.

180 metų – istorinis laikmetis

Medicinos darbuotojai – svarbiausi žmogaus palydovai nuo gimimo iki išėjimo. Tuos, kurie dirbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, bet jau išėjo Anapilin, pakvietė tylos minute pagerbti renginio vedėjas Ignas Krupavičius. Televizijos žurnalistas, laidų vedėjas visą vakarą negailėjo nuoširdaus bendravimo ir gražių žodžių, kviesdamas į sceną šventės dalyvius, kūrusius puikią šventinę nuotaiką.

Pirmasis susirinkusius sveikino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, „180 metų – labai didelis laiko tarpas, keturios ar penkios kartos per jį pasikeitė: vieni išėjo, atėjo kiti. Norėjome pakviesti tuos žmones, kurie kūrė šią ligoninę ir sukūrė mus, norėjom pakviesti šeimas, jų vaikų vaikus. Vaikai, kurių ir šventėje buvo nemažai, dar kurs ligoninę. Mes, dabar esantys, kiekvienas esame ligoninės dalis ir kiekvienas esame svarbus“, - teigė vienos seniausių šalyje gydymo įstaigos vadovas ir ragino gerbti ir mylėti savo kolegas, gerbti ir mylėti savo antrąsias puses, šeimos narius, kuries yra visada šalia mūsų. „Mes esame vienos šeimos dalis, norėčiau, kad ir antrosios pusės būtų mūsų šeimos dalis“, – teigė M. Pauliukas, perduodamas sveikinimo žodį savo žmonai Mildai, kuri susirinkusius į šventę pasveikino su šiandien švenčiamu gražiu ligoninės jubiliejumi – dideliu istoriniu laikmečiu, kurio istoriją rašė rašo kiekvienas, dirbęs ir dirbantis ligoninėje.

Susirinkusius pasveikino ir Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas, prisimindamas Šiaulių istorijos tarpsnį prieš 180 metų, kai gydytojo pagalbos sulaukti buvo sunku. „Šiauliuose atsiranda vieta, kur žmogus gali tikėtis medikų pagalbos. Tada buvo penki gydytojai, pasiryžę aukotis dėl pacientų, dabar tokių daug, pasiryžusių „sirgti“ už savo pacientą“, – teigė meras ir linkėjo ligoninės vadovui ir visiems medikams tęsti tą „sirgimo misiją“. O tai, kad šiandien ligoninė švenčia 180 metų jubiliejų, pasak mero - didelis įvykis visai Šiaulių miesto istorijai ir visiems, gyvenantiems mūsų miete. Vicemeras Justinas Švėgžda papildė mero sveikinimą ir pasidalino asmeniniais išgyvenimais, kai jo beveik visa šeima dirba Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Apaštalinis palaiminimas ir linkėjimai

Į esamus vadovus, dabar ir anksčiau ligoninėje dirbusius darbuotojus kreipėsi Šiaulių Vyskupas, Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, teigdamas, kad medikų darbas - nepaprastai svarbus. „Jūs pasitinkate naują gyvybę, jūs lydite žmogų visą gyvenimą, kol jis iškeliauja į Amžino gyvenimo tikrovę. Mes trokštame, kad jūs būtumėte tvirti, nepalaužiami, ištikimi ir drąsiai eitumėte savo pašaukimo keliu. Jūsų pasiaukojimas nuostabus – jis prikelia žmogų naujam gyvenimui. Tegul jūsų gyvenimas būna džiugus, šviesus ir laimingas“, – teigė E. Bartulis ir drauge su ligoninės kapelionu kunigu Tomu Kedušiu ir Šiaulių vyskupijos kancleriu kunigu Rimantu Žaromskiu įteikė Jo Šventenybės Popiežiaus Pranciškaus iš visos širdies suteiktą Apaštalinį Palaiminimą Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenei, 2023-siais Viešpaties metais gruodžio 8-ąją dieną švenčiančiai 180-ties metų jubiliejinę sukaktį.

Sveikinimų ir linkėjimų negailėjo ir kiti šventės svečiais. Seimo narys Domas Griškevičius, sveikindamas medikus ligoninės jubiliejaus proga, dėkojo ir už sūnus, kurie pasaulį išvydo šioje ligoninėje bei linkėjo šviesios ateities visam ligoninės kolektyvui ir įteikė padėką bendruomenei už ilgametį nuoširdų darbą, rūpinimąsi Šiaulių regiono gyventojų sveikata ir bendruomenės tradicijų puoselėjimu. Padėką pasirašė Algirdas Butkevičius, Rima Baškienė, Stasys Tumėnas, Aurelijus Veryga, Liudas Jonaitis, Jonas Pinskus, kurie yra Šiaulių krašto Bičiulių grupės nariai Seime.

Šiaulių rajono bendruomenės vardu sveikinimus medikams, dalyvaujantiems šventėje, ir didžiulę padėką tiems medikams, kurie negalėjo būti šioje šventėje, išsakė Šiaulių rajono savivaldybė meras Česlovas Greičius.

Sveikinimai ir padėkos

Nuoširdžiausius linkėjimus išsakė, mielas ir prasmingas dovanas ligoninės bendruomenei dovanojo, dėkojo už buvusių ir esamų kartų bendrystę Šiaulių Teritorinės ligonių kasos direktorės pareigas laikinai einanti Dalia Miniauskienė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė, Šiaulių Valstybinės Kolegijos direktorė Lina Tamutienė ir kolegos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Ginta Gerikaitė. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas atvėžė linkėjimų „Iš Aukštaitijos sostinės nuo baltųjų chalatų brolių ir seserų“ ir dėkojo už paramą ir bendrystę, už ištiestas rankas sunkiais momentais ir dovanojo Panevėžio krašto Likėnų mineralinio vandens ir gydomojo patentuoto purvo, kurio turi vienintelė Panevėžio ligoninė.

Ilgamečiai ligoninės darbuotojai įvertinti LR Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės padėkomis už pasiaukojantį darbą, prisidedant prie Respublikinės Šiaulių ligoninės veiklos, už atsakingai vykdomas pareigas, rūpestį ir atsidavimą ligoninės bendruomenei, puoselėjant empatijos ir nuoširdaus noro padėti vertybes.

Padėkos įteiktos Vaikų ligų klinikos Konsultacijų skyriaus gydytojai vaikų endokrinologei Vidai-Milei Liugaitei, Statistikos, analizės ir ekonomikos skyriaus vedėjo pavaduotojai Nijolei Rūkštelienei, Laboratorinės diagnostikos skyriaus biomedicinos technologei Stefanijai Dervinienei, Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus operacinės slaugytojai Laimai Stakutienei, Patologinės anatomijos skyriaus biomedicinos technologei Linai Bartaškienei, Infekcijų kontrolės skyriaus slaugytojo padėjėjai Alai Šatkauskienei, Radiacinės ir darbuotojų sveikatos saugos skyriaus vyriausiajai specialistei, laikinai einančiai Radiacinės ir darbuotojų sveikatos saugos skyriaus vedėjos pareigas Danguolei Gustaitienei bei Logistikos skyriaus vairuotojui Jonui Dargužui.

Nestigo šventinį vakarą sveikintojų. Renginio vedėjas Ignas kvietė į sceną ir pramogų pasaulio atstovus, kurių pasirodymas šildė širdį ir džiugino akis. Susirinkusiems šoko modernaus šokio atstovė Gintarė Vaitiekūnaitė, dainavo ligoninės kolektyvo pamiltas darbuotojų choras „Musica Vitae“, akomponuojamas Giedrės Krasauskaitės ir vadovaujamas Rimanto Narkaus. Susirinkusius į šventę džiugino dainuojamosios poezijos atlikėjos Ievos Narkutės dainos bei dainininko Lino Adomaičio ir grupės koncertas.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (3). Jūs dar nebalsavote
(3)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kruopas kabinkite šaukštais: dietologė papasakojo apie jo naudas
Kai pabosta gaminti vis tuos pačius patiekalus dienos pusryčiams, pietums ir vakarienei, metas prisiminti pigų, bet svei...
Kaip su vaikais kalbėti apie lytiškumą ir lytiniu keliu plintančias ligas
Tėvai paprastai moko vaikus rūpintis savo sveikata, tačiau apie lytinę sveikatą su atžalomis kalbasi ne visi. Dažnai šio...
Erkinio encefalito grėsmė atsiranda vos atšilus orams
Apie vieną iš sunkiausių virusinių infekcinių ligų – erkinį encefalitą – visuomenėje kalbama dažnai ir daug,...
Paveldima retinopatija: genetinei ligai ieškoma vis pažangesnių diagnostikos ir gydymo būdų
Paveldima retinopatija – kelių šimtų ligų grupė, priskiriama retoms ligoms. Šiuo metu žinoma apie 250 su paveldimo...
Klaipėdos universiteto ligoninė plečia krūties vėžio diagnostikos galimybes
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda vykdyti krūties vėžio prevencinę programą. Pasak medikų, tai reikšmingas ž...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų