Sekmadienis, 2025.05.04
Reklama

Chirurgas atvirai apie pilvo plastiką: kada palūkėti, o kada verta pasiryžti operacijai?

Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-05 09:58:42

„Nuolatinis dangstymasis rankšluosčiu paplūdimyje ar pirtyje ir jokių prigludusių drabužių“, - dabar jau su šypsena kompleksus prisimena 42 metų dviejų vaikų mama Maja, po paskutinio gimdymo ilgai kovojusi su beformiu, nukarusiu pilvu. Su šiais nemaloniais kūno pokyčiais po gimdymo ar greito svorio netekimo susiduria dažna moteris. Puoselėti kūno linijas padeda dietos ir sportas, tačiau kai kuriais atvejais problemos nepavyksta išspręsti vien natūraliomis priemonėmis. Apie tai, kodėl taip nutinka ir kada vienintelis sprendimas yra operacija, kalbamės su plastikos chirurgu Domantu Stundžiu.

© Fotolia.com

Kai devintas prakaitas sporto salėje - bevaisis

Jei manote, kad tai dar vienas straipsnis apie grožio kultą, skubame paneigti. „Estetinės chirurgijos centro“ plastikos chirurgas D. Stundys atkreipia dėmesį, kad pilvo plastikos tikslas – ne dirbtinio grožio sukūrimas. Chirurginis gydymas akivaizdžiai pagerina estetinį pilvo vaizdą, tačiau svarbiausia – atkuria prarastas kūno formas ir gražina pasitikėjimą savimi.

Specialistas pasakoja, jog dažniausios pilvo plastikos pacientės – kelis kartus gimdžiusios moterys, kurioms net ir intensyviai sportuojant ar laikantis dietų nepavyksta atgauti buvusių kūno formų. Tokia buvo ir Majos problema.

„Nėštumo metu sparčiai didėjant pilvui Majos oda įtrūko, susiformavo strijos, moteris priaugo šiek tiek svorio, todėl net ir praėjus metams po gimdymo pilvo srityje išliko odos ir riebalinio audinio perteklius. Tokių operacijų metu kartu su pertekline oda pašalinamos ir apatinėje pilvo dalyje buvusios strijos, esant poreikiui sutvirtinami prasiskyrę pilvo sienos raumenys“, – atvejį komentuoja D. Stundys, neslėpdamas, kad dažnai tenka būti ne tik plastikos chirurgu, bet ir psichologu.

Stabdo mitai ir baimės

Neretai atsikratyti varginančių kompleksų moterims neleidžia girdėti mitai ar nežinojimo sukurtos baimės. Viena dažniausių – po operacijos liekantys randai. Specialistas sako, kad išvengti randų neįmanoma, tačiau pjūvis projektuojamas bikinio zonoje, kuri įprastai būna uždengta. Cezario pjūvio randą turinčioms mamoms taip pat neverta baimintis dėl randų pagausėjimo, atvirkščiai, pilvo plastikos operacijos metu buvęs randas panaikinamas, o nauji pooperaciniai randai būna kelių milimetrų pločio ir jų ryškumas palaipsniui mažėja.

D. Stundys paneigia ir kitą, itin pavojingos bei skausmingos, operacijos mitą: „Pilvo plastika atliekama bendroje nejautroje. Operacija trunka 2-3 val., o tokie požymiai kaip jaučiamas tempimas ar matomas patinimas lydi tik ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu. Tai gana individualu, tačiau jau po kelių savaičių pjūviai sugyja ir, nors atsistatymo laikotarpiu rekomenduojama dėvėti kompresinę juostą, pacientės grįžta prie įprastinio gyvenimo ritmo“.

Natūralu, kad į chirurgijos kliniką moterys kreipiasi nelikus kitų alternatyvų. Anot gydytojo, operacijos rezultatams delsimas neturi jokios reikšmės. Tačiau moters amžius gali turėti įtakos bendram pooperaciniam atsistatymui, žaizdų gijimui ir odos elastingumui.

Kreipiasi ne tik mamos

Pilvo plastikos prireikia moterims, kurios po bariatrinių (pvz., skrandžio žiedas) operacijų netekę ypač daug svorio susiduria su nudribusios odos problema. „Pertekliniai riebalai ištempia odą, o staiga sulieknėjus, poodis plonėja, oda kiek įmanoma susitraukia, tačiau lieka didelis jos perteklius, kurį pašaliname operacijos metu“, - aiškina D. Stundys.

Chirurgas neslepia, kad tokią operaciją pataria daryti tikrai ne visoms į konsultaciją atvykusioms moterims. „Operacija nerekomenduojama, jeigu KMI viršija 30 balų. Tokiu atveju pirmiausia siūloma numesti bent šiek tiek svorio, nes tai turi įtakos mažesniems pjūviams, sklandesniam pooperaciniam atsistatymo laikotarpiui“, - sako specialistas.

Pilvo plastikos rezultatai ilgalaikiai, tačiau jie priklauso ir nuo tolimesnio gyvenimo būdo. Svarbu laikytis subalansuotos mitybos principų, reguliariai mankštintis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų