Šeštadienis, 2025.05.03
Reklama

Daug alkoholio vartojantiems pacientams turi būti atliekamas kepenų skenavimas

2016-12-20 11:34:52

Anglijos naujame patarimų projekte šeimos gydytojai (angl. general practitioner, toliau – GP) pataria moterims, kurios reguliariai per savaitę išgeria daugiau nei tris su puse butelius vyno, ir vyrams, kurie reguliariai per savaitę išgeria 5 ar daugiau butelius vyno, atlikti kepenų skenavimą.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Nacionalinis sveikatos ir priežiūros kompetencijos institutas (angl. National Institute for Health and Care Excellence, toliau - NICE) teigia, jog Jungtinės Karalystės šeimos gydytojai daug alkoholio vartojančius žmones turėtų siųsti pasidaryti kepenų skenavimą.

Kepenų cirozė (lėtinė kepenų liga, kai pažeistų kepenų ląstelių vietą užpildo jungiamasis audinys, todėl nyksta normali kepenų struktūra, sutrinka kraujotaka per kepenis ir vystosi jų nepakankamumas) gali būti nepastebima iki tol, kol ši sustabdo kepenų darbą.

Dažniausiai prireikia metų kol ši lėtinė kepenų liga sukelia organų nepakankamumo stadiją.

Nacionalinis sveikatos ir priežiūros kompetencijos institutas pataria visiems, kurie viršija rekomenduojamą suvartojamo alkoholio kiekį, pasidaryti kepenų skenavimą. Ankstyvas gydymas gali apsaugoti nuo didelės žalos kepenims.

Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros (angl. Public Health England, toliau – PHE) duomenimis, beveik 2 milijonai žmonių šalyje suvartoja didesnį nei rekomenduojamą alkoholio kiekį, kuris prilygsta daugiau nei 50 vienetų per dieną vyrams ir 35 vienetus – moterims.

NHS rekomenduoja žmonėms suvartoti ne daugiau nei 14 alkoholio vienetų per savaitę.

Vienam alkoholio vienetui yra priskiriama pusė normalaus stiprumo alaus pintos, vienas stikliukas stipriojo gėrimo ar 125 ml tūrio vyno taurė.

NICE pavaduojantis vykdantysis direktorius, profesorius Gillian Leng pareiškė: „Daugumai žmonių, sergančių kepenų liga, simptomai nepasirodo iki tol, kol tampa per vėlu.“

„Jeigu liga pastebima ankstyvoje stadijoje, kepenims atsigauti gali pakakti paprastų gyvenimo būdo pokyčių ar gydymo. Ankstyva diagnozė yra gyvybiškai svarbi norint išvengti ir sumažinti žalą, sukeltą dėl didelio alkoholio vartojimo.“

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų