Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Bandymas pastoti iškart po persileidimo – visai gera idėja

vlmedicina.lt | 2016-01-24 00:02:23

Persileidimą patyrusioms moterims ir poroms gydytojai dažnai pataria  nėštumo planavimą atidėti bent trims mėnesiams ar ilgiau. Tačiau naujausi tyrimai ne tik nepalaiko šių rekomendacijų, bet ir tvirtina, kad moterys, bandančios pastoti trijų mėnesių laikotarpiu, turi daug didesnę tikimybę pastoti ir pagimdyti sveiką išnešiotą kūdikį, skelbia time.com.

Nėščioji su knyga
© A. Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Mokslininkai stebėjo  1 083 moteris, kurių didžioji dalis buvo patyrusios persileidimą prieš 20 savaičių ir nebuvo patyrusios jokių komplikacijų. Moterys, dalyvavusios plataus masto tyrimuose nuo 2007 iki 2011 metų, buvo stebimos šešių menstruacinių ciklų laikotarpiu. Moterys,  pastojusios stebėjimo periodu, būdavo stebimos iki nėštumo pabaigos.

Buvo pastebėta, kad per 76 proc. moterų bandė  pastoti trijų mėnesių laikotarpiu po persileidimo. Šios moterys turėjo didesnę galimybę pastoti už tas, kurios nėštumo planavimą buvo nukėlusios trims ir daugiau mėnesių. Beveik 70 proc. moterų, neatidėliojusių nėštumo, pastojo. Iš grupės, kurios dalyvės nėštumo planavimą buvo atidėjusios vėlesniam laikui, pastojo tik 51 proc. moterų. 53 procentai moterų, neatidėliojusių nėštumo, pagimdė išnešiotus kūdikius. Abiejose grupėse komplikacijų pasireiškimo atvejai nesiskyrė.

Tyrimų autoriai teigia, kad reikėtų atidžiau persvarstyti rekomendacijas, teigiančias, kad po persileidimo nėštumo planavimą reikėtų atidėti 3 – 6 mėnesiams. Mokslininkai pripažįsta, kad porai gali būti reikalingas laikas emociniam išgijimui po netekties. Tačiau jei tik pora yra psichologiškai pasiruošusi naujai gyvybei, atidėlioti nėštumo nevertėtų.

Be to, anot šios studijos autorių, nors emocinis pasiruošimas gali užtrukti ilgiau nei fizinis, ankstesni tyrimai yra atskleidę, kad naujas nėštumas ir sveiko kūdikio gimimas sumažina poros liūdesį po praradimo.

Mokslininkai pabrėžia, kad patyrus savaiminį abortą iki 20 nėštumo savaitės, nereikėtų manyti, kad motinos organizmas yra nualintas ir negabus priimti naują gyvybę. Ši taisyklė labiau tiktų moterims, kurios 9 mėnesius išnešiojo kūdikį ir jį pagimdė.


Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų