Šeštadienis, 2025.05.03
Reklama

Augintinis padės įveikti sielvartą ir vienatvę

2017-06-09 12:01:27

Tarp žmonių vis labiau plintantį susvetimėjimo ir vienatvės jausmą gali sušvelninti ar net išgydyti keturkojai draugai. Žymus depresijos specialistas Tirilas Haris teigia, kad nuolat su gyvūnais bendraujantys žmonės patiria kur kas mažesnį stresą, lengviau ir greičiau atsipalaiduoja.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Nustatyta, kad žmogaus ir gyvūno draugystės poveikis yra beveik toks pat, kaip gydymas vaistais ar terapijos taikymas“, – sako T. Haris.

Netekus artimo žmogaus ar išgyvenus tam tikrus sukrėtimus, prireikia nemažai laiko atsitiesti ir išsigydyti atsivėrusias sielos žaizdas. Net ir patys artimiausi žmonės ne visada randa tinkamų žodžių, kurie galėtų paguosti ir nuraminti.

Jei slegia vienatvė ir nusivylimas, geriausiai atjaučia keturkojai draugai. Jie neklausinėja, neguodžia ir neįkyri banaliais „užjaučiu“, „man labai gaila“, „gal galiu kuo padėti“. Augintiniai tiesiog būna šalia, kartkarčiais švelniai priglunda prie liūdinčiojo, lyžteli ranką ar tylėdami žvelgia į ašarojančias akis.

Savo keturkojui draugui galima išsakyti tai, ko nenorima sakyti kažkam kitam. Galima paprasčiausiai jį apkabinti ir toliau skęsti susipainiojusių minčių sraute.

Tiesa, gyvūnų terapija kiekvieną veikia skirtingai. Vieniems pakanka vos kelių tylos valandų, kitiems – kelių dienų, dar kiti taip kamuojasi nežinia kiek laiko.

Rūpinimasis gyvūnu neleidžia žmogui visiškai atitrūkti nuo išorinio pasaulio rutinos. Nors ir slysta žemė iš po kojų, augintinį reikia pamaitinti, išvesti pasivaikščioti.

Lauke vedžiodamas šunį, jo šeimininkas susiduria su išoriniu pasauliu, kaktomuša atsitrenkia į pro šalį ėjusį kaimyną, sulaukia šunų mylėtojų klausimų. Ir vėl prisimena, kad gyvenimas tęsiasi.

Tokius teiginius pagrindžia ir britų tyrėjų statistika.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų