Penktadienis, 2025.07.04
Reklama

Vieno danties praradimas – delsti negalima

Šaltinis: vlmedicina | 2025-07-04 12:26:33

Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra matomoje vietoje. Tačiau toks požiūris yra klaidinantis ir gali sukelti ilgalaikių bei sudėtingų problemų. Vieno danties praradimas yra ne tik estetinė, bet ir rimta funkcinė problema, sukelianti grandininę reakciją visoje burnos ertmėje. Šiuolaikinė odontologija siūlo patikimus sprendimus, tačiau svarbiausia – veikti nedelsiant. Apie tai, kodėl svarbu reaguoti greitai ir koks sprendimas yra pats geriausias, pasakoja specializuotos odontologijos klinikos „PAPADENT“ vadovas, gydytojas Tomas Stumbrys.

Specializuota odontologijos klinika / Pranešimo autorių nuotr.

Kodėl tuščia vieta šypsenoje – tik ledkalnio viršūnė?

Praradus dantį, prasideda nematomi, tačiau žalingi procesai. Svarbiausias iš jų – žandikaulio kaulo nykimas. Danties šaknis nuolat stimuliuoja kaulą, palaikydama jo tankį ir tūrį. Kai šios stimuliacijos nelieka, kaulas toje vietoje ima tirpti. Gydytojas Tomas Stumbrys pabrėžia, kad dantų implantas yra vienintelis būdas sustabdyti šį procesą: „Pacientas gali tikėtis, kad valgys visą jam patinkantį maistą, nebijos, kad protezas iškris, žinos, kad tose vietose, kur įsriegti implantai, kaulas bus stimuliuojamas ir žandikaulis nenyks dėl dantų nebuvimo“, – teigia T. Stumbrys. Be kaulo nykimo, gretimi dantys praranda atramą ir pradeda svirti į tuščią tarpą, o dantis antagonistas (esantis priešingame žandikaulyje) išilgėja, ieškodamas kontakto. Dėl to išsikraipo sąkandis, atsiranda kramtymo problemų, gali pradėti skaudėti žandikaulio sąnarį.

Dantų tiltelis – pasenęs ir žalojantis sprendimas

Anksčiau populiariausia alternatyva vieno danties trūkumui atkurti buvo dantų tiltelis, tvirtinamas ant gretimų dantų. Tačiau šis metodas turi esminį trūkumą – norint jį pritaikyti, reikia nušlifuoti du dažnai visiškai sveikus dantis. Gydytojas Tomas Stumbrys šį metodą vertina itin kritiškai. „Tilteliai ant natūralių dantų išvis turėtų būti uždrausti, jei tie dantys gyvi. Mes vis dar darome tiltelius, bet tik tada, kai jie jau buvo anksčiau, kai dantys pažeisti ir nepadarysi didesnės žalos nei jau yra. Bet šlifuoti sveikus dantis, kad uždėtum tiltelį, šiais laikais yra nusikaltimas, nes padarai daug didesnę žalą nei naudos. Po 10, jei pasiseks – 20 metų, tiltelis gali sukelti trijų dantų defektą, nes didelė tikimybė, kad dantys po tilteliu suges ir juos reikės šalinti“, – perspėja klinikos „PAPADENT“ vadovas. Taigi, bandydami išspręsti vieno danties problemą, rizikuojame ateityje prarasti tris.

Dantų implantas
Dantų implantas / Pranešimo autorių nuotr.

Dantų implantacija yra vienintelis metodas, kuris ne tik atkuria prarastą dantį, bet ir apsaugo gretimus dantis bei žandikaulio kaulą. Implantas – tai mažas titaninis sraigtas, kuris chirurginiu būdu įsriegiamas į žandikaulį ir atstoja natūralią danties šaknį. Prie jo vėliau tvirtinama danties karūnėlė. Toks sprendimas veikia kaip savarankiškas vienetas, neapkraudamas ir nepažeisdamas kitų dantų. Tai ilgaamžis, patikimas ir estetiškas būdas susigrąžinti visavertę šypseną ir kramtymo funkciją. Pasirinkus implantą, išvengiama kaulo nykimo, dantų pasislinkimo ir sąkandžio problemų, kurios neišvengiamai atsiranda delsiant arba pasirinkus dantų tiltelį.

Šiuolaikinė implantacija: tikslumas ir saugumas

Daugelį pacientų vis dar gąsdina pati implantacijos procedūra, tačiau šiuolaikinės technologijos ją pavertė itin tikslia, saugia ir neskausminga. Klinikoje „PAPADENT“ ypatingas dėmesys skiriamas preciziškai diagnostikai. „Prieš implantaciją visada stengiamės atlikti kompiuterinę tomogramą. Panoramines nuotraukas vertinu kaip praeities atgyveną, nes, nors pagal jas ir galima atlikti procedūrą, ji bus daug mažiau informatyvi, mažiau žinoma niuansų nei turint 3D nuotrauką“, – aiškina gydytojas T. Stumbrys. Kompiuterinė tomograma leidžia gydytojui virtualioje erdvėje suplanuoti kiekvieną žingsnį: parinkti implanto dydį, ilgį ir idealią poziciją, išvengiant svarbių anatominių struktūrų, pavyzdžiui, nervų. „Taip pat visada atliekame burnos skenavimą – intraoraliniu skeneriu nuskenuojamas visas burnos vaizdas. Be to, atliekama fotofiksacija“, – priduria gydytojas. Šie skaitmeniniai duomenys užtikrina, kad procedūra bus atlikta maksimaliai tiksliai ir saugiai, o rezultatas – ilgaamžis.

Dantų implantacija
Dantų implantacija / Pranešimo autorių nuotr.

Jei vis dar dvejojate, ar dantų implantas yra tinkamas sprendimas jums, gydytojas Tomas Stumbrys turi aiškų patarimą. „Patarčiau nebijoti, gerai pasidomėti, tinkamai išsirinkti gydytoją ir kliniką, turinčius daug patirties ir atliekančius daug procedūrų, nes patirtis ateina su kiekybe. Taip pat žmogus turi žinoti, kad tai geriausias šios dienos sprendimas netekus dantų, nes visi kiti variantai yra tik blogesnės alternatyvos tikslui pasiekti“, – apibendrina specialistas. Investicija į dantų implantą yra investicija į savo sveikatą, pasitikėjimą savimi ir gyvenimo kokybę, kuri atsipirks su kaupu ilgus metus.

Jei svarstote apie dantų implantavimą Vilniuje ir norite patikėti savo šypseną patyrusių profesionalų komandai, klinikos „PAPADENT“ specialistai kviečia jus į konsultaciją. Odontologijos klinika „PAPADENT“ įsikūrusi Vilniuje, V. Gerulaičio g. 1-26. Susisiekti ir užsiregistruoti vizitui galite telefonu +370 699 99911 arba el. paštu info@dantugydytojas.lt.

 

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų