Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Dar vienas žingsnis pirmyn kuriant efektyvesnius vaistus nuo vėžio

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-21 00:02:05

Naujas tyrimas, vykdytas Didžiojoje Britanijoje bei Australijoje ir publikuotas „Chemistry: A European Journal“, parodė, kad jei chemoterapiniai preparatai, skirti vėžiui gydyti, būtų aktyvuojami šviesa, jie paveiktų tik pakitusias ląsteles ir turėtų mažiau šalutinių reiškinių, – rašo upi.com.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Mokslininkai Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje tyrė platinos preparatų gebėjimą naikinti vėžines ląsteles po aktyvacijos šviesa.

„Daugumos chemoterapijai vartojamų preparatų trūkumai kol kas, deja, yra nenuginčijami. Todėl vis stengiamasi sukurti naujus vaistus ir geriau suprasti jų veikimo mechanizmus bei pasiekti, kad jie būtų ne tik efektyvesni, bet ir selektyvesni, kad pacientų kančios būtų kuo mažesnės“, – pranešime spaudai komentavo vienas iš tyrėjų.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro (The Centers for Disease Control and Prevention) duomenimis, vien JAV kasmet 650tūkst. onkologinių pacientų „lašinasi“ vaistus dienos chemoterapijos centruose ir patiria gydymo keliamus sunkumus.

Platinos pagrindu pagaminti vaistai, pavyzdžiui, cisplatina, buvo sukurti daugiau nei prieš pusę šimtmečio. Ir jau seniai pastebėta, kad jie sukelia nemažai šalutinių reiškinių dėl to, kad paveikia ne tik vėžines, bet ir sveikas greitai besidalijančias ląsteles (odos, plaukų, žarnyno, kaulų čiulpų). Tik, deja, šios akivaizdžios problemos niekaip nepavyksta išspręsti.

„Beveik pusėje dabar naudojamų chemoterapinių gydymo schemų randamas ir platinos komponentas. Tad jeigu tik pavyktų patobulinti šią sudedamąją dalį taip, kad ji būtų veiksminga kovojant su vėžinėmis ląstelėmis ir saugi sveikosioms, tai būtų didžiulis laimėjimas. Mes tikimės, kad dabar mūsų nagrinėjama šviesos spindulių ir chemoterapijos kombinacija gali padėti įveikti gydymo netobulumus ir padėti išsaugoti gyvybes“, – sakė mokslininkai.

Atliekant bandymus stebėta, kaip medikamentu veikiant suvėžėjusias audinio sritis ir skleidžiant tiesioginius infraraudonuosius spindulius vaistinis preparatas skyla į atskiras aktyvias ir neaktyvias molekules.

Tai yra jaudinantis žingsnis pirmyn, parodantis, kaip, pasitelkus šiuolaikines technologijas, veikia atskiri fotoaktyvūs chemoterapiniai agentai. Tai mus priartina prie tikslo, kad priešvėžiniai preparatai būtų selektyvesni ir veiksmingesni.

Tyrėjai tikisi, kad netrukus prasidės ir klinikiniai naujųjų vaistų bandymai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų